Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Konfiguracja pod drukarkę etykiet Brother QL-710W
Autor Wiadomość
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2016-10-23, 13:48   Konfiguracja pod drukarkę etykiet Brother QL-710W

Witam,
Mam problem z konfiguracją drukarki, a mianowicie.
Używam etykiet szerokich 50mm długie 30.48metra taśma ciągła.
Wszystko z drukowaniem działa bez zarzutu.
Niestety nie mogę zmusić drukarki do takiej funkcjonalności aby długość obcięcia etykiety brała z programu SB.
Na chwilę obecną muszę długość obcięcia etykiet ustawić w:
Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki\ Preferencje drukowania i w momencie kiedy ustawię długość etykiety dopiero drukarka obcina mi etykietę do danej długości, co jest mocno obciążające, gdyż muszę zmieniać długości w programie i ustawieniach drukarki. Istnieje możliwość aby tak to ustawić, żeby długość do obcięcia drukarka brała z szablonów jakie mam w SB?
Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
Wojtek 

Pomógł: 7 razy
Posty: 90
Wysłany: 2016-11-02, 09:58   Re: Konfiguracja pod drukarkę etykiet Brother QL-710W

Przez sterowniki z Windows program obsługuje drukarki wyłącznie w tzw. trybie "Page mode". To oznacza, że rozmiar kartki musi być wybrany przed wydrukiem. Nie znam konkretnie tej drukarki ani tego sterownika, ale spotkałem się ze sterownikami, np. ze strony http://www.nicelabel.com.pl gdzie można było definiować szablony etykiet. Wtedy w Smallu należy zmienić dwa ustawienia: format etykiet i format kartki. Nie trzeba już nic przestawiać w sterowniku. Proszę sprawdzić, czy sterownik umożliwia edycję szablonów. Jeśli nie to można zdefiniować formularze we właściwościach serwera wydruków (na Win7 trzeba otworzyć folder Urządzenia i drukarki, zaznaczyć dowolną drukarkę, by pojawił się przycisk z tymi właściwościami). Po dostawieniu formularzy (szablonów) będzie można je łatwo wymieniać w Smallu.
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2016-11-04, 19:50   

Szukałem dość długo nie mogę znaleźć ani jednej ani drugiej opcji, tak to wygląda u mnie.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group