Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Faktura odbiorca - płatnik
Autor Wiadomość
justar 

Posty: 10
Wysłany: 2017-10-24, 11:49   

Witam.Potrzebuje pomocy.
Wyslalam fakturę do odbiorcy w formacie pdf przez small .On jednak twierdzi że faktury nie otrzymał.Jest możliwość uzyskania potwierdzenia wysłania faktury. Pozdrawiam
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2017-10-24, 15:12   

Myślę,że sposobu na udowodnienie że dostał fakturę bedzie trudno znaleśc. Mogła u niego wylądować w spamie, odebrał ale skasował. Nawet potwierdzenie odbioru maile może nie zadziałać jak ktoś tego nie zrobi.
Myślę że pomocne będzie zaznaczenie aby kopię faktury wysłał program do ciebie. Wtedy wiesz że poszła. Do tego jest sporo pomyłek w mailach to 02 zamiast o2 to brak kropki czy średnika itp
 
 
dantex 

Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: 2017-10-25, 15:10   

ted napisał/a:
Myślę,że sposobu na udowodnienie że dostał fakturę bedzie trudno znaleśc. Mogła u niego wylądować w spamie, odebrał ale skasował. Nawet potwierdzenie odbioru maile może nie zadziałać jak ktoś tego nie zrobi.
Myślę że pomocne będzie zaznaczenie aby kopię faktury wysłał program do ciebie. Wtedy wiesz że poszła. Do tego jest sporo pomyłek w mailach to 02 zamiast o2 to brak kropki czy średnika itp


Dokładnie, ale dodatkowe potwierdzenie, czy mail został dobrze wysłany, jest wysłanie go z programu pocztowego lub za pośrednictwem strony www. Jeżeli będzie błąd w adresie lub jakieś inne przyczyny, dostaniemy wiadomość zwrotną, small nie odbiera takich informacji.
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2017-10-25, 19:25   

Masz rację że brakuje takiej funkcji. W pierwszej chwili nie zrozumiałem o co ci chodzi. Dopiero jak sam miałem ten problem to wiem że MUSI być funkcja która albo zapisuje wysłane maile, albo zaznacza przy fakturze że była wysłana mailem z datą i godziną wysłania.
Bez takich informacji w programie to właściwie nie wiemy komu i kiedy wysłaliśmy faktury mailem. A ta forma dostarczania jest coraz powszechniejsza.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-10-27, 09:11   

ted napisał/a:
Masz rację że brakuje takiej funkcji. W pierwszej chwili nie zrozumiałem o co ci chodzi. Dopiero jak sam miałem ten problem to wiem że MUSI być funkcja która albo zapisuje wysłane maile, albo zaznacza przy fakturze że była wysłana mailem z datą i godziną wysłania.
Bez takich informacji w programie to właściwie nie wiemy komu i kiedy wysłaliśmy faktury mailem. A ta forma dostarczania jest coraz powszechniejsza.

Właściwie w tym celu zrobiliśmy opcję "wyślij kopię do". Można po prostu wszystkie maile przesyłać też na swoją skrzynkę. Wtedy mamy archiwum.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2017-10-27, 14:08   

Dobrze że jest opcja wyslij kopię do. Jest tylko jedno ale. Dobrze to spełniało zadanie jak wysyłanie w PDF było mało popularne. Teraz dużo faktur tak się wysyła i szukanie w swoich mailach czy była wysłana faktura jest niewygodne. Tym bardziej że skrzynka odbiorcza w dzisiejszych czasach jest zawalona ogromem listów. Myślę że taka informacja w SB4 czy mail był wysłany usprawni pracę. Może w kolumnie stan dodać literkę M że faktura wysłana mailem?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-10-30, 09:19   

ted napisał/a:
Dobrze że jest opcja wyslij kopię do. Jest tylko jedno ale. Dobrze to spełniało zadanie jak wysyłanie w PDF było mało popularne. Teraz dużo faktur tak się wysyła i szukanie w swoich mailach czy była wysłana faktura jest niewygodne. Tym bardziej że skrzynka odbiorcza w dzisiejszych czasach jest zawalona ogromem listów. Myślę że taka informacja w SB4 czy mail był wysłany usprawni pracę. Może w kolumnie stan dodać literkę M że faktura wysłana mailem?

Jak korzystamy z opcji F11 operacje seryjne, to Small już wie, które dokumenty były wysyłane mailem, a które nie. Nie wiem tylko, czy ten znacznik można gdzieś zobaczyć... Trzeba by zapytać p. Sławka...
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group