Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Terminal płatniczy
Autor Wiadomość
tabnet 

Posty: 65
Wysłany: 2015-12-10, 15:24   Terminal płatniczy

Witam

Podłączyłem terminal płatniczy V520 do Small i elegancko działa. Jak zwykle w takich przypadkach pojawia się transakcja którą nie da się obsłużyć w ten sposób. Otóż klient chce zapłacić dwoma różnymi kartami kredytowymi za jeden paragon. Jak to przeprowadzić na Smallu przy połączeniu z terminalem płatniczym ? Może ktoś ma podobny przypadek ?
_________________
GIERA
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2015-12-11, 10:00   

Drukujesz paragon jako gotówka, a następnie ręcznie z terminala pobierasz sobie kwoty z kart. Na koniec w smalu zmieniasz w paragonie sposób płatności na karta płatnicza. Jeżeli masz tych paragonów bardzo dużo, to chyba nic nie zrobisz. Lipa.
Ostatnio zmieniony przez Pawilon Handlowy 2016-02-29, 10:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sigi 

Posty: 27
Wysłany: 2016-02-02, 22:47   

Terminal podłączyłeś przez LAN czy USB? Ja posiadam terminal vx520 od Kolportera i po podłączeniu przez USB nie działa. Jak go skutecznie podłączyć?
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2016-02-03, 09:50   

Jeżeli dobrze rozumuje to może chodzić Ci o to. Terminal masz z wejściem na USB? Jakie porty masz w terminalu?
Zobacz to
https://www.google.pl/sea...hs9LHVdWO4sU%3D
 
 
sigi 

Posty: 27
Wysłany: 2016-02-03, 14:48   

W terminalu mam wejście LAN i i mini USB z kablem przejściowym na duże USB. Podłączałem przez przedłużacz USB żeńsko-męski. Żadnych sterowników nie wgrywałem. Po podłączeniu zero rozpoznania przez Windows7.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2016-02-04, 08:27   

To ma być podłączone do kasy fiskalnej czy do komputera? Czy w kasie lub w komputerze masz wejście LAN?
 
 
sigi 

Posty: 27
Wysłany: 2016-02-04, 11:18   

Podłączenie do komputera, pracuję na drukarce fiskalnej Thermal HD. Czy mam to podłączyć do drukarki fiskalnej?
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2016-02-04, 17:42   

Nie, to ma być podłączone do komputera do karty sieciowej. Jeżeli do karty sieciowej masz podłączoną drukarkę, to albo musisz podłączyć poprzez switch (nie wiem czy tak pójdzie), router (prędzej przez router)albo jeżeli masz w komputerze wyjście USB, to do komputera podłączyć najpierw kartę sieciową na USB i do tej karty sieciowej podłączyć przez kabel sieciowy z LAN komputera do LAN w terminalu. Ja bym tak zrobił, ale lepiej zadzwoń do Symplexu, tam będą lepiej wiedzieli.

http://www.alsen.pl/sprze...CFZKZGwodLkcGtw
 
 
wanpol 

Posty: 2
Wysłany: 2017-01-25, 13:55   terminal płatniczy

witam jest to mój pierwszy wpis na forum tak więc proszę o wyrozumiałość jeżeli popełnię jakiś błąd. Mam taki problem
posiadam terminal płatniczy ingenico ict 220 podłączony przez wejście usb specjalnym kablem rs232. Posiadam dwa stanowiska sprzedażowe. Terminal jest podłączony do komp głównego i działa bez zarzutu, jednak mam problem z połączeniem terminala do kolejnego komputera w sieci. Domyślam się , że może ma być on połączony w podobny sposób jak drukarka fiskalna jednak przy próbach podania IP I portu com połączenie nie działa. Proszę o poradę
 
 
bastizg 

Pomógł: 31 razy
Posty: 225
Wysłany: 2017-01-25, 16:12   Re: terminal płatniczy

wanpol napisał/a:
witam jest to mój pierwszy wpis na forum tak więc proszę o wyrozumiałość jeżeli popełnię jakiś błąd. Mam taki problem
posiadam terminal płatniczy ingenico ict 220 podłączony przez wejście usb specjalnym kablem rs232. Posiadam dwa stanowiska sprzedażowe. Terminal jest podłączony do komp głównego i działa bez zarzutu, jednak mam problem z połączeniem terminala do kolejnego komputera w sieci. Domyślam się , że może ma być on połączony w podobny sposób jak drukarka fiskalna jednak przy próbach podania IP I portu com połączenie nie działa. Proszę o poradę


Nie kombinuj, zgłoś do operatora, że chcesz terminal płatniczy z interfejsem IP.
 
 
 
wanpol 

Posty: 2
Wysłany: 2017-01-26, 09:21   terminal płatniczy

dzięki za odpowiedź
postaram się przedstawić problem operatorowi
 
 
adrakos 

Posty: 3
Wysłany: 2017-01-27, 15:13   

Witam,

Czy ktoś wie jak działa Small wraz z terminalem VeriFone Vx 520 od dostawcy PayUp
Pytam gdyż w zakładce "Terminal płatniczy" nie ma pozycji dla tego dostawcy. Aktualnie korzystam z firmy Polskie E-Płatności i sprzętowo działa to rewelacyjnie ale czas akceptacji płatności jest strasznie długi. Nie pomogła zmiana terminala i osobne łącze internetowe dla terminala.
Czy jest opcja aby u dostawcy PayUp program przesyłał płatności i doładowania do terminala tak jak w przypadku PEP.

Pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-01-30, 15:11   

adrakos napisał/a:
Witam,

Czy ktoś wie jak działa Small wraz z terminalem VeriFone Vx 520 od dostawcy PayUp
Pytam gdyż w zakładce "Terminal płatniczy" nie ma pozycji dla tego dostawcy. Aktualnie korzystam z firmy Polskie E-Płatności i sprzętowo działa to rewelacyjnie ale czas akceptacji płatności jest strasznie długi. Nie pomogła zmiana terminala i osobne łącze internetowe dla terminala.
Czy jest opcja aby u dostawcy PayUp program przesyłał płatności i doładowania do terminala tak jak w przypadku PEP.

Pozdrawiam

Jeżeli nie ma urządzenia na liście, to można je dorobić, trzeba tylko zgłosić zapotrzebowanie no i musielibyśmy dostać sprzęt do testów.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2017-01-30, 17:00   

adrakos napisał/a:
Witam,

Czy ktoś wie jak działa Small wraz z terminalem VeriFone Vx 520 od dostawcy PayUp
Pytam gdyż w zakładce "Terminal płatniczy" nie ma pozycji dla tego dostawcy.

Pozdrawiam

Uaktualnij program
Ważne jest urządzenie chyba? a nie dostawca
 
 
adrakos 

Posty: 3
Wysłany: 2017-01-30, 21:16   

Hej,

Program już uaktualniłem lecz w zakładce Terminal→Doładowania telefonów nie ma wolnych urządzeń tylko urządzenie powiązane z dostawcą.

piotrek napisał/a:
Jeżeli nie ma urządzenia na liście, to można je dorobić, trzeba tylko zgłosić zapotrzebowanie no i musielibyśmy dostać sprzęt do testów.


Jak tylko dostane terminal to się zgłoszę i najwyżej podeśle go kurierem do testów.

Mam nadzieje że przyda się większej ilości osób. Polecam wszystkim powiązanym z grupą Eurocash gdyż dla nich są osobne warunki finansowe. Jak kogoś to bardziej interesuje to proszę pisać na priv
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group