To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.

Drukowanie - Faktura odbiorca - płatnik

Sanmet Łobez - 2017-01-16, 11:50
Temat postu: Faktura odbiorca - płatnik
Witam,
od nowego roku mam przypadek, że odbiorcą faktury jest kto inny a płatnikiem inny podmiot.
W opisie kontrahenta ustawiłem poprzez INNE OPCJE > USTAW PŁATNIKA DLA TEGO KONTRAHENTA , dane płatnika, ale w opcji wydruku nie mogę znaleźć opcji by drukował mi się inny płatnik i inny odbiorca.
Źle szukam czy jak ;)

bastizg - 2017-01-16, 12:25
Temat postu: Re: Faktura odbiorca - płatnik
Sanmet Łobez napisał/a:
Witam,
od nowego roku mam przypadek, że odbiorcą faktury jest kto inny a płatnikiem inny podmiot.
W opisie kontrahenta ustawiłem poprzez INNE OPCJE > USTAW PŁATNIKA DLA TEGO KONTRAHENTA , dane płatnika, ale w opcji wydruku nie mogę znaleźć opcji by drukował mi się inny płatnik i inny odbiorca.
Źle szukam czy jak ;)


Szablon wydruku FAKTURA ( ODBIORCA ).

ted - 2017-01-17, 00:02

Faktura (odbiorca) stara
Sanmet Łobez - 2017-01-17, 13:57

Dziękuję, tylko w tej opcji po wystawieniu faktury muszę w nią wejść i w opcjach wtedy określić odbiorcę dla tego kontrahenta. Nie ma możliwości by wcześniej (przed drukowaniem) określić innego odbiorcę. mogę założyć WZ i wtedy dodać odbiorcę, ale jest to mniej wygodne. W spisie kontrahentów mogę określić innego płatnika, ale nie znalazłem opcji by zastosować to w wydruku.
A poza tym chciałbym aby te faktury wyglądały tak samo jak dotychczasowe, więc skopiowałem swój wzór, i poprzez opcję WZORY > MÓJ WZÓR > NAGŁÓWEK > WSTAW POLE > RAMKI VAT I ROZLICZENIA OPAKOWAŃ > ODBIORCA zrobiłem nowy wzór faktury, ale odbiorcę i tak mogę dodać dopiero po wydrukowaniu faktury. Nie mam opcji by wstawiać dane z pola OKREŚL PŁATNIKA DLA TEGO KONTRAHENTA ze spisu dostawców i odbiorców.
Mam jednego nabywcę URZĄD, a kilku odbiorców-płatników SZKOŁY i INSTYTUCJE podległe URZĘDOWI.
Wymyśliłem sobie, że założę kilku nowych kontrahentów - urzędów z tymi samymi danymi, ale określę dla nich różnych płatników. Rozpoznam ich po skróconym symbolu np. urząd szkoła, urząd szkoła2 itd. stąd moje pytanie w temacie http://symplex.com.pl/for...highlight=#7029
bo łatwiej jest mi wyszukiwać firmy po skrócie niż po NIP-ie.

ted - 2017-01-17, 17:00

Dziwne bo to działa u mnie
W kontrahentach masz wpisane wszystkie szkoły, przedszkola itp . Każde osobno
Masz wpisanego kontrahenta Urząd Miasta i Gminy czy coś podobnego
W spisie kontrahentów przy każdej szkole i przedszkolu zaznaczasz w kolumnie płatnik (19)
kto jest płatnikiem. Wybierasz oczywiście gminę
Faktury wystawiasz jak dotychczas na każdą szkołę czy przedszkole osobno
Wybierasz wzór--- faktura płatnik (stara)
"samo" wpisuje się w odpowiednie miejsce płatnik i odbiorca
Żadnego kombinowania ;-)
Na razie to opanuj to a potem zmienisz sobie wzór faktury
Nie estetyka a poprawność liczy się dla Urzędu

Sanmet Łobez - 2017-01-18, 09:08

Właśnie sprawdziłem , mam wpisanego nabywcę GMINA, w spisie w kolumnie 19 zdefiniowany płatnik SZKOŁA , drukuję f-rę wzór FAKTURA (ODBIORCA), i w miejscu ODBIORCA jest pusto :(
dopiero po wejściu w fakturę w REJESTR FAKTUR KRAJOWYCH definiuję odbiorcę i wtedy drukuje się ODBIORCA (SZKOŁA)
nie mam takiego wzoru faktury o którym piszesz faktura płatnik (stara)
przed dodaniem odbiorcy

po dodaniu

ted - 2017-01-18, 11:45

Zrobiłeś odwrotnie. Płatnikiem jest gmina odbiorca szkoła
Fakturę wystawiasz na szkołę.

