Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Poprawki do druków
Autor Wiadomość
PW BOROWSKI 

Posty: 7
Wysłany: 2010-03-05, 07:55   Poprawki do druków

Uważam ,że błędnie przy wydruku etykiet program reaguje na każdą zmianę ceny lub czegokolwiek w treści opisowej , a powinien tylko reagować na zmianę ceny sprzedaży lub zmianę w jednostce przeliczeniowej .Wtedy opcja "Pobierz tylko zmienione(przywieszki) ma jakiś logiczny sens ,bo w przeciwnym wypadku pobiera i tak prawie wszystkie ceny do wydruku co jest bez sensu. Problem nr 2 to brak możliwości pobrania i wydrukowania etykiet z całego magazynu ,szczególnie istotne kiedy tak jak ja mam podzielony towar na wiele magazynów i trzeba np.na nowo wymienić wszystkie etykiety np.zmiana kolorystyki.
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2010-03-05, 08:32   Re: Poprawki do druków

PW BOROWSKI napisał/a:
Problem nr 2 to brak możliwości pobrania i wydrukowania etykiet z całego magazynu ,szczególnie istotne kiedy tak jak ja mam podzielony towar na wiele magazynów i trzeba np.na nowo wymienić wszystkie etykiety np.zmiana kolorystyki.


Problem nr 2

W programie jest funkcja pobrania i wydrukowania etykiet dla całego magazynu

wchodzimy do jakiegoś magazynu CTRL+G - etykiety
jeśli były pobierane już wcześniej jakieś etykiety do pojawi się komunikat że są już jakieś dane zgromadzone i klikamy F12 aby je tylko pokazać
następnie klikamy F6 - pobierz grupowo i wybieramy to co nas interesuję czyli w Twoim przypadku inny magazyn F1 - z magazynów źródłowych. Potem trzeba zaakceptować aby system zastąpił starą zawartość nowa zawartością i to tyle.
 
 
 
PW BOROWSKI 

Posty: 7
Wysłany: 2010-03-05, 11:41   problem nr2

Dziękuję za podpowiedź ,która mnie prawie satysfakcjonuje ,prawie dlatego że brak tam możliwości ustawienia pobrania tylko towarów które są w danej chwili na stanie ,a to zmusza do kasowania "pustych" pozycji po wejściu na pozycję druku etykiety ,chyba że tego nie zauważyłem.Proszę o podpowiedź.
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2010-03-05, 12:13   Re: Poprawki do druków

PW BOROWSKI napisał/a:
Uważam ,że błędnie przy wydruku etykiet program reaguje na każdą zmianę ceny lub czegokolwiek w treści opisowej , a powinien tylko reagować na zmianę ceny sprzedaży lub zmianę w jednostce przeliczeniowej .Wtedy opcja "Pobierz tylko zmienione(przywieszki) ma jakiś logiczny sens ,bo w przeciwnym wypadku pobiera i tak prawie wszystkie ceny do wydruku co jest bez sensu.


Jeżeli nie edytuje się opisu towaru to program właśnie tak się zachowa.
Jeśli natomiast zmieni się np. nazwę towaru program 'uzna' że taki towar został zmieniony i należy go pobrać do drukowania. Podejście jest takie: jeśli zmieniliśmy nazwę towaru oznacza to, że poprzednia nazwa jest nieaktualna (była literówka był błąd ortograficzny,...) i etykietę/y trzeba zaktualizować.

[ Dodano: 2010-03-05, 12:15 ]
PW BOROWSKI napisał/a:
Dziękuję za podpowiedź ,która mnie prawie satysfakcjonuje ,prawie dlatego że brak tam możliwości ustawienia pobrania tylko towarów które są w danej chwili na stanie ,a to zmusza do kasowania "pustych" pozycji po wejściu na pozycję druku etykiety ,chyba że tego nie zauważyłem.Proszę o podpowiedź.


