Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Remanent
Autor Wiadomość
Thefilozof32 

Posty: 127
Wysłany: 2019-01-14, 08:17   Remanent

Dzień dobry!

Ostatnio wysyłałem księgowej dokumenty, po czym dostałem taką wiadomość zwrotną.


''Otrzymałam inwenturę - inwentura są to stany magazynowe, a ja potrzebuję remanent z podsumowaniem magazynu (chodzi o wartość magazynową towarów).
Tak jak ma Pan zakładkę inwentura w programie tak powinna być zakładka remanent i oto mi chodzi. Proszę dobrze poszukać, a jak nie można znaleźć to proszę się skontaktować z firmą u której był zakupiony program''

I właśnie nie mogę znaleźć zakładki z remanentem więc bardzo bym prosił o pomoc.
 
 
bastizg 

Pomógł: 31 razy
Posty: 225
Wysłany: 2019-01-14, 10:43   

Raporty -> Inwentura -> Inwentaryzacja wg. towarów .
F4 -> Pobierz satny na dzień (= dacie inwentaryzacji ), ustawić pozostałe parametry , F12
 
 
 
kortez55 

Pomógł: 1 raz
Posty: 31
Wysłany: 2019-01-14, 10:50   

Tak na marginesie: Inwentaryzacja to ogół czynności związanych z ustaleniem stanu rzeczywistego wszystkich składników majątku. Renament to spis majątku ustalony w drodze inwentaryzacji. Pojęcie remanent jest często zamiennie stosowane z pojęciem inwentaryzacja lub spis z natury. Cele inwentaryzacji: porównanie stanu faktycznego z księgowym, ustalenie rzeczywistego stanu majątku, ustalenie różnic inwentaryzacyjnych, ustalenie przyczyn powstania różnic inwentaryzacyjnych, rozliczenie osób materialnie odpowiedzialnych, spisanie składników majątku nienadających się do użytkowania. Przedmiotem inwentaryzacji może być wszystko. Przepisy: ustawa o rachunkowości, rozdział 3, artykuł 26 i 27
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group