To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.

Kasy fiskalne, drukarki fiskalne - Co rano muszę resetować COM'a bo drukarka nie drukuje parago

wilenskie - 2020-12-07, 15:00
Temat postu: Co rano muszę resetować COM'a bo drukarka nie drukuje parago
Dzień dobry :-)
Od kiedy zmieniłem system na Windows 10, każdego ranka przed zaczęciem sprzedaży muszę wchodzić w windowsowski Menadżer Urządzeń i wyłączać a następnie włączać port COM do którego jest podłączona drukarka fiskalna. Co prawda drukarka ma na wyjściu RS-232, a ja mam podłączone za pośrednictwem przejściówki do USB, ale menadżer normalnie widzi jako COM. Wyłączyłem ograniczenia dotyczące opcji zasilania które selektywnie wyłączały nieużywane porty USB. Uprzejmie proszę o pomoc osoby co znają temat lub miały podobny problem.

Kajetan - 2020-12-11, 09:56

Ewidentnie sterownik z przejściówki.Proszę sprawdzić na stronie producenta czy jest nowszy. Kiedyś miałem przejściówkę z unitek i takie problemy powodował sterownik "windowsowy". Jeśli drukarka posiada USB to po co stosuje Pan przejściówkę USB-RS232? kabelek USB "drukarkowy" i wszystko powinno działać bez tej przejściówki. Jak jest możliwość to lepiej przełączyć drukarkę na lan i problem zniknie.
wilenskie - 2020-12-11, 23:43

Przejściówkę stosowałem bo dystrybutor dał takie złącze w zestawie. Nie pytał jakie ja potrzebuje. Za radą serwisanta przełączyłem komunikacje z RS232 na normalne USB i to pomogło. Pozdrawiam
wielobranzowy - 2021-01-19, 20:28

na tej samej drukarce novitus mam problem poniewaz drukuje mi paragony podwojnie, jakby 2 kopie, w ustawieniach wylaczona opcja kopii


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group