Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
usuwanie danych z SmallBusiness - ustalenie daty
Autor Wiadomość
adam kabalak 

Posty: 6
Wysłany: 2021-04-07, 14:59   usuwanie danych z SmallBusiness - ustalenie daty

Witam,

chcę usunąć oczyścić trochę SmallBusiness ponieważ zajmuje mi aż 9 GB.
Tak więc wchodzę w Miesiące/Funkcje serwisowe/Usuwanie danych.
I tam w polu "Program usunie dokumenty starsze od daty" wpisuję np. 31.12.2015
Po wciśnięciu OK otrzymuję komunikat "Data nie może być młodsza niż 1-szy edytowanego miesiąca!"

Próbowałem z innymi datami, np 01.01.2000 a nawet 01.01.1999 ale zawsze otrzymuję ten sam komunikat.

Czyszczenie działa tylko w przypadku kiedy w polu "Program usunie dokumenty starsze od daty" pozostaje data 01.10.1920. Wtedy program coś tam sobie długo liczy a następnie informuje że usunął zero wpisów
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2021-04-09, 11:11   

Wydaje mi się, że aktualizacja programu będzie potrzebna.
 
 
adam kabalak 

Posty: 6
Wysłany: 2021-04-09, 11:29   

Dzięki Pawilon Handlowy!

Niestety chyba nie.

Ściągnołem sobie wersję demonstarcyjną ze strony symplexu.
W najnowszej wersji co prawda nie ma już daty proponowanej 01.10.1920 a jest 01.01.1994 no ale efekt jest ten sam tzn. przy zmianie tej daty (wpisywałem 01.01.2016 i 01.01.2001) otrzymuję nadal ten sam komunikat "Data nie może być młodsza niż 1-szy edytowanego miesiąca!" :(
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2021-04-19, 15:50   

A czy przypadkiem nie pracuje Pan na miesiącu z ubiegłego wieku, albo na danych przykładowych? (Miesiące -> Wybierz miesiąc)
 
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-04-20, 10:16   

Nie zakładał Pan miesięcy na bieżąco i dlatego taki komunikat. Komunikat mówi, że powinien Pan najpierw założyć miesiąc nowszy od grudnia 2015. Jeżeli pracujemy np. w styczniu 2010, to nie usuniemy dokumentów z datą młodszą, niż styczeń 2010. Jeżeli miesiąca nie da się założyć (za duża baza), to można go skopiować - tutaj najlepiej zadzwonić do Symplexu.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
adam kabalak 

Posty: 6
Wysłany: 2021-04-24, 14:10   

Dzięki Piotrze, Chomicki K. i Pawilon Handlowy

Rzeczywiście, na ściągniętej świeżej wersji demo Small Business (na której jak już wcześniej pisałem nie działało usuwanie danych) założyłem nowy miesiąc "kwiecień 2021" i już pojawiła się dobra data, czyli mogę usuwać dane na tej wersji demo. Super :)

Natomiast założyłem też nowy miesiąc w swoim Small Businessie, z moimi towarami. Tutaj problem istnieje nadal. Chyba możecie mieć rację że tutaj przydała by się aktualizacja. Zrobię ją i dam Wam znać jak poszło. Wielkie dzięki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group