Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Eksport do sklepu internetowego,
Autor Wiadomość
Funkdoc 

Posty: 2
Wysłany: 2018-08-21, 23:19   Eksport do sklepu internetowego,

W jaki sposób mogę eksportować dane tj. galerie produktu, stany, ceny, nazwy, do sklepu internetowego, opartego np. na woocommerce?

Zależy mi głównie na tym aby zdjęcia produktu również były eksportowane tak jak np. programie WF-MAG.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-08-27, 08:28   

W menu miesiące jest możliwość eksportu do sklepu internetowego. To jest eksport do pliku CSV, który następnie ręcznie możemy załadować do sklepu logując się do panelu administracyjnego sklepu.
Jest też płatna wtyczka, która automatyzuje ten proces i daje również możliwości importu zamówień. Woocommerce nie polecam, ponieważ nie ma osobnej tabeli dla towarów, tylko opiera się na silniku bloga. Każdy towar jest zapisany jako kolejny post na blogu, składający się z kilkunastu zapisów w tabeli. Przy tysiącu towarów mamy kilkanaście zapisów w tabeli, więc jest to rozwiązanie bardzo nieoptymalne.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Funkdoc 

Posty: 2
Wysłany: 2018-08-28, 20:08   

A co jest zalecane do Small business, jeśli nie woocommerce?

Mogę w jakiś sposób dodawać zdjęcia do każdego produktu, aby pracownik mógł sobie podejrzeć?

Mogę później robić eksport razem z tymi zdjęciami do sklepu internetowego?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-09-04, 09:00   

Zdjęcia można dodawać poprzez klawisz F12 dodatkowe pola w magazynie.
Można też po prostu wrzucać zdjęcia do wybranego katalogu na dysku lub FTP sklepu i mieć podgląd obrazków poprzez wtyczkę. Mogą one być eksportowane do sklepu internetowego.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Piekary 

Pomógł: 6 razy
Posty: 136
Wysłany: 2019-01-11, 08:09   

Podepnę się aby nie tworzyć dodatkowych tematów.

Sprawa związana z eksportem do sklepu internetowego a mianowicie program nie zapamiętuje opcji ' F3 Opcje -> Kodowanie znaków -> UTF-8 (z BOM) " pozostałe opcje po F12 są zapamiętywane.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2019-01-14, 14:54   

Wpisałem na listę i poprawię w najbliższych tygodniach. Dam znać, jak będzie poprawiona wersja.

[ Dodano: 2019-01-28, 11:48 ]
Znalazłem przyczynę i poprawiłem, będzie dostępne dla klientów pod koniec tygodnia.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
kierzek.robert 

Posty: 19
Wysłany: 2020-11-07, 22:48   

Dobry wieczor
Post dosc stary ale temat dla mnie bardzo aktualny.
Mam sklep internetowy postawiony na home.pl.
No i zalezy mi na jak najwiekszej integracji. Eksport stanow, a najlepiej wszystkiego co mozna wpisac pod klawiszem F12.
JAK przeczytalem, jest wtyczka ktora ten temat obsluguje. Jak sie nazywa i ile kosztuje. Kto moze pomoc w jej implementacji?
I drugie pytanie
Czy do pol w formatce "pola dodatkowe (F12) "mozna robic export np z excela czy tez trzeba te pozycje przepisywac recznie?
_________________
robert
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-11-10, 17:02   

Bezpośrednio do sklepu home ta wtyczka nie podejdzie, ale można poprzez np. Baselinkera albo Sellassist się z nią zintegrować. Baselinker tylko import zamówień.
Opis sklepów, z którymi wtyczka współpracuje, jest tu:
http://baltek.pl/integracje
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
prozac13 

Posty: 16
Wysłany: 2021-05-26, 10:06   

Dzień dobry,
mam problem z płatną wtyczką do smalla esklep.ini, służącą do dwustronnej integracji danych ze sklepem internetowym postawionym na woocommerce. Mianowicie od jakiegoś czasu podczas "aktualizacji danych na www" oraz próbie exportu lub importu danych występuje błąd "Błąd HttpSendRequest podczasa ustanawiania połączenia z Internetem", czyli wtyczka całkowicie nie spełnia swojej funkcji. Połączenie internetowe oczywiście jest i to stabilne. Czy ktoś mógłby mi z tym pomóc?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-06-11, 07:47   

HttpSendRequest oznacza, że Small Business czekał na odpowiedź serwera ok 2 minut i się nie doczekał. Albo serwer jest niedostępny (przyblokowany Small Business na zaporze), albo odpowiada zbyt długo (operacja aktualizacji na wielu tysiącach towarów może trwać). Czasami pomaga założenie odpowiednich indeksów na bazie danych, czasami redukcja niepotrzebnych towarów - to zależy od konkretnego przypadku.
Pan zdaje się korzysta z Woocommerce, opartym na Wordpress. Tam niestety niewiele da się zrobić. Jako jedyny sklep nie ma w bazie specjalnej tabeli dla towarów. To jest silnik stworzony dla bloga i każdy towar jest zapisany jako... nowy artykuł bloga. Na każdy towar zużywane jest ok. 17 rekordów w tabeli. Zatem jeżeli ma Pan 1000 produktów, to przy aktualizacji trzeba przejrzeć 17000 rekordów. Będzie zatem działał co najmniej 17 razy wolniej niż inne sklepy internetowe. Do tego nie da się założyć indeksu w bazie, bo taka jest struktura, że nie ma tam rubryki przeznaczonej na symbol, po którym odbywa się integracja. To oznacza kolejne kilkunastokrotne zwolnienie. Tutaj trzeba zmienić silnik sklepu, albo przenieść go na szybszy serwer.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group