Tu rzeczywiście można dodać opcje 'Pobierz towary będące na stanie'
 
 
PW BOROWSKI 

Posty: 7
Wysłany: 2010-03-05, 16:07   

Cieszę się że przyznałeś mi rację co do dodania możliwości pobrania "tylko będące na stanie".Jeżeli natomiast chodzi o kwestię uznawania jako zmienionych tylko towarów ze zmienioną ceną sprzedaży i jednostki przeliczeniowej to twoja motywacja zupełnie mi nie odpowiada gdyż uważam że jak nazwa mówi etykieta cenowa to najistotniejsze są wymieniane przeze mnie składniki ,a nazwa i jej zmiany jest sprawą drugoplanową ,którą każdy z nas powinien mieć możliwość kształtować po wejściu do opcji etykiet ctrl+g bo nazwa stosowana w magazynie nie musi być identyczna z tą na etykiecie. Ja u siebie nazwy w magazynach mam ułożone tak aby mi umożliwiały łatwe i szybki ich odnalezienie ,a nazwy na etykiety chciałbym kształtować indywidualnie ale żeby to nie wpływało na pobieranie ich ponowne do cen jako zmienionych.Tutaj również myślę ,że można zastosować dodatkową możliwość po wejściu przez ctrl+g do istniejących trzech możliwości dodać czwartą -pobierz tylko te w których zmieniono cenę sprzedaży lub przelicznik.Pozdrawiam.
 
 
kaflo 

Pomógł: 2 razy
Posty: 103
Wysłany: 2010-03-05, 23:55   

Ja też mam problem z drukowaniem etykiet dla towarów. Funkcję tą wykorzystuje po wporowadzeniu FV zakupu. Chciałbym pobierać tylko te towary których uległa zmiana w cenie sprzedaży lub nazwa a na tą chwilę wystarczy że zmieni się cena zakupu i program już będzie pobierał taki towar do druku etykiety.

Cytat:
Jeżeli nie edytuje się opisu towaru to program właśnie tak się zachowa.
Jeśli natomiast zmieni się np. nazwę towaru program 'uzna' że taki towar został zmieniony i należy go pobrać do drukowania. Podejście jest takie: jeśli zmieniliśmy nazwę towaru oznacza to, że poprzednia nazwa jest nieaktualna (była literówka był błąd ortograficzny,...) i etykietę/y trzeba zaktualizować.


Niestety Panie Sławku nie mogę się zgodzić, właśnie w tej chwili wprowadziłem jakąś FV zakupu z dwoma towarami dla jednego zmieniłem cenę sprzedaży a dla drugiego cenę zakupu i niestety small pobrał mi oba produktu do drukowania.
Sprawdzone na programie z 11 lutego 2010.
Proszę o sprawdzenia.
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2010-03-08, 09:47   

kaflo napisał/a:

Niestety Panie Sławku nie mogę się zgodzić, właśnie w tej chwili wprowadziłem jakąś FV zakupu z dwoma towarami dla jednego zmieniłem cenę sprzedaży a dla drugiego cenę zakupu i niestety small pobrał mi oba produktu do drukowania.
Sprawdzone na programie z 11 lutego 2010.
Proszę o sprawdzenia.


Należy ustawić opcję:

Miesiące->Instalacja konfiguracja->Opcje do->Towarów ->'F6 Towary wysyłaj do kas fisk również' powinno być Wyłączono dodatkowe reguły

Wersja programu 3258 od 05-02-2010
 
 
PW BOROWSKI 

Posty: 7
Wysłany: 2010-03-11, 08:00   

Panie Sławku sprawdziłem tą możliwość z proponowanymi ustawieniami ,jednak uznaję to za totalną pomyłkę ,gdyż ustawienia zmieniają przede wszystkim konfigurację wysyłki danych do kasy a to przy częstym wysyłaniu do kasy powoduje min problem że nie są wysyłane towary których stan w magazynie był = 0 itp.a więc zmusza do zabawy w ciągłe zmiany proponowanego ustawienia w zależności czy wysyłamy do kasy czy drukujemy cenki.Przydało by się coś prostszego najlepiej w ustawieniach przed drukowaniem wywieszki.Pozdrawiam.
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2010-04-13, 09:11   Re: Poprawki do druków

PW BOROWSKI napisał/a:
Problem nr 2 to brak możliwości pobrania i wydrukowania etykiet z całego magazynu ,szczególnie istotne kiedy tak jak ja mam podzielony towar na wiele magazynów i trzeba np.na nowo wymienić wszystkie etykiety np.zmiana kolorystyki.


Opcja została dodana do programu i jest dostępna od rewizji nr 3406.
 
 
PW BOROWSKI 

Posty: 7
Wysłany: 2010-04-19, 10:03   

Panie Sławku na teraz dziękuję po sprawdzeniu nowej wersji ewentualnie dopiszę coś jeszcze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group