Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z JPK
Autor Wiadomość
Mamut88 

Posty: 19
Wysłany: 2018-10-08, 09:00   Problem z JPK

Witam.

Mam problem z JPK, chodzi o to, że jak tworzę ten plik w swoim Small Business i wysyłam do księgowej w celu sprawdzenia, to księgowa po otwarciu mówi, że ma wyszczególnioną tylko stawkę VAT 23%...kwota końcowa się zgadza, ale wszystko jest pod 23%. Sprawdzałem u siebie i wszystkie towary są przyporządkowane odpowiednim stawkom.

POMOCY!!!!
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-10-08, 13:16   

W jakim programie księgowa importuje ten plik? Może problem leży po stronie importu?
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Mamut88 

Posty: 19
Wysłany: 2018-10-11, 12:40   

Nie mam pojęcia w jakim, ale dowiedziałem się, że w rozszerzeniu, które kupiłem nie da się inaczej tego przedstawić i cały zakup mam pod jednym vat-em, a dopiero jak generuję jpk na sprzedaż, to tam jest wyszczególniona każda stawka VAT osobno. Podobno jakbym chciał mieć tak jak księgowa tego wymaga, to muszę dokupić rozszerzenie JPK+ za kosmiczną cenę, bo mam zwykły pakiet JPK...dziadostwo...
 
 
krzysiek 

Pomógł: 4 razy
Posty: 158
Wysłany: 2018-10-11, 13:51   

JPK_VAT jest tworzony wg wytycznych Ministerstwa Finansów. Jeżeli masz jakieś wątpliwości to wystarczy porozmawiać o nich urzędnikami wysyłając plik do ich pomocy technicznej.

Nie ma możliwości tworzenia tego pliku wg własnych upodobań. Wzór jest określony na sztywno. W przypadku zakupów nie ma w nim rozdzielenia tylko na stawkę 23% (tak ja piszesz). Wymagana cała kwota VAT-u we wszystkich stawkach w dokumencie zakupu.

W tej chwili jest zgodny ze przepisami. Księgowa po prostu robi Cię w balona sugerując że plik można zrobić inaczej.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-10-11, 14:33   

Dodatek JPK+ eksportuje plik JPK w takim samym formacie, ściśle określonym przez ministerstwo. Po prostu ministerstwo nie przewidziało tam możliwości podziału na stawki. Trzeba próbować eksportować dane do księgowej w inny sposób. W programie jest zakładka Miesiące->Eksport import danych->Eksport do innych programów. Eksportów jest kilkadziesiąt - do wyboru, do koloru...
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group