Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Numeracja towarów
Autor Wiadomość
onejl 

Posty: 57
Wysłany: 2021-10-11, 12:48   Numeracja towarów

Mam na magazynie włączoną automatyczną numerację towarów. Za każdym razem gdy wprowadzam towar z długim kodem EAN nadawany jest kolejny numer dla kartoteki towarowej, który usuwam i wprowadzam EAN za pomocą czytnika - tym sposobem bardzo szybko ucieka mi sporo numerów z automatycznej numeracji. Może udałoby się zrobić jakiś przycisk przy symbolu typu "nadaj numer" zamiast automatycznie wstawiać kolejne numery? Chyba, że jest na to jakiś inny sposób?
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2021-10-11, 14:52   

Mona np. utworzyć grupę towarową dla towarów bez fabrycznego kodu. W opcjach numeratora zrobić numerację zależną od grupy.
Jeśli nie mamy zdefiniowanej numeracji a towar nie zostanie odnaleziony w magazynie ani słowniku, po kliknięciu F3 (nowy), kod kreskowy wskakuje do odpowiedniej rubryki. Niestety po włączeniu numeratora taka funkcjonalność już nie działa.
A tak w ogóle to nie przejmowałbym się uciekającymi numerami, bo mamy ich miliardy do dyspozycji.
 
 
 
onejl 

Posty: 57
Wysłany: 2021-10-11, 15:08   

Niestety uciekające numery są dla mnie ważne ponieważ towary znakuję ręczną metkownicą, a na niej ilość znaków jest ograniczona. Druga sprawa im krótsze kody tym mniej pomyłek. W tej chwili kody mają 4 znaki, a wkrótce przejdę na 5 cyfrowe kody.
Mam oczywiście drukarkę etykiet, ale do tanich towarów np. majtki etykiety są nieopłacalne.
Grup towarowych mam już 26 i nie ma reguły, że część z nich jest tylko na kodach EAN a inne na krótkich kodach. W każdej grupie zdarzają się i długie i krótkie kody.
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2021-10-12, 08:30   

A czy kategorie też są używane? Jeśli nie, to stworzyć kategorię dla towerów bez kodów fabrycznych i zrobić numerację zależną od kategorii.
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2021-10-16, 14:05   

Jak ustawisz w numeracji -pierwszy wolny- to numerator wykorzysta pominięte kody

Jeżeli wprowadzasz czytnikiem kody z faktury to nawet jak wiesz że nie ma takiego towaru to odczytaj kod z metki a potem daj F3 nowy towar. Z automatu wpisze się kod kreskowy do rubryki symbol, a ty możesz dalej wpisywać towar. Nie powinien nadać własnego kodu
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2021-10-22, 11:00   

ted napisał/a:

Jeżeli wprowadzasz czytnikiem kody z faktury to nawet jak wiesz że nie ma takiego towaru to odczytaj kod z metki a potem daj F3 nowy towar. Z automatu wpisze się kod kreskowy do rubryki symbol, a ty możesz dalej wpisywać towar. Nie powinien nadać własnego kodu


Niestety jak wspomniałem wcześniej, to nie działa, jeśli mamy włączony numerator.
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2021-10-22, 11:28   

u mnie to działa, sprawdzałem. Może starsza wersja programu jest u ciebie
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2021-10-25, 08:18   

Testowałem na wersji sprzed tygodnia. A może zależy do od konfiguracji skanera (suffix). W każdym bądź razie zarówno bezpośrednio w magazynie, jak też poprzez dokument zakupu, niezależnie od wyszukiwarki (F5, crtl+F5, 5), jeśli skanuję towar, którego wcześniej nie miałem w magazynie, po komunikacie "brak towaru..." i wybraniu opcji F3 nowy, w oknie tworzenia pozycji mam wygenerowany przez numerator numer.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group