Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Wyświetlacz zewnętrzny podłączony do Elzab Zeta
Autor Wiadomość
bryk 

Posty: 29
Wysłany: 2021-01-12, 09:15   Wyświetlacz zewnętrzny podłączony do Elzab Zeta

Witam

próbuję skonfigurować wyświetlacz zewnętrzny (systemowy) podłączony do Elzab Zeta (protokół stx) - podłączony przez drukarkę fiskalną. Nie ma tego typu wyświetlacza w Urządzenia->wyświetlacz zewnętrzny.
Jakieś rady co do składni polecenia aby wyświetlał dodawany towar i sumę paragonu (w trybie online działa ale nie chcę przestawiać drukarki w tryb online).

Typ wyświetlacza https://www.elzab.com.pl/...ietlacz-klienta
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-02-03, 12:57   

W zasadzie wyświetlacz powinien wyrzucać na ekran wszystko, co do niego zostanie wysłane - można spróbować skorzystać z opcji "Dowolna drukarka". W zakładce "konfiguracja" można dodać kody sterujące wysyłane przed poszczególnymi pozycjami.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
bryk 

Posty: 29
Wysłany: 2021-02-18, 10:55   

Przeprowadziłem kilkadziesiąt prób, z różnymi ustawieniami wyświetlacza, kodami, składniami. I nic. Producent wyświetlacza tradycyjnie olał pytania (więc nie polecam firmy Elzab - brak wsparcia pozakupowego).
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-02-18, 12:55   

OK, teraz doczytałem, że ten wyświetlacz nie jest podłączony do programu (a właściwie do kompuera z programem), tylko do kasy? W takim układzie nie wiem, czy Small Business ma jakikolwiek wpływ, co się na nim wyświetla.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
bryk 

Posty: 29
Wysłany: 2021-02-18, 14:37   

piotrek napisał/a:
OK, teraz doczytałem, że ten wyświetlacz nie jest podłączony do programu (a właściwie do kompuera z programem), tylko do kasy? W takim układzie nie wiem, czy Small Business ma jakikolwiek wpływ, co się na nim wyświetla.


Komunikacja komputer -> wyświetlacz [za pośrednictwem drukarki] jest możliwa. Tylko producent nie chce zdradzić protokołu.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2021-02-18, 19:50   

Metoda prób i błędów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group