Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Programowanie SHARP ER-A227P - pomocy
Autor Wiadomość
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2015-09-10, 14:50   

ted napisał/a:
titamida napisał/a:
tak pokazuje na raporcie
nr grupy i stawka Vat

stawka VAT czy nazwa grupy (ktoś nazwał grupę 22, 7, 0,3 )
Inaczej to niemożliwe


ktoś kiedyś tak nazwał. Kasa z czasów takich stawek
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2015-09-10, 14:51   

zrób odczyt 10GOT POZIOM +OPAK
Ostatnio zmieniony przez ted 2015-09-10, 14:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2015-09-10, 14:52   

ted napisał/a:
zrób odczyt 10GOT POZIOM +OPAK


A 23
B 8
C 0
D 5
E 8
F ---
G ZW
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2015-09-10, 14:55   

stawkę E na razie można olać
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2015-09-10, 14:55   

CZYLI MOGĘ PROGRAMOWAC TAK?
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2015-09-10, 14:56   

tak, jak będzie drukowało to co wgrywasz to patrz na stawki VAT A-23, B-8, d-5
Ostatnio zmieniony przez ted 2015-09-10, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2015-09-10, 14:57   

OK DZIEKUJĘ ALE TO JUŻ JUTRO Z RANA I WTEDY DAM ZNAĆ

[ Dodano: 2015-09-10, 14:57 ]
OK
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2015-09-10, 14:59   

tylko najpierw wykasuj wszystko z kasy. Redukcja bazy, pobierz z kasy, skasuj
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2015-09-10, 15:00   

MAM PUSTĄ

[ Dodano: 2015-09-11, 05:40 ]
Witam. Zaraz chwila prawdy

[ Dodano: 2015-09-11, 07:14 ]
Ruszyła maszyna.........na razie programuje się bez błędów

[ Dodano: 2015-09-11, 08:35 ]
hurraaa. Kasa zaprogramowana. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Teraz kolejne pytania.
Sprzedaję głównie prasę. Część gazet co dostawę zmienia kod kreskowy. W elzabie to było proste bo kiedy tylko chciałem kod zmieniałem i poszło. Tu nawet po raporcie nie mogę. Nie idzie czegoś z tym zrobić? Kiedyś pamiętam chyba dodawałem barkod a w wolnej chwili redukcja i od nowa wysyłanie ale to chore. Dziennie takich towarów potrafi być kilka - kilkanaście. olejny temat czytnik kodów w elzabie był zasilany z kasy tu zewnętrzny zasilacz:-(

nie pamiętam jeszcze jak tu wygląda zmiana cen w czasie pracy i towary z ceną 0 w kasie np. papierosy

[ Dodano: 2015-09-11, 08:52 ]
Wszystko pięknie weszło. Było kilka problemów drobnych problemów ale 3x redukcja tych towarów i wszytko jest ok

[ Dodano: 2015-09-12, 10:19 ]
Jeszcze nie sprzedawałem bo kolega musi mi odkupić zasilacz do czytnika. (elzab ma własne zasilanie :-( )

Swego czasu udało mi się za grosze kupić na alledrogo czytnik SYMBOL LS 9208 http://cdn.barcodesinc.co...accessories.jpg i on ma kabelek gdzie nie można podpiąć zasilania a jak wspominałem elzab daje sam zasilanie z kasy. Teraz ciekawe czy można do tego czytnika jakoś podać zasialnie tak jak do popularnego LS 9540

[ Dodano: 2015-09-16, 09:01 ]
Zasilacz już jest. Zaczynamy :-(

kilka dni przerwy, do wysłania 70 towarów po zmianie kodu i ......lipa
redukcja, lasowanie zmienionych i ponowna wysyłka

[ Dodano: 2015-09-16, 09:27 ]
POMOCY!!!!!!
czytnik nie czyta kodów. Znaczy czyta ale kasa nie rozpoznaje. Ręcznie prztjmuje gdyby kto pytał. Z tego co pamiętam musiałem przeprogramować go żeby ELZAB czytał kody. Miałem gdzieś instrukcję z kodami do odczytania ale może być problem z jej znalezieniem :-(

[ Dodano: 2015-09-16, 09:33 ]
Coś już prawie mam ale to za mało. Już czyta kody ale po każdym kodzie wywala błąd. Muszę jeszcze coś doprogramować :-(

[ Dodano: 2015-09-16, 14:02 ]
HURRRRRAAAA. Mam kody. Działa. Kochany Pan z TORELL-a przysłał mi kody. To niestety nie koniec moich problemów:-(

[ Dodano: 2015-09-17, 21:03 ]
Ale monolog....

