Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowanie towarów do inwentaryzatora w harmonogramie
Autor Wiadomość
jendras 

Posty: 14
Wysłany: 2018-03-05, 11:24   Ładowanie towarów do inwentaryzatora w harmonogramie

Czy jest możliwość użycia opcji Ładowanie towarów z inwentaryzatora automatycznie np. harmonogramem?

Wiem, że jest opcja Ustaw z menu ale po jej ustawieniu wyświetla się ostrzeżenie i wolę zapytać tutaj zanim coś zepsuję :)
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2018-03-05, 13:45   

Nie ma możliwości uruchomienia takiej opcji w Harmonogramie SB.
Zadanie typu 'Opcja z menu' działa tylko w przypadku kilku opcji w menu, które zostały wcześniej przygotowane.
Jaki jest sens automatycznego ładowania kolektora towarami?
 
 
jendras 

Posty: 14
Wysłany: 2018-03-05, 15:53   

To jest kolektor w "chmurze" Mobic. Nie jestem pewien co tak naprawdę dzieję się gdy klikam Ładowanie towarów. Czy to jest odpalenie upload.exe z parametrami? Jeśłi tak to pewnie ogarnę to harmonogramem windows.
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2018-03-11, 15:18   

a mógłbyś dokładniej opisać co chcesz zrobić. Ładowanie towarów z inwentaryzatora?
 
 
jendras 

Posty: 14
Wysłany: 2018-03-11, 20:50   

@Ted, chciałbym automatycznie ładować towary do inwentaryzatora. Chodzi o to by robiąc zakupy w hurtowni mieć aktualne stany i ceny.


Jak rozumiem ładowanie do inwentaryzatora przebiega w 2 etapach.
1. Generowanie stanu magazynowego do pliku dane.txt o określonej strukturze
2. Transfer tego pliku poprzez wywołanie upload.exe z dane.txt jako parametr.

W sumie upload.exe mogę odpalić z harmonogramu windows, zastanawiam się tylko jak mogę wygenerować plik dane.txt
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2018-03-11, 21:32   

Zazwyczaj, sprawdź to, program najpierw generuje plik data.txt i zapisuje go w katalogu SB4 a następnie uruchamia program do ładowania kolektora. Czyli po uruchomieniu załadowania kolektora w sb4 tworzy się plik. Możesz go wykorzystać do zewnętrznego ładowania kolektora.
Tutaj niczego nie zepsujesz, chyba że parametry ładowania
Najlepiej to zobacz jaka jest struktura wysyłanego pliku do twojego kolektora i używając tz uniwersalnego kolektora, albo ustawienia-wyślij jako DBF sam utwórz schemat wysyłki.
Ja często z tego poziomy, obsługi kolektorów, eksportuje potrzebne dane
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group