Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Program nie wyszukuje mi po indeksie, podczas wczytywania ..
Autor Wiadomość
Thefilozof32 

Posty: 127
Wysłany: 2022-11-14, 15:06   Program nie wyszukuje mi po indeksie, podczas wczytywania ..

faktury.

Kiedy wczytuje fakture z pliku program nie znajduję towaru pomimo ze kod znajdował się w indeksie.
W konfiguracji mam zaznaczone '' identyfikuj towary przez : symbol " oraz '' dodatkowo identyfikuj przez: indeks "
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-11-16, 13:28   

Proszę wpisywać indeks w polu z nazwą, a nie w polu z symbolem.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Thefilozof32 

Posty: 127
Wysłany: 2022-11-17, 19:13   

piotrek napisał/a:
Proszę wpisywać indeks w polu z nazwą, a nie w polu z symbolem.


Chodzi Panu oto że,mam zacząć wpisywać indeks w Nazwie podczas wprowadzania towaru ?
Nie bardzo rozumiem jak to ma pomóc, czy może Pan wyjaśnić ?

Dla pewnośći wyjaśnię, sytułację trochę bardziej dogłebnie.

Ponieważ SB pozwala na wyszukiwanie towaru za pompocą symbolu i indeksu jednoczesnie [tj. towar zostanie wyszukany jeśli podany ciąg symboli znajduję się w rubryce ''symbol'' lub ''indeks'' w programie] , to myślałem że opcja '' dodatkowo identyfikuj przez : indeks '' ma takie samo działanie.

Dlatego właśnie zadałem to pytanie na forum, jednak z tego co się teraz domyśłam , to działa ona na zasadzie że jesli na wczytywanej fakturze znajdują się pola ''symbol'' i ''index'' to jesli nie zostanie towar wyszukany za pomoca kodu z pod ''symbol'' to SB spróbuję wyszukać kodem z pod ''index''.
 
 
Piekary 

Pomógł: 6 razy
Posty: 136
Wysłany: 2022-11-19, 07:06   

Niestety SB nie jest na tyle "inteligętny" Jak Piotrek pisze dodaj indeks do nazwy towaru
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-11-21, 08:16   

Chodziło mi o pola w wyszukiwarce, a nie przy wprowadzaniu nowego towaru. Podczas pobierania towaru mamy jedno okienko do wprowadzania symbolu i drugie, bardzo szerokie, w którym program obecnie wyszukuje po wielu różnych polach, nie tylko po nazwie.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Thefilozof32 

Posty: 127
Wysłany: 2022-11-21, 17:05   

piotrek napisał/a:
Chodziło mi o pola w wyszukiwarce, a nie przy wprowadzaniu nowego towaru. Podczas pobierania towaru mamy jedno okienko do wprowadzania symbolu i drugie, bardzo szerokie, w którym program obecnie wyszukuje po wielu różnych polach, nie tylko po nazwie.


Dziękuję, już rozumiem o co Panu chodziło.
Ja jednak zadając to pytanie, nie miałem na myśli ręcznego wyszukiwania każdego towaru, tylko
automatyczne. Jak już tłumaczyłem w poprzednich postach, myślałem że tak działa funkcja '' dodatkowo identyfikuj przez: indeks '' jednak potem, jak już to opisałem w jednym z postów, domyśliłem się żę ta funkcja działa inaczej.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-11-22, 13:28   

OK, racja, była mowa o wczytywaniu faktury
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group