Poradziłem już sobie ze zmianą kodów kreskowych zaprogramowanych towarów. Ale ta kasa jest dziwna. Przez przypadek zmieniłem nazwę towaru dla kasy przy towarze ze zmienionym kodem i kasa przyjęła ten towar i co dziwne bez wykonania raportu.
Niestety mam problem z ceną 0 dla towarów. Kasa go przyjmuje ale nie pozwala sprzedać. Chodzi tu głównie o fajki w różnych cenach. Rzadziej gazety ale i to się zdarza. Można wbić cenę z ręki ale po wbiciu ceny kasa nie przyjmuje towaru czytnikiem ani kodem z palca. Jedynie towary z "krótkim" kodem bitym ręcznie :-(

Ona mnie wykończy ta kasa
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2015-09-19, 23:38   

Ta kasa nie nadaje sie do takiej pracy jak chcesz. To chyba najgorsza kasa Sharpa jaka była sprzedawana.Programując kasę zwróć uwagę na znacznik-cena może być zmieniana przez kasjera.
Komputerowo programowana ta kasa zachowuje się inaczej niż programowana ręcznie.
Ręcznie bez zrobienia raportu dobowego to często nawet nie można dopisać nowego towaru
Komputerem mogła zaprogramować ci nowy kod kreskowy i cenę ale nie jestem pewny czy zmieniła nazwę towaru
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2015-09-21, 07:41   

No dobra nie nadaje się wiem. Jak kupowałem byłem nowy i głupi i wierzyłem w serwis. Chyba miał niezłą prowizję. Wiedział co bd sprzedawał ale chyba nie miał wiedzy jak to w życiu wygląda. Jak kupowałem ELZAB-a to strasznie był zniesmaczony i nie chciał mi jej sprowadzić. Namawiał na novitusa chyba wtedy ale to też nie byłoby dla mnie.
Działam już na niech kilka dni i jakoś żyję (jeszcze)
Nie mam nic do kasy jako urządzenia do obsługi, mała, zgrabna, czytelne klawisze ale ......... no właśnie.
brak pracy w tle, brak odczytu raportów dobowych, brak ceny 0, niemożność zmiany kodów (niby sobie z tym poradziłem ale rozumiem to przypadek i pewnie sam producent o tym nie wie). Teraz patrzę że nie mam paragonów w spisie paragonów. Brak możliwości sprzedaży przez kod kreskowy i przez PLU. Brak możliwość zaprogramowania ceny 0, brak możliwości bicia ceny z ręki.

Wiem że obsługuje barkody ale coś mam problem z zaprogramowaniem - trzeba dodać opcję unikalność nazwy ale to mi całą bazę zmieni i pół dnia bd to wysyłał

[ Dodano: 2015-09-21, 08:00 ]
ted napisał/a:
Programując kasę zwróć uwagę na znacznik-cena może być zmieniana przez kasjera.
- TAK nie mam zakazu

ted napisał/a:

Komputerem mogła zaprogramować ci nowy kod kreskowy i cenę ale nie jestem pewny czy zmieniła nazwę towaru
Zmienia i nazwę i kod ale jak pisałem to przypadek.
samego kodu lub samej nazwy nie zmienisz. Kodu nie zmienisz wcale bez czyszczenia a nazwę tylko po raporcie.
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2015-09-21, 09:56   

Barkodów to ta kasa nie obsługuje. Chyba że nic o tym nie wiem
Cenę można podawać z ręki. Zobacz czy to działa podajesz cenę klawisz cena i potem skanerem na kod towaru. Mimo że serwisuje te kasy i mamy ich sprzedanych kilkadziesiąt to nikt nie używa je z kodami kreskowymi i czytnikiem.
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2015-09-22, 07:50   

Obsługuje barkody bo ich używałem 5 lat temu. Jeśli chodzi o cenę to działa dla towarów bezx kodu kreskowego. Kreskowego nie odczytam skanerem ani ręcznie bo wywala błąd.
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2015-09-22, 08:18   

titamida napisał/a:
Obsługuje barkody bo ich używałem 5 lat temu.


Mógłbyś podać jak zaprogramować barkody w kasie SHARP 227. Ile tych kodów można przypisać do kodu głównego . Może gdzieś jest to opisane w instrukcji kasy to sobie poczytam .

Przy pracy z czytnikiem cena musi być zaprogramowana. Podając zwykły kod ręcznie można podać własną cenę mimo że w kasie jest zaprogramowana
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2015-09-22, 08:28   

Właśnie sprawdziłem. W ustawieniach programowania odznaczasz nie wysyłaj.....i ja ustawiam niepowtarzalność poprzez dodanie plu po nazwie.

[ Dodano: 2015-09-22, 08:34 ]
wstwiłbym screena ale nie pamiętam jak :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group