Sanmet Łobez - 2017-01-21, 11:54

ted napisał/a:
Zrobiłeś odwrotnie. Płatnikiem jest gmina odbiorca szkoła
Fakturę wystawiasz na szkołę.

no właśnie nabywcą jest gmina, a odbiorcą i płatnikiem jest szkoła ,
szkoły mają teraz inną formę rozliczeń :(

ted - 2017-01-21, 12:19

Odbiorca to ten co odbiera towar czyli szkola. Płatnik≡ to tan co płaci ostatecznie za fakture czyli gmina. Jak tak zaznaczysz to bedzie na pewno dobrze
Sanmet Łobez - 2017-01-25, 10:53

właśnie mam przed sobą pismo i stoi tak
" odbiorca i płatnik Gimnazjum, Szkoła , nabywca Gmina " :)
ja z urzędnikami nie będę dyskutował ....

bastizg - 2017-01-25, 12:00

Sanmet Łobez napisał/a:
właśnie mam przed sobą pismo i stoi tak
" odbiorca i płatnik Gimnazjum, Szkoła , nabywca Gmina " :)
ja z urzędnikami nie będę dyskutował ....
.

Dokładnie tak, Nabywca jest urząd gminy, odbiorcą i płatnikiem szkoła.
Zakładasz kontrahenta urząd gminy ( ja mam mam założonego tyle razy jest odbiorców,
np. szkół ) dla założonych kontrahentów w kolumnach 28,29,30 ( symbol odbiorcy, Odbiorca, Adres odbiorcy ) wpisujesz dane szkoły . Modyfikujesz formatkę wydruku dopisując do ODBIORCA, jeszcze PŁATNIK i wszystko działa.

piotrek - 2017-01-30, 15:16

Może to być mylące, że w programie płatnikiem określamy gminę, podczas gdy szkoła ma swoje subkonto, za które reguluje faktury. Jednakże płatnikiem VAT jest gmina, nabywcą też jest gmina i to gmina ma być wykazywana w deklaracjach jako kontrahent.
dani1910 - 2017-02-01, 12:37
Temat postu: Szkoła i Urząd gminy
Witam właśnie doszedłem jak mam wystawiać faktury dla szkoły
Definiujemy kontrahenta Urząd Gminy osobno szkołę
Wystawiamy fakturę przed wydrukiem klikamy F4 Opis wybieramy odbiorce czyli szkołę i klikamy Drukuj wybieramy wzór wydruku Faktura (odbiorca) i drukujemy

Tak to ma wyglądać poprawnie dla szkoły Pozdrawiam

onejl - 2017-03-07, 14:39

Czy z opcji "Wystaw" jest możliwość ustawienia odbiorcy na fakturze? Czy jest to możliwe tylko z tabel? Po zmianie tych przepisów wypisywanie faktur na szkoły stało się strasznie uciążliwe...
ted - 2017-03-07, 16:55

onejl napisał/a:
Czy z opcji "Wystaw" jest możliwość ustawienia odbiorcy na fakturze? Czy jest to możliwe tylko z tabel?

Z opcji wystaw jest to niemożliwe tak jak z opcji tabele/sprzedaż
Należy to zrobić w "opcji" kontrahenci.
Ustawiasz kursor na przedszkole, idziesz do kolumny 19 (płatnik). Tam enter i wybierasz
F2 zmień płatnika i wskazujesz na gminę. Zatwierdzasz i to wszystko
Fakturę wystawiasz dla PRZEDSZKOLA obojętnie z której opcji. Program poinformuje że dla
przedszkola przypisany jest inny płatnik. Zatwierdzasz i drukujesz FAKTURA PŁATNIK (czasami stara wersja)


onejl napisał/a:
Po zmianie tych przepisów wypisywanie faktur na szkoły stało się strasznie uciążliwe...


Jak zrobisz jak proponuje to wystawianie faktur jest identyczne jak dla innych odbiorców



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group