Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Blokada opcji wydruku.
Autor Wiadomość
Thefilozof32 

Posty: 127
Wysłany: 2021-06-30, 12:25   Blokada opcji wydruku.

Normalnie drukuję faktury za pomocą ''faktura II wzór'', czasem jednak muszę zmienić na inny szablon. Po wydruku domyślne opcje zmieniają się i przy następnym wydruku trzeba znowu ręcznie wybrać ''faktura II wzór'' jest to trochę problematyczne gdyż dla zaoszczędzenia czasu,
dla wydruku mam ustawiony skrót klawiszowy .
Jak więc zablokować domyślne ustawieniu wydruku by nie zmieniały się po każdym wydruku ?

W razie jak ktoś nie rozumie o co mi chodzi:
*Jest:
Tabela>sprzedaż>faktury krajowe>zwartość faktury>druk> wyskakuję okno z ustawieniami takimi jakie były podczas ostatniego wydruku > drukuj
*Ma być:
Tabela>sprzedaż>faktury krajowe>zwartość faktury>druk> okno z ustawieniami wydruku takimi jak sobie ustawie np. ''faktura II wzór'' > drukuj
 
 
Wislanka 

Posty: 11
Wysłany: 2021-07-01, 08:24   

Witam,
od 15 lat użytkuje Smalla i zawsze tak było, że program zapamiętuje ostanie ustawienie, widocznie nikomu to na tyle nie przeszkadzało, aby drążyć temat i dodać okienko z opcją "domyślny wydruk" dla mnie dużo bardziej uciążliwe jest, np. to że program nie kasuje pustych linii, kiedy utworzysz fakturę z WZ to zostają puste linie a wg mnie powinny się same wykasować > potem trzeba ręcznie Delete i czekać, jak ich jest dużo i nie działasz na serwerze to czasami i z dwie minuty....;/

Wracając do Twojej Sprawy myślę, że nawet tworząc makro nie będzie to szybciej, niż po zmianie wydruku następny raz ręcznie wybrać wzór...

Pozdrawiam
Daniel
_________________
Byle do przodu !! :)
 
 
Thefilozof32 

Posty: 127
Wysłany: 2021-07-05, 14:45   

''Wracając do Twojej Sprawy myślę, że nawet tworząc makro nie będzie to szybciej, niż po zmianie wydruku następny raz ręcznie wybrać wzór...''

Makro służy mi tylko do pominięcia okienka z opcjami wydruku, dlatego czasem wydrukuję fakturę nie taką jak chciałem.
Myślę że porostu po każdym nietypowym wydruku, będę robić pusty wydruk [ ''drukuj'' a potem ''anuluj drukowanie'' ] tak żeby nie marnować kartek i czasu, jest to trochę siermiężny sposób no ale co zrobić.
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2021-07-08, 13:20   

W tabeli kontrahentów jest klawisz Ctrl-A Wzór wydruku faktury sprzedaży.
Domyślny mechanizm będzie działał dalej tak samo - ostatni wybrany wzór jest podpowiadany, ale przy wyborze kontrahenta z wybranym wzorem program wydrukuje go odpowiednio nie ruszając ustawienia ostatniego wzoru wydruku...

[ Dodano: 2021-07-08, 13:21 ]
Cytat:
dla mnie dużo bardziej uciążliwe jest, np. to że program nie kasuje pustych linii, kiedy utworzysz fakturę z WZ to zostają puste linie a wg mnie powinny się same wykasować > potem trzeba ręcznie Delete i czekać, jak ich jest dużo i nie działasz na serwerze to czasami i z dwie minuty....;/


W tym miesiącu będę się tym zajmował, aby podczas usuwania danych program usuwał również puste linie z tabel.
 
 
Thefilozof32 

Posty: 127
Wysłany: 2022-01-07, 13:17   

Thefilozof32 napisał/a:
Myślę że porostu po każdym nietypowym wydruku, będę robić pusty wydruk [ ''drukuj'' a potem ''anuluj drukowanie'' ]



Przed chwilą się dowiedziałem że klawisz ESC anuluję drukowanie w SB można w ten sposób zmienić ustawienia następnego wydruku. Przedtem anulowanie drukowania, robiłem przez Windowsa, co i tak uruchamiało drukarkę przez co musiałem wyciągać papier i czekać aż drukarka zorientuję się, co się stało, trwało to długo i było uciążliwe, dlatego polecam nowy sposób jeśli ktoś ma podobny problem do mojego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group