Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaż doładowań PayTel, eVoucher
Autor Wiadomość
kasy 

Posty: 14
Wysłany: 2018-07-24, 03:38   Sprzedaż doładowań PayTel, eVoucher

.
terminal PayTel ethernet, pinpad, magicbox, podłączony przez RS232
drukarka Novitus HDE,
płatności ePay działają w tej konfiguracji znakomicie, pełna automatyka, bez opóźnień wysyła dane na terminal.

Nie potrafię skonfigurować w Smallu sprzedaży doładowań eVoucher.

Jak ustawić Small Business, aby przy sprzedaży doładowania po wydrukowaniu kodu doładowania (lub w czasie wydruku) doładowanie to znalazło się bezwarunkowo na paragonie?

Cele.
1. automatyzacja pracy kasjera, żeby kasjer sprzedawał sprawniej,
2. wyeliminowanie pomyłek kasjera,
3. dużo łatwiejsza kontrola czy wszystkie zakupione przez właściciela doładowania zostały sprzedane paragonami czy ew. część ich poszła w powietrze.

Teraz sprzedaż doładowań odbywa się na piechotę, jakby na starym filmie z XX wieku.
W magazynie jest jeden kod na sprzedaż doładowań ustawiony z gwiazdką przy jednostce, aby pytało o cenę.
Kasjer musi więc:
wpisać kod doładowania, który jest zaprogramowany w magazynie i nacisnąć Enter,
SB zapyta o cenę,
kasjer musi świadomie wpisać cenę i nacisnąć Enter.
Taki system pracy kasjera to P O R A Ż K A !
Powyższa procedura zabiera bez potrzeby czas i kasjer często „zapomina” dopisać doładowanie do paragonu. Powiedział mi jeden właściciel, że kasjer nie doliczał doładowań do paragonu bo to za dużo roboty!

Wyczytałem na forum, że jest też, moim zdaniem, nie do końca optymalny wariant sprzedaży doładowań przez zeskanowanie kodu kreskowego, który terminal PayTel drukuje na każdym doładowaniu. Nie znalazłem na forum opisu jak to ustawić w SB dla terminali PayTel. (jest opis dla Novitus Celto S1, ale to chyba nie tędy droga z terminalem PayTel).
Domyślam się, że pewnie można sprzedawać za pomocą tego kodu kreskowego, który jest drukowany pod kodem doładowania. Ale tego sposobu też nie potrafię ustawić. To byłoby już znaczne ułatwienie. Może ktoś wie jak ustawić w Smallu sprzedaż doładowań tymi kodami kreskowymi, które terminal PayTel drukuje na każdym doładowaniu?

Wyczytałem na forum, że można zaprogramować w magazynie osobno wszystkie rodzaje i nominały doładowań. Tu to dopiero kasjerom nie będzie się chciało szukać. Nie chcę tego komentować.
Kasjer teraz jest na wagę złota. Podobno bierze się do sklepu każdego jaki się trafi. Trzeba mu tak zautomatyzować robotę, aby bez względu na własne predyspozycje nie musiał za bardzo myśleć bo po pierwsze może narazić właściciela na straty, albo co może nawet jeszcze gorsze, odejdzie z pracy.

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group