Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Faktury kosztowe a zysk
Autor Wiadomość
blacha 

Posty: 20
Wysłany: 2017-08-08, 22:04   Faktury kosztowe a zysk

Witam
Do tej pory faktury kosztowe wpisywałem w sposób tabela-->kasa firmy-->F6 dopisz koszty ale gdy chciałem sprawdzić zysk czyli raporty--->zysk i marża-->sprzedaż wg cen zakupu (zysk) wyskakuje komunikat ( część dokumentów zawiera wpisy ręczne co może wpływać na wynik )

A więc jak wpisywać fv kosztowe aby program przeliczał mi faktyczny zysk jaki wygenerowała firma ????

Z góry dziękuje za odpowiedz.
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2017-08-12, 19:41   

Ten raport zysk i marża służy do wyliczenia zysku ze sprzedaży towarów i usług a nie zysk firmy
Zysku firmy szukaj w PIT 5, książka przychodu i rozchodu, analiza dla szefa

Komunikat o wpisie ręcznym pojawia się chyba wtedy gdy sprzedajesz towar z pominięciem magazynu. Program nie potrafi powiązać sprzedaży towaru z jego zakupem i nie może wyliczyć zysku z tej operacji

[ Dodano: 2017-08-12, 19:46 ]
blacha napisał/a:



A więc jak wpisywać fv kosztowe aby program przeliczał mi faktyczny zysk jaki wygenerowała firma ????

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Faktury kosztowe wpisujesz zakładce tabele/zakup
Możesz mieć magazyn koszty i do tego magazynu wprowadzać towar kupiony jako koszty z zaznaczeniem pozostałe wydatki, ale lepiej wpisywać je jako wpis ręczny ctrl+N.
W raporcie "zysk" nie uwzględni tych faktur. Zysk firmy to cz książka przychodów i rozchodów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group