Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Blokada WZ
Autor Wiadomość
algolagnia 

Posty: 4
Wysłany: 2021-02-02, 12:27   Blokada WZ

Dzień dobry,

mam problem z wystawianiem WZ. Opcja jest zablokowana pomimo logowania się na konto administratora. Załaczam zdjęcie.




Sprawdzałam prawa administratora i nie widzę nigdzie wyłączonej opcji wystawienia WZ.
W uprawnieniach i zakazach mam wszędzie ustawiony dostęp na "pełny".
Z wyjątkiem tabeli "1. Uprawnienia i opcje ogólne.". Tutaj mam ustawione na "brak".
Czy to tutaj popełniam gdzieś błąd?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-02-03, 12:52   

Zdjęcie niestety niewidoczne
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
algolagnia 

Posty: 4
Wysłany: 2021-02-03, 21:49   

 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2021-02-04, 11:00   

No gdyby było można na POSACH wystawiać WZ, to by było mistrzostwo świata.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-02-04, 12:31   

Pawilon Handlowy napisał/a:
No gdyby było można na POSACH wystawiać WZ, to by było mistrzostwo świata.

Słuszna uwaga, ta opcja nie jest dostępna, bo to są samodzielne stanowiska POS, na których nie można wystawiać WZ.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
algolagnia 

Posty: 4
Wysłany: 2021-02-04, 17:02   

Czyli zostałam wprowadzona w błąd przez firmę, która mi to załatwiała. No cóż, chociaż już się nie dziwię, dlaczego od 2 miesięcy "myślą", jak odblokować WZ :roll:

Mam w takim razie inne pytanie, ale nakreślę po prostu sytuacje.

Są osoby, które codziennie robią zakupy na firmę. Nie chcą codziennie bawić się w małe faktury na śmieszne kwoty - chcą dostać miesięczną fakturę.

I teraz, czy jest możliwość stworzenia jakiegoś dokumentu (z POSa) pod konkretną firmę, który później prześlę sobie na komputer i będę mogła na ich podstawie wystawić fakturę z całego miesiąca?
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
  Wysłany: 2021-02-05, 09:38   

Mam identyczną sytuację. Mam klientów, którzy codziennie lub kilka razy dziennie robią zakupy na małe kwoty.

Rozmawiałem z klientem, który mi wyjaśnił, że nie opłaca mu się brać paragonu z NIP na małą kwotę, ponieważ jego biuro bierze 2zł od rozliczanego dokumentu.

Specjalnie dla tych klientów, którzy robią codziennie zakupy na małe kwoty i chciałyby mieć jeden dokument na te zakupy. miałem zamiar na jednym ze stoisk, ustawić sprzedaż z wersji sieciowej programu, ale pojawił się inny poważny problem. W tych czasach do pracy przyjmuje się ludzi praktycznie "z ulicy". W wielu, albo bardzo wielu przypadkach, są to ludzie, którym bardzo długo zajmuje opanowanie prostego w obsłudze Smalla w wersji samodzielne stanowisko POS i w wielu przypadkach jest to wręcz nie możliwe, żeby jedna osoba była w stanie nauczyć się obsługi sprzedaży na dwóch różniących się wyglądem wersji programu.

Ustawienie na wszystkich stoiskach kasowych sprzedaży w wersji sieciowej programu nie wchodzi w grę, bo strasznie zamula sieć a poza tym nasuwa się kolejny problem. W przypadku awarii serwera nie możliwa będzie jakakolwiek sprzedaż w sklepie.

No i trzeba wspomnieć o jednym ważnym plusie, którym jest brak możliwości wystawiania WZ-ek na SSPOS. Kasjer nie narobi Ci syfu przy sprzedaży, bo mogłoby się okazać, że na koniec dnia, połowa Twojego utargu, to są Wz-ki
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-02-05, 22:19   

A gdyby przez cały miesiąc wystawiać paragony z NIP, a potem do nich jedna zbiorcza faktura do paragonów?
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
bastizg 

Pomógł: 31 razy
Posty: 225
Wysłany: 2021-02-07, 15:36   

piotrek napisał/a:
A gdyby przez cały miesiąc wystawiać paragony z NIP, a potem do nich jedna zbiorcza faktura do paragonów?


Na podstawie obecnie obowiązujących przepisów brak jest możliwości wystawienia faktur
zbiorczych do paragonów fiskalnych stanowiących faktury uproszczone.
Na gruncie przepisów ustawy o VAT możliwe jest jedynie wystawianie faktur zbiorczych do
paragonów fiskalnych dokumentujących sprzedaż powyżej kwoty 450 zł brutto (100 euro),
posiadających numer NIP nabywcy, gdyż takie paragony fiskalne nie stanowią faktury.

Za : https://www.gov.pl/web/fi...ury-uproszczone
 
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-02-08, 08:56   

Wpiszę WZ na posach na listę dla informatyków - do rozważenia za i przeciw. Pierwszy problem to brak ciągłości numeracji - każdy POS musiałby mieć własną numerację tych dokumentów. Ale to chyba nie problem, skoro tak samo może być z paragonami i fakturami?
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
kilu 

Posty: 20
Wysłany: 2022-05-03, 16:51   

Witam
Ruszyło coś w sprawie wz na stanowiskach POS?
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2022-05-09, 13:17   

Również przyłączam się z prośbą o taką opcję.
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2022-05-10, 07:00   

Z tych WZ-ek musiałoby się dać wystawiać faktury Vat na serwerze.
 
 
kilu 

Posty: 20
Wysłany: 2022-05-10, 20:54   

Pawilon Handlowy napisał/a:
Z tych WZ-ek musiałoby się dać wystawiać faktury Vat na serwerze.


Wystarczy, że wz z pos były by traktowane jak paragony ale nie wysłane do drukarki fiskalnej, bo przecież z paragonów da się wystawić FV na serwerze.

Chomicki K. napisał/a:
Również przyłączam się z prośbą o taką opcję.


Myślę, że większość użytkowników POS byłby chętny na te opcje ale mało kto z użytkowników jest na forum wiec jest mała możliwość przebicia :-(

Bądźmy optymistami :-)
Pozdrawiam
Kilu

[ Dodano: 2022-05-10, 21:15 ]
kilu napisał/a:
Pawilon Handlowy napisał/a:
Z tych WZ-ek musiałoby się dać wystawiać faktury Vat na serwerze.


Wystarczy, że WZ z POS były by traktowane jak paragony z inną numeracja ale nie wysłane do drukarki fiskalnej, bo przecież z paragonów da się wystawić FV na serwerze.

Chociaż z drugiej strony w module "Wystaw" można wystawiać WZ więc funkcja jest już gotowa... Jak widać było na nią zapotrzebowanie...

Chomicki K. napisał/a:
Również przyłączam się z prośbą o taką opcję.


Myślę, że większość użytkowników POS byłby chętny na te opcje ale mało kto z użytkowników jest na forum wiec jest mała możliwość przebicia :-(

Bądźmy optymistami :-)
Pozdrawiam
Kilu
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2022-05-11, 07:55   

"Wystarczy, że wz z pos były by traktowane jak paragony ale nie wysłane do drukarki fiskalnej, bo przecież z paragonów da się wystawić FV na serwerze."


Panowie już nie róbmy zamieszania. Paragony, to paragony, WZ-ki, to Wz-tki.
Tę WZ-kę na pewno ktoś gdzieś chciałby sprawdzić przy odbiorze towaru.
Normalny wydruk WZ-ki z drukarki fiskalnej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group