To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.

Instalacja, konfiguracja - zakaz sprzedaży towaru z 0 stanem w magazynie

danielg28 - 2022-01-03, 18:14
Temat postu: zakaz sprzedaży towaru z 0 stanem w magazynie
Jak włączyć(ustawić) by sprzedający nie mógł sprzedać towaru którego nie ma w magazynie?

Sprzedaję gazety i czasami w pośpiechu ja lub pracownik w opcji wystaw klikniemy gazetę która w magazynie ma ilość 0. ( a gazeta ta jest np. 2 razy na liście i raz ze stanem 0 raz ze stanem np.10). ( co też jest dziwne bo kody kreskowe są te same, a trzeba kursorem zjechać w dół by wybrać tę która jest na stanie). No ale ogólnie jeśli coś ma stan 0 to jak zablokować sprzedaż?

Ustawiłem że magazyn nie może mieć stanów ujemnych.
Podczas sprzedaży towaru z zerowym stanem wyskakuje komunikat o zerowym stanie i prośba o wybranie max.dozwolonej ilości -'w tym wypadku 0') ale jest też możliwość pobrania wpisanej wartości (np.1) klawiszem Esc.
Przy fiskalizacji jest prośba o potwierdzenie i paragon się drukuje normalnie !! a w magazynie nie ma wówczas zmian (bo niby go nie było na stanie) ale fizycznie gazeta została wydana klientowi i w tym momencie stany w sklepie się nie zgadzają

Jak nie dopuścić do sprzedaży (fiskalizacji takiego paragonu) ??
Jeśli nie ma na stanie w programie to nie ma tego na paragonie - program powinien całkowicie zabronić w tym momencie sprzedaży lub wyświetlić informację o usunięciu z pozycji sprzedaży i nie drukować na drukarce fiskalnej tej pozycji.

[ Dodano: 2022-01-03, 20:43 ]
Znalazłem !

na ekranie wystaw w F9 konfiguracja -> przekroczenie stanów mag. - wystarczy włączyć Blokuj sprzedaż



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group