Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak usunąc zbędne towary po inwentaryzacji
Autor Wiadomość
krisak 

Posty: 82
Wysłany: 2009-12-17, 19:49   Jak usunąc zbędne towary po inwentaryzacji

Witam
1 pytanie
Po inwentaryzacji, okazało się że dużo towarów,ma puste stany
Chciałbym te towary usunac i uporzadkowac bazę towarową,ale w kartotece towarowej jest
wpis"korekta ze spisu z natury" i niemożna tych towarów usunac.
2 pytanie
Jak działa mechanizm INNE/USUWANIE DANYCH/USUN DOKUMENTY STARSZE OD WSKAZANEJ DATY
Po użyciu tej funkcji,jakos nie zawsze są usuwane wszystkie wpisy w kartotece towarowej,czy tam muszą byc spełnione jakies warunki.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-12-18, 08:27   Re: Jak usunąc zbędne towary po inwentaryzacji

krisak napisał/a:
Witam
1 pytanie
Po inwentaryzacji, okazało się że dużo towarów,ma puste stany
Chciałbym te towary usunac i uporzadkowac bazę towarową,ale w kartotece towarowej jest
wpis"korekta ze spisu z natury" i niemożna tych towarów usunac.
2 pytanie
Jak działa mechanizm INNE/USUWANIE DANYCH/USUN DOKUMENTY STARSZE OD WSKAZANEJ DATY
Po użyciu tej funkcji,jakos nie zawsze są usuwane wszystkie wpisy w kartotece towarowej,czy tam muszą byc spełnione jakies warunki.

Jeżeli jakiś towar ma stan ujemny lub dodatni na magazynie, to opcja usuwania danych zachowa te stany (nie zmieni wartości magazynu) i towaru nie będzie można usunąć.

Nieużywane towary można skasować opcją Raporty->Serwis->Towary z "pustymi" kartotekami (redukcja bazy).
Usunięte mogą być tylko te towary, których kartoteki są zupełnie puste.
 
 
 
kaflo 

Pomógł: 2 razy
Posty: 103
Wysłany: 2009-12-19, 23:45   

Polecam CTRL+DEL oczywiście na odpowiednich uprawnieniach i zachowaniem najwyższego stopnia ostrożności. Kombinacja tych klawiszy kasuje każdy towar na magazynie nie ważne czy w jego kartoteka są wpisy.
UWAGA!!! Po naciśnięciu tych klawiszy nie ma komunikatu ostrzegawczego o kasowaniu, towar jest po prostu usuwany.
 
 
Ania 


Pomogła: 5 razy
Posty: 114
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-12-21, 09:56   

Polecam:
http://symplex.eu/forum/viewtopic.php?t=67
_________________
Indywidualne szkolenia Small Business i Bistro
https://szkoleniasb4.wixsite.com/szkoleniasb4
 
 
 
Pawel 

Posty: 6
Wysłany: 2017-04-12, 09:15   

Witam

Chciałbym odświeżyć temat kolegi.
Po użyciu funkcji USUN DOKUMENTY STARSZE OD WSKAZANEJ DATY nie wszystkie kartoteki zostają usunięte. Mam towary z ostatnimi zapisami z 2006 roku i pomimo kilkukrotnego użycia ww funkcji kartoteki nie usuwają się. Nie dotyczy to wszystkich towarów, większość kartotek zostaje wyczyszczona.
Mam w bazie około 1,5 tyś takich towarów więc wolał bym uniknąć ręcznego usuwania.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-04-12, 09:19   

Jeżeli coś zostało w kartotece (np. niezakończona WZ), to taki towar nie zostanie usunięty.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Pawel 

Posty: 6
Wysłany: 2017-04-12, 11:49   

Nie chodzi mi o usunięcie samego towaru. Problem jest z wyczyszczeniem kartoteki.
W kartotece jest jedna faktura dostawy i pięć pozycji "sprzedaż z kasy". Towar jest sprzedany do zera ale usunięcie samego towaru to sprawa wtórna i nie oto mi chodzi.
Faktura jest z dnia 29.09.2006 ostatnia sprzedaż z dnia 07.10.2006. po użyciu funkcji USUN DOKUMENTY STARSZE OD WSKAZANEJ DATY i zaznaczając 01.01.2010 niektóre wpisy nie zostają usunięte chociaż część usuwa się bez problemu.
Wrzucił bym zrzut z ekranu kartoteki ale chyba nie ma takiej możliwości.

