Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Drukarka fiskalna Elzab ZETA
Autor Wiadomość
pitos 

Posty: 46
Wysłany: 2015-11-05, 11:35   Drukarka fiskalna Elzab ZETA

Jest to nowa drukarka od Elzaba, ale jest na liście drukarek w Smallu więc powinna działać. Mam ją podłączoną przez USB i niby wszystko jest ok test w Smallu przechodzi i paragony drukuje ale jak wyłączę komputer i włączę go ponownie to przestaje drukować paragony, dopiero wejście znowu w drukarki fiskalne i puszczenie testu jakby odblokowuje drukarkę, test przechodzi i można drukować paragony. Jest wszystko dobrze aż do czasu ponownego uruchomienia komputera. Próbowałem na sterowniku Elzab Zeta i Elzab Zeta (online). Dopóki drukarka jest niefiskalna to można sobie najpierw wydrukować za każdym razem taki test, ale za parę dni ma być fiskalna więc będzie problem.
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2015-11-05, 20:31   

Jak wyczytałem ,28 maja 2015 (7186) była jakaś poprawka do tej drukarki do pracy na USB
Proszę sprawdzić z kiedy program. Jak wcześniejszy to chyba trzeba go uaktualnić
 
 
pitos 

Posty: 46
Wysłany: 2015-11-06, 11:11   

No właśnie program świeżo zainstalowany 5.2.1030.7493
 
 
 
urk 

Posty: 10
Wysłany: 2017-10-03, 17:35   

Witam czy ktoś ma jakieś pomysły mam identyczny problem program świeżo zainstalowany
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2017-10-03, 17:42   

to może być problem ze konwerterem w drukarce z com na USB. Czasami tak jak przejściówki zacina się. Proszę skontaktować się z Elzab-em. i przedstawić problem Nie pamiętam czy ta drukarka ma wyjście COM, ale jeżeli ma to albo podłączyć ja na coma albo dać zewnętrzną przejściówkę
 
 
kasiarz 

Pomógł: 7 razy
Posty: 104
Wysłany: 2017-10-04, 14:12   

W przypadku podłączenia przez USB drukarki ZETA ustawiamy w Small-u:
1. Odpowiedni port COMx(nie USB!!!) - jaki jest w Windows dla tego USB
2. W Small-u koniecznie należy ustawić opcję w konfiguracji drukarki: "Parametry->Parametry->Drukarka podłączona przez USB"
 
 
urk 

Posty: 10
Wysłany: 2017-10-07, 18:14   

Dałem konwerter i działa dzięki
 
 
Wislanka 

Posty: 11
Wysłany: 2020-05-19, 08:03   

kasiarz napisał/a:
W przypadku podłączenia przez USB drukarki ZETA ustawiamy w Small-u:
1. Odpowiedni port COMx(nie USB!!!) - jaki jest w Windows dla tego USB
2. W Small-u koniecznie należy ustawić opcję w konfiguracji drukarki: "Parametry->Parametry->Drukarka podłączona przez USB"


Witam serdecznie,
mam wielki problem z drukarkami Elzab Zeta online, posiadam od dwóch miesięcy te drukarki i w jednym przypadku wymieniłem nawet kompa na nowy z systemem win10 bo mi mówiono, że na 7 może być problem, ale to nic nie pomaga, w różnych sytuacjach nie można wydrukować paragonu, bo COM port jest używany czy jakoś tak ten komunikat brzmi, często jest tak przy płatności kartą, odcinek na terminalu płatniczym się wydrukuje, ale paragon już nie...;/
Czasami nie pomoże nawet wyłączenie drukarki, trzeba reset kompa robić.....,
co może być przyczyną, wcześniej miałem Novitusy i nigdy problemu nie było a teraz takie klocki..., próbowałem znaleźć tę opcję co kolega pisze, ale nie ma w moim programie możliwości , aby zaznaczyć, że drukarka jest przez USB podłączona, bądź jest to gdzieś schowane...
Serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc!!
Daniel

[ Dodano: 2020-05-26, 07:40 ]
Dzisiaj zauważyłem, że przy pojawieniu się komunikatu, że com port jest zajęty...,
wystarczy wejść do Menadżera Urządzeń wyłączyć com i włączyć potem ponów próbę na oknie wystaw i paragon normalnie się drukuje... jest to jednak bardzo uciążliwe i nie wyobrażam sobie żeby kasjerka musiała takie operacje robić między klientami...
Naprawdę wszystkim wszystko elegancko dział, tylko u mnie taki kredki ??

Dzięki za ewentualną pomoc !!

Daniel

[ Dodano: 2020-06-16, 07:56 ]
Niestety jestem chyba jedyny, który ma problemy z tymi drukarkami...;/
Ciekawe bo mam ich pięć i problemy występują na każdej chociaż w różnym natężeniu, jest to albo problem sterowników drukarki albo programu, pomyślałbym, że to wina łącza USB, ale wcześniej miałem Novitusy i NIGDY nie było takiego problemu, a po instalacji Zeta online niesamowite problemy...;/
komunikat w programie "Błąd wydruku paragonu" albo "Com port zajęty..." w 99% pomaga wyłączenie i włączenie drukarki - dodatkowym problemem jest czas "startowania" tej drukarki...;/!! Przy większym natężeniu klientów znacząco to wydłuża obsługę...;/

...Może jednak Ktoś potrafi coś doradzić.... tylko nie w tonie "Kup inne drukarki " :)


Pozdrawiam
Daniel
_________________
Byle do przodu !! :)
 
 
bastizg 

Pomógł: 31 razy
Posty: 225
Wysłany: 2020-06-16, 10:27   

Drukaraka ma port RS.
Jeżeli nie masz portu RS w komputerze kup kontroler RS232 na PCi-Ex / PCI ( no chyba że to laptop ), podłącz drukarkę po RS-ie.
 
 
 
Wislanka 

Posty: 11
Wysłany: 2020-06-18, 07:30   

Dzięki za odpowiedź, nawet mam porty RS232 w kompach, ale nie było takiego kabla w zestawie, więc nawet nie próbowałem tego robić... muszę zamówić taki kabel specjalny RS232/RJ-45, oczywiście spróbuję to zrobić!
Rozumiem, że tak podłączona drukarka zawsze jest gotowa do pracy >? :)
Kupię póki co jeden kabel dla sprawdzenia, coby niepotrzebnie w koszta nie iść...

Raz jeszcze serdecznie dziękuję za zainteresowanie !!

Pozdrawiam Daniel
_________________
Byle do przodu !! :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group