Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotrek
2020-08-06, 14:10
SB w piekarni
Autor Wiadomość
filipmar 

Posty: 28
Wysłany: 2020-07-31, 22:47   SB w piekarni

Czy ktoś ma wdrożone SB w piekarni ? Zastanawiam się jak ogarnąć produkcję, wydania i zwroty i później na podstawie wydań i zwrotów fakturować odbiorców raz w tygodniu.

Byłem u klienta na wstępnej rozmowie i zgłosił mi takie potrzeby:

  • Zakładamy 3 magazyny: magazyn surowców, magazyn wyrobów gotowych i magazyn zwrotów.
  • Produkcja odbywa się na podstawie receptury poprzez pobranie surowców z magazynu surowców i "wrzucenie" gotowych produktów na magazyn wyrobów gotowych.
  • Wydania pieczywa odbywają się cały tydzień na podstawie dok. WZ.
  • Zwroty pieczywa przyjmowane są dokumentami PZ i wrzucane na magazyn zwrotów.
  • Raz w tygodniu najlepiej automatycznie powinny być generowane FV, które uwzględniają wydania (dok. WZ) dla klienta pomniejszone o zwroty (dok. PZ).
  • To co zostaje na magazynie zwrotów raz w tygodniu idzie do przemiału (z niektórych produktów produkowana jest bułka tarta i przerzucana jest na magazyn wyrobów gotowych, a z pozostałych produktów robione jest RW jako strata).

Dodatkowo klient chciałby mieć rozpisane zamówienia stałe na poszczególne dni tygodnia, np klient xx w poniedziałek bierze 150 chlebów i 50 bułek, we wtorek 20 chlebów i 30 bułek itp /itd... Na podstawie tak wpisanych zamówień chciałby aby najlepiej automatycznie były generowane dokumenty produkcji i WZ uwzględniając dzień tygodnia, a na inne rzeczy poza takimi zamówieniami operator dopisuje / wypisuje ręcznie.

Pytanie jest to do ogarnięcia przez SB, czy dać sobie spokój z klientem ?
Ostatnio zmieniony przez piotrek 2020-08-06, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-08-03, 09:51   

Tak, co najmniej kilka piekarni działa na Smallu.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
filipmar 

Posty: 28
Wysłany: 2020-08-03, 10:14   

Myślę, że otrzymana odpowiedź rozwiązała mi cały problem i wyczerpała dogłębnie temat ... :mrgreen:
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-08-03, 10:24   

filipmar napisał/a:
Myślę, że otrzymana odpowiedź rozwiązała mi cały problem i wyczerpała dogłębnie temat ... :mrgreen:

Niestety nie znam tematu na tyle, żeby się więcej rozwinąć, więc napisałem, że działa w piekarniach. Czekamy na więcej ze strony innych użytkowników forum.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2020-08-06, 08:23   

Dobrze, a więc po kolei:
- SB działa w piekarniach, co więcej, na ich potrzeby zostały dorobione specjalne funkcje jak automat do wystawiania WZ i możliwość "trasowania" (układania) faktur robionych z WZ oraz automatycznego wydruku faktur wg trasy, aby kierowca wziął plik faktur i miał je ułożone wg kolejności wydawania na trasie - po szczegóły zapraszam na telefon.
- jeśli chodzi o zwroty to nie mogą być one wprowadzane dokumentami PZ. Między rejestrami sprzedaży i zakupu nie ma powiązania. Aby poprawnie wygenerowało nam potem faktury należy przyjmować zwroty jako WZ UJEMNE. Wtedy program pięknie skompensuje sprzedaż i zwroty przy wystawianiu faktur do WZ.
- jeśli chodzi o "pakiety" dokumentów to też jest to do ogarnięcia. Wykorzystujemy do tego eksport Symplex EDI i import Symplex EDI. Jak to zrobić po kolei:
1. Tworzymy cały tydzień wzorcowych dokumentów (być może już mamy takie z poprzednich okresów).
2. Eksportujemy dokumenty z poniedziałku (rozumiem, że rejestr WZ) bez dat i numerów dokumentów do pliku o nazwie np. poniedziałek.txt. Eksportuje nam się cały jeden dzień WZ-tek. To samo robimy z wtorkiem, środą, itd.
3. W kolejnym tygodniu wpadamy do biura o 4-5 nad ranem, importujemy plik poniedziałek.txt i wczytuje nam się 70 dokumentów WZ z pozycjami, nowymi numerami i bieżącą datą. Edytujemy część dokumentów jeśli tego wymaga sytuacja i korzystamy z funkcji F11 Operacje seryjne, aby wydrukować wszystkie 70 dokumentów na raz.

Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości co do zastosowania SB w piekarni :mrgreen:
 
 
filipmar 

Posty: 28
Wysłany: 2020-08-06, 13:09   

No to już mi się to coraz bardziej podoba :mrgreen:

Jeśli chodzi o

Cytat:
- SB działa w piekarniach, co więcej, na ich potrzeby zostały dorobione specjalne funkcje jak automat do wystawiania WZ i możliwość "trasowania" (układania) faktur robionych z WZ oraz automatycznego wydruku faktur wg trasy, aby kierowca wziął plik faktur i miał je ułożone wg kolejności wydawania na trasie - po szczegóły zapraszam na telefon.


to chętnie z zaproszenie do rozmowy telefonicznej skorzystam i niebawem skontaktuje się, aby szerzej o tym porozmawiać ...

Zwroty z WZ ujemnymi są do zaakceptowania, tylko jak później te zwroty rozliczyć? Do faktury ujemne WZ skompensuje się, ale fizycznie pasowałoby zewidencjonować te zwroty, bo później z części zwrotów powstanie nowy produkt w postaci bułki tartej i po produkcji powinna być ona przesunięta na magazyn wyrobów gotowych, a na pozostałej części zwrotów należałoby wykonać przemiał/utylizację i zarejestrować to w systemie jako stratę (dokument RW). Dlatego tutaj myślałem o dodatkowym magazynie zwrotów, gdzie z założenia miałoby trafiać zwracane pieczywo i później w np cyklach tygodniowych (a na pewno na koniec miesiąca) wartość magazynu miałaby po produkcji bułki tartej i utylizacji reszty wynosić 0 zł. Dodatkowo ewidencja zwrotów mogłaby być wykorzystana w późniejszym czasie do celów analitycznych
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2020-08-06, 13:29   

Z rozmową telefoniczną sugeruję pośpiech, chyba że sprawa nie jest pilna, bo jutro jestem do 14:30, a potem to będę dopiero 17.08. (urlop, urlopik, urlopunio :lol: )
Jeśli chodzi o ewidencję zwrotów i kompensację ilości ujemnych i dodatnich to odbywa się to tylko na wydruku dokumenctu (aby nie generować zbędnych linii na fakturze) - wewnątrz tabeli oraz w kartotekach towarów pozostaje rozbicie...
Jeśli chodzi o dalszą część obróbki (bułka tarta z bułki suchej) to już nie problem, bo mamy stan na magazynie powiększony o te zwroty (sprzedaż ujemna to dostawa), więc można to już rozchodowywać dokumentami RW bądź np zrobić zamianę towaru za towar i przyjąć za 5 bułek 0,5 kg bułki tartej.
No i jeszcze ten magazyn zwrotów - to skąd Pan pobierze towar z ilością ujemną nie ma najmniejszego znaczenia. Można dla zwrotów pobierać bułki z magazynu 3 (Magazyn zwrotów). Oczywiście funkcji "Utylizuj cały magazyn" nie ma, więc sprzątanie tego magazynu 1 w tygodniu musiałoby się odbywać ręcznie (choć można również pomyśleć o odpłatnej wtyczce, robiącej to za użytkownika)...
 
 
filipmar 

Posty: 28
Wysłany: 2020-08-06, 13:52   

grzesiek napisał/a:
Z rozmową telefoniczną sugeruję pośpiech, chyba że sprawa nie jest pilna, bo jutro jestem do 14:30, a potem to będę dopiero 17.08. (urlop, urlopik, urlopunio :lol: )


Ja też odliczam już dni do urlopu (zostało mi jeszcze 2 tygodnie :lol: ).

Właśnie ze względów urlopowych z klientem jestem umówiony we wrześniu, dlatego dopiero po moim urlopie skontaktuje się z Panem (tak po 7.09). Będę wówczas wypoczęty z bardziej otwartym umysłem :mrgreen: i z dużym szokiem pourlopowym wracał do rzeczywistości 8-)
 
 
zbychm 

Posty: 1
Wysłany: 2021-06-10, 22:30   Zapytanie o SB w Piekarni

Witam serdecznie!
Ciekaw jestem, jakie były dalsze koleje projektu, jakie wyniki rozmowy? Czy ostatecznie wdrożył Pan u swojego Klienta SB w piekarni?
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group