Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
ekran reklamowy wersja sieciowa
Autor Wiadomość
fhusukurs 

Posty: 5
Wysłany: 2015-09-24, 23:41   ekran reklamowy wersja sieciowa

Witam,
mam takie pytanie. Czy da się w jednym otoczeniu sieciowym zrobić by program wyświetlał ekran reklamowy przez odczyt plików z sieci albo dostanie odpowiednich pakietów z informacjami z głównego komputera (tego na którym jest prowadzona sprzedaż)?
Coś jak w sprawdzarce cen czy ogólnie pracując SB po sieci.
Bo widziałem że w opcjach są jakieś wersje do wysyłania danych po IP i inne takie ale czy to jest jakiś zewnętrzny program czy da się ten jakoś skonfigurować SB by odbierał te dane?

A może z którego pliku to czyta to może w php coś sobie napisze?

Pozdrawiam.
 
 
 
Wojtek 

Pomógł: 7 razy
Posty: 90
Wysłany: 2015-09-25, 10:11   Re: ekran reklamowy wersja sieciowa

W zasadzie to jest tak jak Pan(i) pisze. W opisanym przypadku chodzi zapewne o faktycznie puszczanie reklam bez podglądu paragonu i produktów sprzedawanych ze Smalla.
Ekran reklamowy jest osobnym programem. Informacja o slajdach znajduje się w podkatalogu REKLAMA. Można skopiować taki katalog i plik REKLAMA.dll na inny komputer i uruchomić program reklamowy w następujący sposób:

RUNDLL32 reklama.dll,PR /m monitor /p "sciezka_do_reklama.ini"

monitor - to numer monitora na którym mają być puszczane reklamy (od 1)

Przykładowo poniższa komenda uruchomi ekran reklamowy na monitorze 1, a slajdy będą brane z folderu c:\sb4\reklama:

RUNDLL32 reklama.dll,PR /m 1 /p "c:\sb4\reklama\reklama.ini"

Transmisja między programem a ekranem reklamowym odbywa się na protokole UDP, ale wszystko odbywa się na interfejsie lokalnym (localhost), ale jak sądzę tu nie będzie to przeszkodą.
 
 
fhusukurs 

Posty: 5
Wysłany: 2015-09-29, 13:26   ekran reklamowy

Witam,
znaczy się chodziło mi właśnie o podgląd paragonu, zakładam że jak aktualnie nic się nie nabija to wyświetlają się slajdy. Te akurat mam już przygotowane i raczej nie będą o samych towarach lecz o akcji zwróć butelkę, weź paragon, nie masz 18 lat nie kupisz alkoholu
.
Czemu z innego komputera? Bo obecny to taki zabytek że szybciej byłoby kupić nowy niż modyfikować ten (tylko że szukam dobrego i taniego rozwiązania). Nawet o głupią kartę graficzną z dwoma wyjściami trudno do tego modelu. Z resztą obecne monitory ciężko znaleźć mniejsze niż 15" natomiast mam małego laptopa 8.1" który nadawałby się do tego idealnie, zwłaszcza że jest sprawny poza klawiaturą, więc rozebrać go i zrobić ekran nie byłoby problematyczne. A nic nie musiałbym wydawać.

Za chwilę popróbuje jak to się robi i jak coś będę się odzywał.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group