To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.

Księgowość - Inwentaryzacja częściowa - co dalej?

wipol - 2020-07-20, 11:44
Temat postu: Inwentaryzacja częściowa - co dalej?
Witam,
Prowadzimy sklep mamy ponad 30 tys pozycji w magazynie. Często zdarzają się pomyłki w ilości asortymentu na stanie. Znalazłam taką opcje jak inwentaryzacja częściowa. Załóżmy, że wprowadzę sobie w kategoriach regał xyz i chce w danym dniu przeprowadzić na nim korektę stanów. Wchodzę w inwenturę częściową robię protokół różnic, wypełniam stany rzeczywiste i co dalej? Jak to rozliczyć? Po telefonie do księgowej usłyszałam, że ich interesuje tylko inwentaryzacja na koniec roku.

piotrek - 2020-07-31, 14:13

Księgową interesuje tak naprawdę wartość magazynu w cenach zakupu, którą można sprawdzić w menu Raporty->Inwentura->Inwentaryzacja wg towarów
Natomiast Wy robicie Raporty->Inwentura->Protokół różnic, korekta stanów
który służy do urealnienia stanów towarowych w komputerze.

Komputer myśli, że ma czegoś 5 sztuk.
Idziecie to sprawdzić.
Zliczacie, że jest 3 sztuki i wprowadzanie do protokołu różnic.
Protokół różnic generuje różnicę -2 sztuki.
Teraz już komputer wie, że tego towaru ma 3 sztuki, więc stan zgadza się z rzeczywistością.

Prowadzenie inwentaryzacji w programie Small Business jest szczegółowo opisane na stronie:
http://symplex.eu/inwentaryzacja

I tam można znaleźć takie zdanie: "W przypadku inwentaryzacji rocznej najczęściej zaznacza się opcję wstępnie wyzeruj, natomiast jeśli chcemy przeprowadzić wybiórczą inwentaryzację (zliczyć tylko część towarów) należy wybrać opcję ustal wg komputera. W celu zatwierdzenia wyboru wciskamy klawisz F12."
Po szczegóły odsyłam na tę stronę.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group