Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
blik - jak przyjąć płatność blik-iem
Autor Wiadomość
kasy 

Posty: 14
Wysłany: 2018-08-11, 12:23   blik - jak przyjąć płatność blik-iem

.
Dzień Dobry.

Pytanie jak w temacie.

Dobrej pogody na wakacje.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-08-11, 18:58   

Na terminalu powinieneś mieć taką opcję.
 
 
kasy 

Posty: 14
Wysłany: 2018-08-12, 00:27   

.
Cześć
Dziękuję za odpowiedź.
Pawilon Handlowy napisał/a:
Na terminalu powinieneś mieć taką opcję.


Na terminalu jest Blik. Po wpisaniu na terminal kwoty z palca można użyć Blik-a.

Przepraszam, że nie napisałem, ale było dla mnie oczywiste, że chodzi o użycie Blika w SB jako jednej z form płatności po zakończeniu paragonu (wystawionego za pomocą Alt-F6). Nie mogę w opcjach SB odnaleźć ustawienia Blik-a jako jednej z form płatności.

Na forum Symplex.com.pl nie ma słowa Blik. Funkcja Szukaj nie znalazła ani jednego użycia słowa Blik na forum, więc zadałem pytanie.


imo
(Wpisywanie do terminala kwoty z palca to anachronizm i straty dla sklepu na wielu płaszczyznach, np pomyłka przy palcowaniu, świadome zaniżenie ew. zawyżenie kwoty czy po prostu strata czasu kasjera.

Jeżeli nawet wpisać do terminala kwotę Blik z palca to jaką formę płatności wybrać na zakończenie paragonu w SB? Gotówka - to nie to. Płatność kartą - to też nie to?

Ale generalnie nie zgadzam się na wpisywanie do terminala kwoty z palca! Nie po to jest POS, aby używać tak prymitywnej, ułomnej i w rezultacie kosztownej metody jak wpisywanie na terminal kwoty z palca. Uważam, że wpisanie na terminal kwoty z palca powinno być tylko opcją doraźną, możliwą do użycia przez menedżera ze specjalnymi uprawnieniami)

Pozdrawiam.
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2018-08-12, 19:36   

Jeżeli by na ekranie gdzie jest zapłata było słowo TERMINAL a nie KARTA to rozwiązałby twoje problemy ?
To czy terminal współpracuje z SB4 czy nie to najczęściej "wina" terminala.
Musi on być skonfigurowany tak aby przesyłał dane do komputera czyli Sb4.
Często spotykam się że instalatorzy nie mają pojęcia jak skonfigurować taki terminal mimo że ma takie opcje.
Często terminal jest tylko z katą telefoniczną i całkowicie odseparowany od systemu sprzedaży.
 
 
kasy 

Posty: 14
Wysłany: 2018-08-13, 06:09   

.
Cześć

Przypomnę, że pytam:

w jaki sposób przyjąć płatność Blik na stanowisku kasowym przy użyciu systemu sprzedaży SB4 ?

Czy można za pomocą SB4 zakończyć w sposób cywilozowany paragon, kiedy klient płaci Blikiem, czy w tym momencie kasjer musi już zacząć używać mózgu. Kasjer nie jest od tego. Kasjer musi pracować jak automat. Uświadomił mi to jeden właściciel sklepu. Powiedział, że kiedy sam staje na kasę stara się sprawnie obsłużyć klienta, a brak pełnej automatyzacji stanowiska bardzo mu utrudnia wydajną pracę, mimo szczerych chęci.


ted napisał/a:
Jeżeli by na ekranie gdzie jest zapłata było słowo TERMINAL a nie KARTA to rozwiązałby twoje problemy ?

Co na ekranie to nie ma większego znaczenia, chodzi o dwie sprawy:
1_skopiowanie z tego ekranu do terminala kwoty do zapłaty w chwili, kiedy klient ma kaprys użyć Blik.
2_na wydrukowanym paragonie chciałbym widzieć, że płatność poszła Blik-iem.


ted napisał/a:
To czy terminal współpracuje z SB4 czy nie to najczęściej "wina" terminala. Musi on być skonfigurowany tak aby przesyłał dane do komputera czyli Sb4.
Często spotykam się że instalatorzy nie mają pojęcia jak skonfigurować taki terminal mimo że ma takie opcje.

No to konkretnie:
terminala ethernetowy PayTel i ma Blik. Czy w tym przypadku jest możliwe tłoczenie i zasysanie danych między terminalem a SB4?
Może rzeczywiście, tak jak Piszesz wyżej, ten terminal ma zaszyte opcje do współpracy Blik-a z SB4, a ja nie mam pojęcia jak to skonfigurować?


ted napisał/a:

Często terminal jest tylko z katą telefoniczną i całkowicie odseparowany od systemu sprzedaży.

Jeżeli terminal jest odseparowany od systemu sprzedaży to można go używać do sprzedaży sporadycznej np. punkt, który sprzedaje dwa futra dziennie lub jeden samochód osobowy.
Mnie chodzi o sklep spożywczy, w którym jest ruch jak we młynie, a stanowisko kasowe to jedna wielka młockarnia. Tam właściciel nie dopuszcza straty czasu czy ryzyka związanych z przepisywaniem do terminala kwoty zapłaty za pomocą palca.

Z poważaniem.
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2018-08-13, 07:10   

U mnie ustawione mam jako karta płatnicza.
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2018-08-13, 07:48   

Płatność Blikiem jest traktowana przez terminal jak płatność kartą.
Czy rozróżniasz też czy płacono zbliżeniowo bez kodu, czy użyto VISA czy MasterCard czy Americanexpress. To dlaczego chcesz odróżnić Blick

Terminal aby pracował musi połączyć się z bankiem. Może to zrobić przez internet z sieci w której podłaczone są komputery lub przez internet z karty telefonicznej zainstalowanej w terminalu
Nie ważne jak dużo jest operacji, karta w terminalu sprawnie obsługuje płątnośći
Aby terminal przyjmował kwotę do zapłąty z SB$ i wysyłał tam potwierdzenie przyjęcia karty MUSI być połączony z komputerem. Może to być LAN, COM , nie wiem może wi-fi? Inaczej nie prześle danych
Jeżeli masz odseparowany terminal od stanowiska kasowego to działa jak działa
Aby go podłączyć do komputera to powinieneś zapytać o to serwisanta od terminala
Samą konfiguracje programu możesz zrobić sam lub z pomocą serwisanta od programu
Podłączenie terminala do komputera nie zadziała jeżeli dostawca jego nie skonfiguruje takiej możliwości współpracy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group