[ Dodano: 2017-04-12, 12:55 ]
Wklejam link ze zdjęciem kartoteki która nie chce się usunąć:



https://zapodaj.net/eed75118314ad.jpg.html
 
 
pitos 

Posty: 46
Wysłany: 2017-04-13, 09:23   

Z tego co widzę, to pierwszy dokument w historii tego towaru to Przyjęcie zewnętrzne PZ/OCZ. w takim wypadku nie można usunąć tego dokumentu opcją "usuń dokumenty starsze od". Trzeba najpierw zamienić PZ na fakturę krajową i podejrzewam, że podobna sytuacja jest z pozostałymi towarami.
 
 
 
Pawel 

Posty: 6
Wysłany: 2017-04-13, 12:49   

Problem rozwiązany.

Rzeczywiście po zmianie z PZ na FK kartoteki usuwają się baz problemu.

Dziękuję za pomoc.

[ Dodano: 2017-04-13, 14:29 ]
Jeszcze dla pełnej jasności chciałbym dopytać:

Zamiana tych PZ w FK nie ma w sumie większego sensu bo jeśli jest już po inwentaryzacji to można je wyrzucać przez ctrl+del i nie będzie to miało żadnego wpływu na stany ?
 
 
pitos 

Posty: 46
Wysłany: 2017-04-13, 22:26   

Tak stany się nie zmienią. Ale najlepsze wyjście to nie robić PZ, tylko od razu FK wtedy podobny problem w przyszłości już się nie pojawi.
 
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2019-02-01, 09:57   

Witam,
Odświeżę trochę temat, a ja mam pytanie jak sprawić aby używając tej funkcji: "usuwania danych" program mi nie dodawał do usunięcia np. usług, lub towarów które pomimo tego, iż mają puste kartoteki chciałbym zostawić.

Ponieważ, za każdym razem muszę je ręcznie odznaczać, a co jest bardzo czasochłonne, gdyż 2x muszę sprawdzać czy czasem nie wyrzucę towaru który chciałbym aby został, np. pozycja z kaucjami na butelki mam jako usługę, a cały czas mi je wrzuca do wyrzucenia z bazy danych.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2019-02-04, 09:52   

redbek napisał/a:
Witam,
Odświeżę trochę temat, a ja mam pytanie jak sprawić aby używając tej funkcji: "usuwania danych" program mi nie dodawał do usunięcia np. usług, lub towarów które pomimo tego, iż mają puste kartoteki chciałbym zostawić.

Ponieważ, za każdym razem muszę je ręcznie odznaczać, a co jest bardzo czasochłonne, gdyż 2x muszę sprawdzać czy czasem nie wyrzucę towaru który chciałbym aby został, np. pozycja z kaucjami na butelki mam jako usługę, a cały czas mi je wrzuca do wyrzucenia z bazy danych.


Usługi powstały stosunkowo niedawno i nikt nie wpadł na to, żeby je wykluczyć z tej funkcji. Dopisałem na listę rzeczy do zrobienia w marcu lub w kwietniu.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2019-02-04, 20:31   

Dobrze by gdyby była też możliwość, oznaczenia towarów które np. nie są usługami, a chciałoby się aby też nie były na tej liście.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2019-04-08, 11:27   

redbek napisał/a:
Witam,
Odświeżę trochę temat, a ja mam pytanie jak sprawić aby używając tej funkcji: "usuwania danych" program mi nie dodawał do usunięcia np. usług, lub towarów które pomimo tego, iż mają puste kartoteki chciałbym zostawić.

Ponieważ, za każdym razem muszę je ręcznie odznaczać, a co jest bardzo czasochłonne, gdyż 2x muszę sprawdzać czy czasem nie wyrzucę towaru który chciałbym aby został, np. pozycja z kaucjami na butelki mam jako usługę, a cały czas mi je wrzuca do wyrzucenia z bazy danych.


Zrobiłem wykluczanie bez pytania towarów oznaczonych jako usługa. Nie będą się one pojawiały w funkcji usuwanie danych.
Powstanie też podobna funkcjonalność w przypadku kontrahentów ze zdefiniowanym płatnikiem. Oni też mają puste kartoteki, ale są używani.

Co do kaucji to nie bardzo rozumiem, dlaczego - przecież one też mogą mieć normalnie prowadzone przychody i rozchody i wtedy usunąć się ich nie da?
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Dafne 

Posty: 40
Wysłany: 2020-09-01, 21:43   

No i ja odświeżę temat:
dobiłem przy jednej FV do magicznych 60000 indeksów,
co mogę zrobić dalej?
usunąłem towaru z pustymi kartotekami ale to ok 50 indeksów, nie uśmiecha mi się pracować na granicy którą za dwa dni przekroczę i znowu blokada
Można jakoś rozszerzyć bazę do 100000?

Albo drugi pomysł:
wykasować indeksy przez (ctrl+del) które nie były używane od 2-3 lat a maja kartoteki.
Tylko czy istnieje jakiś sposób na automatyczne wyszukanie takich indeksów? Bo ręcznie to lipa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group