Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Blokada zbiorów - praca w sieci
Autor Wiadomość
Bogdan00 

Posty: 32
Wysłany: 2015-02-20, 09:22   c.d.

Sz. P. "Pawilon Handlowy", dziękuje za informacje.... Posłużę się Pana informacją, jak i Sz. Ted-a... Przez weekend spróbuje przenieść bazę na inny komputer, a w ostateczność kupię dysk ssd i zamienię system z bazą danych na niego. Chyba, że mi jeszcze wpadnie jakiś inny pomysł. Dam panowie znać po weekendzie. Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-02-21, 07:30 ]
A jeszcze mam takie pytanie, w związku z postem P. Piotrka: POST , pytanie brzmi: czy jest różnica między "Y:/SB4" - gdzie "Y:" to zmapowany dysk sieciowy, a "SERWER//SB4/" ?

[ Dodano: 2015-02-21, 14:02 ]
I dalej to samo. Przeniosłem bazę na inny, "nowy" komputer i dalej to samo. Katalog SB4 udostępniony PPM -> właściwości - Udostępnianie. Ścieżka do bazy danych podana: "//serwer/sb4"... problem tj pisałem, pojawia się w momencie wysyłania paragonu do drukarki fiskalnej na jednym komputerze, a wprowadzania faktury na drugim. Wszelkie dalsze pomysły dalej mile widziane....
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2015-02-22, 20:58   

Nie zauważyłem różnicy miedzy zmapowanym dyskiem a podaniem ścieżki do serwera.Jest problem jak serwer nie działa i próbujesz zalogować się do zmapowanego dysku. Jest wysyłane pytanie przez system Windows czy za następnym razem ma podłączyć dysk. Jak przez nieuwagę dasz nie to rozłączy na stałe mapowanie . A pracownik często nie wie co ma wtedy zrobić.

Co do blokady sprzedaży na drukarce gdy odpisujesz fakturę to występuje często jeśli to jest faktura elektroniczna. Należałoby upominać się w sympleksie aby rozwiązali ten problem.
Duży wpływ na to ma szybkość łączy sieci, szybkość komputera na którym wpisywana jest faktura. Przy kiepskiej sieci problem jest duży, tak że nie można pracować.
Zmieniłem karty sieciowe,(sterowniki), switch i serwer i w zasadzie jest znośnie.
W skepie jest tak że na serwerze jest sprzedaż aby zminimalizować możliwość zamknięcia sklepu z powodu awarii sieci lub jej przeciążenia.
 
 
Bogdan00 

Posty: 32
Wysłany: 2015-02-23, 09:27   c.d.

Mam jeszcze takie pomysły:
1. Zainstalować od nowa program i bazę wgrać z kopii bezpieczeństwa, może w programie coś ktoś poprzestawiał.
2. Zainstalować go na kompie do którego jest podpięta drukarka fiskalna. Baza do tej pory była gdzie indziej i łączyłem się przez comserwer.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2015-02-23, 11:31   

U mnie drukarki fiskalne są podpięte do komputerów, na których się sprzedaje. 4 komputery - 4 drukarki fiskalne.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-02-23, 12:46   Re: c.d.

Bogdan00 napisał/a:

[ Dodano: 2015-02-21, 07:30 ]
A jeszcze mam takie pytanie, w związku z postem P. Piotrka: POST , pytanie brzmi: czy jest różnica między "Y:/SB4" - gdzie "Y:" to zmapowany dysk sieciowy, a "SERWER//SB4/" ?

Mogę się mylić, ale w przypadku mapowania dysku komputer ma najwięcej "do roboty", zanim uzyska dostęp do zasobów: musi sprawdzić, jaki udział jest podmontowany pod dyskiem Y, później znaleźć ten udział po nazwie (czyli ustalić, pod jakim IP jest dostępny podmontowany komputer o nazwie SERWER), a dopiero wtedy połączyć się z tym komputerem.
Odwołanie się do ścieżki np:
\\192.168.1.100\SB4
jest jednoznaczne i komputer od razu wie, z kim ma się połączyć (o ile mamy sztywne adresy IP w sieci). Wydaje mi się zatem najbardziej niezawodne. Ustawienie zmiennych adresów i serwera DHCP to dodatkowe problemy, bo w pamięci podręcznej pod nazwą komputera może być zapamiętany stary adres komputera, podobnie z pamięcią ARP itd.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Bogdan00 

Posty: 32
Wysłany: 2015-02-25, 11:11   c.d.

