To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.

Drukowanie - Jak wstawić LOGO- plik JPG do wzorca wydruku.

JacekM - 2010-04-29, 09:25
Temat postu: Jak wstawić LOGO- plik JPG do wzorca wydruku.
Czy jest możliwość i jak to zrobić aby wstawić LOGO- plik graficzny do wzorca wydruku?
piotrek - 2010-04-29, 10:55

Tak, CTRL-INS wstaw w edycji wzoru wydruku i wybrać opcję "mapa bitowa".
Leszek - 2012-01-19, 08:24

Próbuję wstawić logo do mojego wzoru faktury zarówno w formacie *.JPG jak i *.BMP.
Jednak za każdym razem zamiast grafiki wyświetla się ścieżka dostępu do pliku (początkowo myślałem, że tylko w podglądzie wzoru, ale na wydruku jest to samo).
Dlaczego tak się dzieje?
Trzeba zaznaczyć gdzieś dodatkową opcję pozwalającą na wyświetlanie grafiki?

Wojtek - 2012-01-19, 09:28

Na wzory wydruków można wstawiać obrazy w formacie JPG, PNG, BMP i TIF. Należy przestrzegać nastęujących zasad:

1. nazwa nie może zawierać polskich liter, dobrze jest też unikać spacji;

2. plik powinien znajdować się na serwerze - najlepiej w katalogu z danymi (aby był dla wszystkich dostępny);

3. po wstawieniu mapy bitowej do wzoru należy pozbyć się ścieżki do pliku - zostawić tylko nazwę lub fragment ścieżki względem katalogu z danymi.

4. na napis definiujący obraz nie może zachodzić pole

5. Obrazy będą się drukować TYLKO na drukarkach "graficznych" - tzn. takich, które są oznaczone w Smallu symbolem gwiazdki '*'.

czasnaowoc - 2019-10-30, 16:02

próbuje wstawić logo na fakturze i mimo , że jest to plik jpg,( próbowałem też z png ) , plik w katalogu głównym SB, zostawiona tylko nazwa ( logoczasnaowoc.jpg ), na napis nie zachodzi inne pole, drukuje na drukarce graficznej i drukuje mi się napis zamiast logo .

???

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów

piotrek - 2019-11-04, 10:43

czasnaowoc napisał/a:
próbuje wstawić logo na fakturze i mimo , że jest to plik jpg,( próbowałem też z png ) , plik w katalogu głównym SB, zostawiona tylko nazwa ( logoczasnaowoc.jpg ), na napis nie zachodzi inne pole, drukuje na drukarce graficznej i drukuje mi się napis zamiast logo .

???

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów


Proszę sprawdzić, czy na drukarce zwykłej też jest źle, czy tylko na graficznej?

grzesiek - 2019-11-27, 08:47

Żeby nie było wątpliwości - na wzorze wydruku jest napis typu:

*0,0,"C:\SB4\logoczasnaowoc.jpg"

a raczej bez ścieżki jak pisał Pan Wojtek:

*0,0,"logoczasnaowoc.jpg"

Oczywiście zamiast 0,0 mogą być inne cyfry/liczby

a nie tylko:

logoczasnaowoc.jpg



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group