Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zmodyfikować etykietkę towarową
Autor Wiadomość
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-10-09, 08:44   Jak zmodyfikować etykietkę towarową

Każda etykietka znajduje się w osobnym pliku tekstowym, o nazwie etka*.txt (gdzie gwiazdka oznacza kolejne numerki). Etykietki opisane są specjalnym językiem skryptowym.Szczegółowy opis na stronie:;
http://symplex.eu/www/pom/porady/etykiety.htm
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2010-06-30, 22:20   

a jak najprościej w etykiecie 15 zamienić pole uwagi na PLU

[ Dodano: 2010-06-30, 22:26 ]
już zrobiłem
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-01, 08:17   

To ja tylko dopowiem, że trzeba znaleźć odpowiedzialny za to plik ETKA, a następnie wyszukać ciąg znaków
Kod:
%PRODUCENT%
i zamienić go na
Kod:
%PLU%
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2010-07-01, 16:34   

no właśnie tak metodą prób i błędów zrobiłem z tym, że z poziomu już druku etykiety tam było edytuj czy jakoś tak i otworzył się odpowiedni txt. Przed zmianą na PLU z PRODUCENT drukowało mi w tym miejscu sprzedaż z tygodnia i 3 miesięcy którą kazałem sobie wstawić w pole uwagi w magazynie
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-02, 09:09   

titamida napisał/a:
no właśnie tak metodą prób i błędów zrobiłem z tym, że z poziomu już druku etykiety tam było edytuj czy jakoś tak i otworzył się odpowiedni txt.

Jest to funkcja zrobiona niedawno - rzeczywiście bardzo wygodna - nie trzeba szukać pliku etka, tylko jednym przyciskiem z poziomu programu można otworzyć plik do edycji.
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2010-07-02, 21:00   

Niedawno pobrałem wtyczkę - wyliczanie rotacji 1tygodniowej i 3miesięcznej. tam jest możliwość wpisania tego w tabelę cena 3 lub 4 netto lub brutto lub nazwa dla kasy lub uwagi. Po tym jak nie udało mi się wstawić tego w cenę 3 i 4 bo takich nie mam w tabeli ???? to wpisałem to w pole uwagi i zaczęło mi się to drukować na cenówkach (etykieta 15). chciałem to usunąć z tej kolumny ale raz dodane powoduje wpis na zawsze. To dało mi do myślenia jak w to miejsce wpisać PLU i udało się metodą prób i błędów. Zdziwiłem się tylko, że modyfikując plik wpisałem PLU zamiast bodajże PRODUCENT
 
 
kwlj 

Posty: 57
Wysłany: 2010-08-13, 19:24   

Witam
Nie używam drukarki etykiet tylko chciałbym drukować je na zwykłej drukarce po czym rozcinać, jest opcja druku na zwykłej drukarce więc zmodyfikowałem etykietę nr 5 do rozmiarów 60x39, oryginalnie było 60x45 ale za cholerkę nie mogę znaleźć gdzie ustawić aby poziomo drukowały się 4 etykiety a nie trzy ??? bo przy rozmiarze 60mm spokojnie idealnie wchodzą 4 etykiety, i czy może się drukować siatka tak jak jest to w wordzie, co ułatwiło by rozcinanie etykiet, proszę o radę w tej sprawie.
 
 
Wojtek 

Pomógł: 7 razy
Posty: 90
Wysłany: 2010-08-26, 13:11   

kwlj napisał/a:
Witam
Nie używam drukarki etykiet tylko chciałbym drukować je na zwykłej drukarce po czym rozcinać, jest opcja druku na zwykłej drukarce więc zmodyfikowałem etykietę nr 5 do rozmiarów 60x39, oryginalnie było 60x45 ale za cholerkę nie mogę znaleźć gdzie ustawić aby poziomo drukowały się 4 etykiety a nie trzy ??? bo przy rozmiarze 60mm spokojnie idealnie wchodzą 4 etykiety, i czy może się drukować siatka tak jak jest to w wordzie, co ułatwiło by rozcinanie etykiet, proszę o radę w tej sprawie.


Etykiety o numerach od 1 do 5 przy druku na zwykłej drukarce (także graficznej z Windows) używają tekstowego formatu przejściowego (tak jak formularze tekstowe). Ułożenie napisów na formularzu jest obarczone błędami przeliczenia milimetrów na kolumny znakowe. Tym bardziej jest to widoczne, gdy używamy czcionek powiększonych. Dlatego odradzam stosowanie etykiet o numerach od 1 do 5 (nie usuwam ich, gdyż są drukarki etykiet nie obsługujące grafiki).

Dużo lepiej jest wybrać etykiety o numerach większych. Są one zdefiniowane w skryptach. Niestety ich edycja nie jest prosta. Opis takiego skryptu znajduje się na tej stronie.

Gdy wybierzemy taką etykietę, pod klawiszem "F7 Format etykiety" będzą dostępne opcje do ustawienia marginesów i odstępów między etykietami. Można tam też ustalić, czy mają być drukowane krzyżyki/obwódki.
 
 
kwlj 

Posty: 57
Wysłany: 2010-09-17, 14:49   

Dzięki wielkie Wojtek
 
 
asmar 

Posty: 12
Wysłany: 2011-10-11, 18:52   

Czy ktoś by mi poradził coś w tym temacie,ostatni post - http://symplex.com.pl/forum/viewtopic.php?t=658

Głównie chodzi o 2 pytanie .
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-10-11, 21:18   

asmar napisał/a:
Czy ktoś by mi poradził coś w tym temacie,ostatni post - http://symplex.com.pl/forum/viewtopic.php?t=658

Głównie chodzi o 2 pytanie .

Moze jednak napisz ponownie to pytanie. Pytałeś o kilka spraw i nie wiem co masz na mysli "drugie"
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-10-12, 08:40   

asmar napisał/a:
Czy ktoś by mi poradził coś w tym temacie,ostatni post - http://symplex.com.pl/forum/viewtopic.php?t=658

Głównie chodzi o 2 pytanie .

Odpowiedź na drugie pytanie już padła:
wojtek napisał/a:
Nagłówek drukuje się na każdej stronie. Na drukarkach tekstowych mamy możliwość wyłączenia dzielenia na strony (klawisz F8 w dialogu "Drukuj na..."), wtedy mamy tak jakby jedną stronę i jeden nagłówek. Drukarki graficzne (z Windows) niestety, zawsze wykonują dzielenie na strony.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group