No i zostało mi jeszcze zainstalować program od nowa i wgrać bazę z kopii. W międzyczasie zauważyłem jeszcze coś takiego:
- na jednym kompie wprowadza się fakturę, a na drugim wszedłem na WZ-kę i w momencie usuwania jednej pozycji też wyskoczył ten problem. Porządkowanie zbiorów. Zdążyłem już także zrobić połączenie z serwerem, nie przez mapowanie dysku, tylko: "//serwer/sb4", nie próbowałem jeszcze zamiast "serwer" wpisać adresu IP, wszystkie komputery są na stałych adresach IP...

[ Dodano: 2015-03-05, 10:58 ]
No i postawienie Small-a od początku chyba pomogło. Po 2-dniowych testach na razie jest dobrze, więc za wszelką pomoc dziękuje.
Ale jeszcze mam taką sprawę, bo przy konfiguracji Small-a, drukarki, etc. wyskakiwał cały czas "błąd operacji dyskowej ...." mimo, że katalog SB4 był wykluczony z Kasperskiego, dopiero jego wyłączenie pomogło. Moje pytanie brzmi, czy firma Symplex lub użytkownicy polecają jakiś program antywirusowy, który najmniej koliduje z programem?.
Druga sprawa pojawił się nam błąd przy uruchamianiu następnego dnia komputera: "Blokada podjętej czynności.
Dane miesiąca na którym chcesz wykonać operacje są w tej chwili użytkowane przez kogoś innego..... AWARIA....."
Czym to mogło być spowodowane ?
Pozdrawiam serdecznie
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-03-06, 15:40   Re: c.d.

Bogdan00 napisał/a:
Moje pytanie brzmi, czy firma Symplex lub użytkownicy polecają jakiś program antywirusowy, który najmniej koliduje z programem?.


Nie wiem, czy w tej chwili jest coś lepszego, ale polecaliśmy Microsoft Scurity Essentials. Problem w tym, że ten antywirus dla systemu XP przestał być wspierany, natomiast jest wbudowany w Windows 7, 8 i 8.1
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Bogdan00 

Posty: 32
Wysłany: 2015-03-09, 13:57   c.d.

Witam ponownie.
Czy może ktoś wie dlaczego kilkadziesiąt towarów po przeniesieniu danych zmieniło cenę o 1 grosz, w dół, w górę? I jak wrócić do normy?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-03-09, 14:09   

Nie wiem, co to znaczy przeniesienie danych, ale jestem przekonany, że różnica wynika z inaczej ustawionej opcji netto/brutto. Jeżeli to w magazynie, to proszę sprawdzić opcję:
Miesiące->Instalacja, konfiguracja->Opcje->Magazyn->Podstawą cennika są ceny netto/brutto
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Bogdan00 

Posty: 32
Wysłany: 2015-03-09, 14:33   c.d.

Nie pomogło. Zainstalowałem program od nowa, wgrałem dane z kopii bezpieczeństwa.
Towary w magazynie w kolumnie ceny sprzedaży brutto zmieniły się o jeden grosz, najczęściej w górę. Zmiana ustawień w Opcjach Magazynu nie pomogła. W ostateczność przelecę ręcznie i poprawię.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-03-09, 14:47   

Po zmianie ustawień proszę jeszcze wejść do opcji
Miesiące->Funkcje serwisowe->Przelicz magazyny
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Bogdan00 

Posty: 32
Wysłany: 2015-09-24, 09:15   Powrót problemu.

