To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.

Kasy fiskalne, drukarki fiskalne - Elzab K10 online

atmn - 2021-07-21, 08:57
Temat postu: Elzab K10 online
Dzień dobry.
Zamierzam nabyć kasę K10 Elzab online jak kasę mobilną online do współpracy ze SmallBusinessem. Chciałbym spytać, czy da się zrobić jak niżej:

1. Pracownik świadczący usługi w terenie wraca do firmy, włącza kasę, ta łączy się przez wifi ze smallem,
2. Pracownik ściąga paragony z kasy do smalla, każdy paragon ma inną cenę mimo tych samych plu,
3. Paragony wpisują się do smalla w tabeli paragonów chronologicznie pomiędzy paragony wystawiane w firmie (z cenami jakie były ręcznie wpisane przy ich wystawianiu),
4. Każdy paragon można edytować wybierając CTRL-1 na nazwie towaru/usługi i dopisać materiały z magazynu pracownika do powiązanego z tym paragonem RW,
5. Gotówka z kasy fiskalnej nie wchodzi wchodzi do kasy firmy tylko do odrębnej kasy pracownika.

?
Jeśli nie, to w jakim zakresie się da zrealizować powyższe potrzeby oraz czy jakaś inna niewielka kasa to ogarnie ?

ted - 2021-07-23, 21:40

tak działa moduł KASY
atmn - 2021-07-25, 06:49

Mam moduł KASY i miałem kasę bez bufora paragonów. Cała sprzedaż wchodziła jednym paragonem i jeśli sprzedałem kilka tych samych PLU z różnymi cenami, wtedy cena się uśredniała.

Obecnie potrzebuję pobierać do Smalla każdy paragon oddzielnie ze swoją ceną i datą. W każdym paragonie będzie jedna pozycja - usługa. Do tej usługi trzeba rozpisać towary z magazynu w taki sposób, aby w przyszłości można było zaglądnąć i sprawdzić jaki materiał został do usługi wydany.

Wyobrażam sobie, że po wczytaniu paragonów z kasy wejdę F4 w każdy z nich jak w normalny paragon ze Smalla i stworzę kopię pozycji na paragonie przez Ctrl-1 (albo pobierając usługę z magazynu). Wtedy utworzy mi się powiązane RW do którego wprowadzę materiał a pierwotną pozycję skasuję. W efekcie powstałby paragon identyczny jak z kasy, tylko z powiązanymi towarami.

Pytanie, czy to tak zadziała, czy ściągnięte z kasy paragony nie będą w jakiś sposób zablokowane do edycji ?

piotrek - 2021-08-04, 09:54

Można edytować paragony z kasy w menu tabele->sprzedaż->paragony, ale proszę pamiętać, że one i tak nie zatwierdzają się w magazynie, są śmieciowymi dokumentami. Realne dokumenty magazynowe są w menu Kasy->Historia odczytów z kas fiskalnych. Do księgowości natomiast jest pobierana sprzedaż wg raportów dobowych.
atmn - 2021-08-24, 15:44

Z kasy pobieram tylko paragony, nie odczytuję sprzedaży ani raportów dobowych. Czy robię źle ?
W KPIR taki śmieciowy paragon sumuje się w obrębie dnia z paragonami ze Smalla w pozycji "Sprzedaż z paragonów". W JPK widać go jako "SprParagon!" obok Spr.Par-DrFi. Sumy sprzedaży wydają się liczyć dobrze.
Nie interesuje mnie wartość towaru a jedynie wartość usługi. Paragon zawiera tylko 1 pozycję, usługę. Towar schodzi z magazynu nie przez kasę tylko przez RW. Czy w tej sytuacji powinienem oprócz paragonów odczytywać z kasy dodatkowo sprzedaż i raporty dobowe ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group