Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Rabaty
Autor Wiadomość
POL-GRAB 

Posty: 157
Wysłany: 2010-07-07, 23:00   Rabaty

Jak nadać rabat na poszczególne pozycje w dokumencie zakupu
_________________
Kazik
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2010-07-07, 23:05   

W dokumencie zakupu klikamy
CTRL - B

ta opcja jest dostępna również po kliknięciu F10 - Inne
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2011-03-07, 09:40   

Witam. Trochę inne zagadnienie ale ten sam temat - RABAT. Pracuję z kasą ELZAB ECO II. Wprowadzam karty rabatowe "obsługiwane" ręcznie bo kasa nie ma tej opcji. Temat programowania towarów na które chcemy dać, a na które nie już opanowany przy pomocy kolegi PLAY. Teraz pytanko dlaczego po odczytaniu kasy w spisie paragonów nie widzę żadnej adnotacji o udzielonym rabacie. Nie wiem czemu ale kiedyś wcześniej jak się przymierzałem do rabatów to takie zapisy się ukazywały. W liście paragonów widziałem wartość upustu a po wejściu w paragon widziałem na jakiej pozycji jaki był rabat.

[ Dodano: 2011-03-09, 20:15 ]
Dziś zauważyłem, że jak podsumuję paragon i wtedy udzielę rabatu to jest adnotacja na liście paragonów o wysokości udzielonego rabatu a w jego podglądzie pozycje na które rabat został udzielony (mam włączone blokowanie rabatów na grupy zakazane). Jeśli rabat nabijam na konkretną pozycję to taka informacja nie dociera z kasy do SB. Czy jest to gdzieś do ustawienia. Dodam, że jak udzielę rabatu np na tylko jedną pozycję z całego paragonu to po odczytaniu sprzedaży jest informacja o odchyleniu ceny więc sb coś tam widzi

[ Dodano: 2011-03-22, 08:16 ]
Czy da się coś z tym zrobić? Czy to problem kasy czy jakiegoś ustawienia w programie? Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
kwlj 

Posty: 57
Wysłany: 2011-03-22, 21:01   

Witam
A jak nadać rabat kwotowy, wartościowy do faktury zakupu, otrzymuję czasami rabat w kwocie która powinna być jakoś rozdzielona na wszystkie pozycje ale nie wiem jak tego dokonać.
 
 
krzysiek 

Pomógł: 4 razy
Posty: 158
Wysłany: 2011-03-28, 12:11   

Rabat w fakturze zakupu - CTRL-B
 
 
kasiarz 

Pomógł: 7 razy
Posty: 104
Wysłany: 2011-03-28, 12:13   

Jeżeli chodzi o kasy fiskalne, to niestety informacja jest tu przesyłana przez samą kasę jaki rabat został udzielony.

Nie mamy tu możliwości ingerowania w samą pracę kasy. Po prostu jeżeli kasa nie wyśle jakiejś informacji o sprzedanym towarze to w Small-u nie będzie to widoczne i tyle.
 
 
kwlj 

Posty: 57
Wysłany: 2011-03-29, 15:49   

krzysiek napisał/a:
Rabat w fakturze zakupu - CTRL-B


No to znam :):) Tylko to jest rabat procentowy do każdej pozycji zakupu a nie kwotowy czy wartościowy od całej faktury zakupu
 
 
Wislanka 

Posty: 11
Wysłany: 2021-05-06, 17:13   

Witam serdecznie,
mam takie pytanie, jak nadać rabat procentowy na konkretną grupę, ale zarazem aby ten rabat nie przekroczył kwoty np: 100zł,

Przykład:
mam w promocji jabłka ale tylko przy zakupie do 100zł wszystko ponad liczone jest po normalnej cenie...

Jak to zrobić >?>

Jest w programie opcja:
Miesiące>Instalacja...>Opcje>Sprzedaż>F4>"Definiuj upust wartościowy dla poszczególnych grup towarowych" - ale to nic nie zmienia, nie wiem do czego służy...;/

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Daniel
_________________
Byle do przodu !! :)
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
  Wysłany: 2021-06-11, 08:59   

Ja takiej opcji nie kojarzę, ale zastanawiam się nad wykorzystaniem kart rabatowych. Jest tam wiele opcji definiowania rabatów (F5 Konfiguracja karty->F4 Rabat). Może zdefiniować taką kartę "roboczą" dla pracowników i mogą ją zastosować na paragonie.
Natomiast jeśli używa pan kart rabatowych/lojalnościowych dla kontrahentów to już niestety problem - nie da się użyć jednocześnie na dokumencie dwóch kart :-(

Cytat:
Jest w programie opcja:
Miesiące>Instalacja...>Opcje>Sprzedaż>F4>"Definiuj upust wartościowy dla poszczególnych grup towarowych" - ale to nic nie zmienia, nie wiem do czego służy...;/


Ta opcja jest wykorzystywana do zupełnie czegoś innego - pozwala w tabeli kontrahentów zdefiniować rabat wartościowy na wybrane grupy, ale działa to całkowicie inaczej niż Pan potrzebuje. Jest to opcja najczęściej wykorzystywana na stacjach benzynowych - pozwala zdefiniować klientowi rabat typu 2 gr upustu na każdym litrze paliwa co byłoby niemożliwe przy wachlowaniu rabatem procentowym.

Zadanie wpisałem na listę zadań dla programistów - może udałoby się dodać wybór grup towarowych w opcji Ctrl-A Rabat/narzut dla wszystkich pozycji podczas sprzedaży.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group