Po uporządkowaniu spraw itp. itd. podłączyłem trzeci komputer do poprzednich dwóch i problem pojawił się znowu (wieszanie się na długi czas programu przy wprowadzaniu faktur (blokada zbiorów)). Wyczytałem na waszym forum, że jest różnica między tworzeniem serwera na Windows Home a Professional, czy w związku z tym że u mnie jest na Home, może powodować to ten problem?
Pozdrawiam
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2017-04-09, 21:17   

Witam,
Mam podobny problem do założonego tematu. Zaczynam odnosić wrażenie, że to wyłącznie wina programu SB.
Problem jaki u mnie występuje to często”porządkowanie zbiorów”, „blokada zbiorów”, dodawanie nowego produktu około „kontrola powtórzeń” od 20sek nawet czasami do 2min.

Idąc za przykładem założonego tematu, dla potrzeb testu wyłączyłem firewalle, odinstalowałem antywirusy.
Stworzyłem połączenie komputer z komputerem bezpośrednio po kablu (karta o przepustowości 1Gb/s, dyski SSD).
Pozmieniałem komputery miejscami czyli gorszy był końcówką lepszy serwerem nawet przeinstalowałem systemy operacyjne, zainstalowałem na nowo SB (bazę wgrałem za pomocą importu uniwersalnego) wgrałem tylko bazę towarów która ma aktualnie około 7000+ pozycji.
Próbowałem również zamiast komputera serwera, użyć dysku sieciowego WD Cloud 2TB.

Sieć router i switch o przepustowości 1GB, szybkość przesyłu plików po lanie 50-80 MB/s.
Szybkość po Wi-Fi 150 Mbps średnia szybkość przesyłu plików około 10MB/s.

Komputer serwer: https://www.acer.com/ac/p...el/DT.B28EP.002
WD Cloud: http://support.wdc.com/pr...?ID=904&lang=pl

Komputery końcówki:
1: ASUS UX303LN: https://www.asus.com/Note...enBook-UX303LN/
2: Lenovo Y510P: https://www.x-kom.pl/p/16...-rw-gt755m.html

Router Huawei b525s-23a: http://www.nowyrouter.pl/...5-b525s-4g-lte/
Switch: ZyXEL GS1900-8: https://www.morele.net/sw...eu0101f-616361/

Proszę o pomoc, z rozwiązaniem problemu ponieważ nie da się normalnie pracować na tym systemie.

Pozdrawiam.
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2017-04-09, 23:50   

redbek napisał/a:
Witam,
Mam podobny problem do założonego tematu. Zaczynam odnosić wrażenie, że to wyłącznie wina programu SB.
Problem jaki u mnie występuje to często”porządkowanie zbiorów”, „blokada zbiorów”, dodawanie nowego produktu około „kontrola powtórzeń” od 20sek nawet czasami do 2min.


Proszę o pomoc, z rozwiązaniem problemu ponieważ nie da się normalnie pracować na tym systemie.

Pozdrawiam.

Jeżeli program zdecydowanej większości firm czy sklepów pracuje poprawnie to przyczyn szukałbym raczej w konfiguracji własnego sklepu. I to wg mnie problemy związane z siecia.
Czy na pewno masz ustawione jako sieć firmowa?
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2017-04-10, 08:56   

ted napisał/a:
Jeżeli program zdecydowanej większości firm czy sklepów pracuje poprawnie to przyczyn szukałbym raczej w konfiguracji własnego sklepu. I to wg mnie problemy związane z siecia.
Czy na pewno masz ustawione jako sieć firmowa?


Jeżeli chodzi o ustawienie w sieci lokalnej to tak mam, Kategoria sieci: prywatna inaczej firmowa.

Udostępnianie plików mam skonfigurowane według artykułów na forum, dodam może, że wszystkie komputery na windows 10.

Sprawdziłem chyba wszystkie opcje jakie były opisane w tym temacie i jemu pokrewnych, a w szybkości działania programu nic się nie zmieniło. Jest jakaś opcja w programie która, może blokować poprawne funkcjonowanie programu w sieci?

Zapomniałem dopisać, że program działa poprawnie jeżeli w sieci:
np. na stanowisku serwer jest uruchomiony program SB i nie wykonuje się, żadnej operacji, a pracuje się na komputerze końcówce to wszystko ładnie działa, ale kiedy już 2 użytkowników korzysta jednocześnie wszystko się wiesza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group