Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Blokada WZ
Autor Wiadomość
kilu 

Posty: 20
Wysłany: 2022-05-11, 09:02   

Pawilon Handlowy napisał/a:


Panowie już nie róbmy zamieszania. Paragony, to paragony, WZ-ki, to Wz-tki.
Tę WZ-kę na pewno ktoś gdzieś chciałby sprawdzić przy odbiorze towaru.
Normalny wydruk WZ-ki z drukarki fiskalnej.


Może być jako dokument niefiskalny.
Ja drukuje WZ na zwykłej drukarce.

Tak czy siak opcja WZ na Pos by się przydała.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-07-20, 08:36   

No właśnie z tych postów już wynika, że temat nie jest łatwy. Bo zaraz okaże się, że skoro wystawiłem WZ na SSPOS, to czemu nie mogę do niej wystawić faktury na SSPOS, a nie na serwerze? A potem może ktoś podejdzie do innego stanowiska i tam będzie chciał fakturę do WZ wystawionego na innym stanowisku. Jak na razie po burzliwych dyskusjach zaniechaliśmy tego tematu.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
kilu 

Posty: 20
Wysłany: 2023-03-13, 14:03   

piotrek napisał/a:
Wpiszę WZ na posach na listę dla informatyków - do rozważenia za i przeciw. Pierwszy problem to brak ciągłości numeracji - każdy POS musiałby mieć własną numerację tych dokumentów. Ale to chyba nie problem, skoro tak samo może być z paragonami i fakturami?



Ruszyło coś w temiacie?
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2023-03-14, 09:04   

piotrek napisał/a:
No właśnie z tych postów już wynika, że temat nie jest łatwy. Bo zaraz okaże się, że skoro wystawiłem WZ na SSPOS, to czemu nie mogę do niej wystawić faktury na SSPOS, a nie na serwerze? A potem może ktoś podejdzie do innego stanowiska i tam będzie chciał fakturę do WZ wystawionego na innym stanowisku. Jak na razie po burzliwych dyskusjach zaniechaliśmy tego tematu.


Chcący szuka sposobu, jak ktoś nie chce szuka wymówki.

Podobnie jak w już omawianych przypadkach, mamy klienta, który ma klienta - organizację użyteczności publicznej/dobroczynności, który codziennie robi drobne zakupy. Do pewnego momentu były wystawiane paragony z NIP a na koniec miesiąca faktura do tych paragonów. Jednak w pewnym momencie okazało się, że jest to bezprawne działanie. Jakieś rozwiązanie? Codzienne drukowanie faktur na sałatę nie wchodzi w grę, bo przede wszystkim klient klienta tak nie chce.

Argument, że kasjer narobi bałaganu generując WZ-ki zamiast paragonów nie trafiony, równie dobrze mógłby nagenerować faktur lub czegokolwiek co umożliwia program.
Numeracja to sprawa totalnie drugorzędna, w końcu to dokument tymczasowy.
Nasz klient na prawdę czeka na tę opcję.
 
 
 
kilu 

Posty: 20
Wysłany: 2023-03-14, 09:16   

Chomicki K. napisał/a:
piotrek napisał/a:
No właśnie z tych postów już wynika, że temat nie jest łatwy. Bo zaraz okaże się, że skoro wystawiłem WZ na SSPOS, to czemu nie mogę do niej wystawić faktury na SSPOS, a nie na serwerze? A potem może ktoś podejdzie do innego stanowiska i tam będzie chciał fakturę do WZ wystawionego na innym stanowisku. Jak na razie po burzliwych dyskusjach zaniechaliśmy tego tematu.


Chcący szuka sposobu, jak ktoś nie chce szuka wymówki.

Podobnie jak w już omawianych przypadkach, mamy klienta, który ma klienta - organizację użyteczności publicznej/dobroczynności, który codziennie robi drobne zakupy. Do pewnego momentu były wystawiane paragony z NIP a na koniec miesiąca faktura do tych paragonów. Jednak w pewnym momencie okazało się, że jest to bezprawne działanie. Jakieś rozwiązanie? Codzienne drukowanie faktur na sałatę nie wchodzi w grę, bo przede wszystkim klient klienta tak nie chce.

