Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Co rano muszę resetować COM'a bo drukarka nie drukuje parago
Autor Wiadomość
wilenskie 

Posty: 4
Wysłany: 2020-12-07, 15:00   Co rano muszę resetować COM'a bo drukarka nie drukuje parago

Dzień dobry :-)
Od kiedy zmieniłem system na Windows 10, każdego ranka przed zaczęciem sprzedaży muszę wchodzić w windowsowski Menadżer Urządzeń i wyłączać a następnie włączać port COM do którego jest podłączona drukarka fiskalna. Co prawda drukarka ma na wyjściu RS-232, a ja mam podłączone za pośrednictwem przejściówki do USB, ale menadżer normalnie widzi jako COM. Wyłączyłem ograniczenia dotyczące opcji zasilania które selektywnie wyłączały nieużywane porty USB. Uprzejmie proszę o pomoc osoby co znają temat lub miały podobny problem.
 
 
Kajetan 

Posty: 3
Wysłany: 2020-12-11, 09:56   

Ewidentnie sterownik z przejściówki.Proszę sprawdzić na stronie producenta czy jest nowszy. Kiedyś miałem przejściówkę z unitek i takie problemy powodował sterownik "windowsowy". Jeśli drukarka posiada USB to po co stosuje Pan przejściówkę USB-RS232? kabelek USB "drukarkowy" i wszystko powinno działać bez tej przejściówki. Jak jest możliwość to lepiej przełączyć drukarkę na lan i problem zniknie.
 
 
wilenskie 

Posty: 4
Wysłany: 2020-12-11, 23:43   

Przejściówkę stosowałem bo dystrybutor dał takie złącze w zestawie. Nie pytał jakie ja potrzebuje. Za radą serwisanta przełączyłem komunikacje z RS232 na normalne USB i to pomogło. Pozdrawiam
 
 
wielobranzowy 


Posty: 114
Wysłany: 2021-01-19, 20:28   

na tej samej drukarce novitus mam problem poniewaz drukuje mi paragony podwojnie, jakby 2 kopie, w ustawieniach wylaczona opcja kopii
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group