Argument, że kasjer narobi bałaganu generując WZ-ki zamiast paragonów nie trafiony, równie dobrze mógłby nagenerować faktur lub czegokolwiek co umożliwia program.
Numeracja to sprawa totalnie drugorzędna, w końcu to dokument tymczasowy.
Nasz klient na prawdę czeka na tę opcję.


Kompletnie nie wiem czemu jest to aż taki problem skoro da się wystawić na serwerze fakturę z paragonu wystawionego na Pos. Czemu wz wysłany z Pos nie jest traktowany przez program jak paragon z NIP. Nikt tutaj nie chce wystawiać na Pos faktury do WZ. Nawet nie wiem z kad @piotrek wzią ten argument.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2023-04-13, 13:38   

Daj palec, a pociągną rękę... Jak dorobimy wystawianie WZ na SSPOS, to zaraz będzie pytanie, czemu nie można wystawić faktury do WZ. Panowie, SSPOS powstało jako samodzielne stanowisko kasowe do klepania paragonów - taka alternatywa dla kasy fiskalnej. Z własną bazą, żeby działo nawet wtedy, gdy padnie sieć, albo są wykonywane prace na serwerze.
Jak ktoś chce mieć samodzielne stanowisko sprzedaży z własną bazą i synchronizowane z głównym komputerem co jakiś czas, to polecam filie POS. Myśmy się do WZ przymierzali, dyskutowaliśmy o tym i zapadła decyzja, że tego nie dorabiamy na SSPOS.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
kilu 

Posty: 20
Wysłany: 2023-04-13, 14:03   

piotrek napisał/a:
Daj palec, a pociągną rękę... Jak dorobimy wystawianie WZ na SSPOS, to zaraz będzie pytanie, czemu nie można wystawić faktury do WZ. Panowie, SSPOS powstało jako samodzielne stanowisko kasowe do klepania paragonów - taka alternatywa dla kasy fiskalnej. Z własną bazą, żeby działo nawet wtedy, gdy padnie sieć, albo są wykonywane prace na serwerze.
Jak ktoś chce mieć samodzielne stanowisko sprzedaży z własną bazą i synchronizowane z głównym komputerem co jakiś czas, to polecam filie POS. Myśmy się do WZ przymierzali, dyskutowaliśmy o tym i zapadła decyzja, że tego nie dorabiamy na SSPOS.


To po co SPOS z obsługą przez internet? To nie jest tylko "wtedy gdy padnie sieć" ale jako kasa fiskalna zarządzana zdalnie. Nie rozumiem tego to dlaczego do paragonu wystawionego na spos można wystawić fakturę na serwerze skoro to jest 90% funkcjonalności która była by w przypadku wystawiania wz. Mam kilka sklepów ze zdalnnymi SPOS mimo że filie też mam wykupione. Poprostu jest to dużo praktyczniejsze z punktu widzenia zarządzania centralnego. Zmieniam cenę w centrali, reszta dzieje się sama i mam pewność że jest dobrze sprzedawane. Natomiast filie to jak zmienię cenę to muszę zsynchronizować magazyny, na sklepie ktoś musi zrobić w zasadzie to samo a ekspedientki są do obsługi klienta a nie pilnowania czy program działa prawidłowo , harmonogram czasem działa czasem nie... Na ów sklepach mam klientów którzy kupują na wz bo chcą jedna fakturę w miesiącu. Do ich obsługi ekspedientki muszą odpalać terminal i wystawiać wz redaktor na serwerze. Skoro na SPos można wystawić fakturę VAT, można wystawić paragon, to logiczne że wz też powinno być można wystawić. Tym bardziej że taka funkcjonalność ma "dokument szybkiej sprzedaży" a to jest w sumie funkcjonalnie ten sam moduł. Tyle z mojej strony. Z waszej według mnie to Wymówki, wymówki i tyle bo jak już pisałem do paragonu można wystawić fakturę na serwerze jaka jest różnica w tym wypadku pomiędzy paragonem a wz? Na SPOS też nie można drukować faktury do paragonu i każdy to rozumie... .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group