Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
JPK a export danych
Autor Wiadomość
rudylight 

Posty: 1
Wysłany: 2020-11-25, 14:50   JPK a export danych

Witam,

Otóż mój problem brzmi następująco.
Mam najnowszą wersję programu Small Bussines SPRZEDAŻ + KASA wraz z modułem JPK(na dzień 24.11.2020). Tworzę plik JPK i wysyłam go księgowemu, ale ten mówi, że plik jest zły ponieważ Stawki VAT nie są rozbite na 23%, 8% i 5%, a jest tylko ogólna wartość VAT faktury zakupowej. Gdy wchodzę w Ewidencję JPK rubryki od 17 do 40 puste, ale gdy wejdę dalej do Ewidencje zakupów to tam już VATY są rozbite. Jak temu zaradzić. Księgowy używa jakiegoś konwertera plików dla WAPRO KAPERA.

Jak zrobić aby księgowy dostawał w pliku JPK rozbite VAT.
 
 
Piekary 

Pomógł: 6 razy
Posty: 136
Wysłany: 2020-11-28, 07:47   

Może wyeksportuj dane do programu WAPRO poprzez Eksport/import danych, u nas w firmie tak robimy i zdaje to egzamin.
 
 
zbych 

Posty: 4
Wysłany: 2021-03-16, 21:03   

Problem może wynikać z braku aktualizacji programu KAPER, w moim przypadku klient
(użytkownik SB4)miał taki sam problem, ale jak księgowy zaktualizował program problem znikł. Przepychanki trwały jakiś czas, ale ja twierdziłem uparcie, że problem jest po stronie biuro księgowego, a nie Smalla
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2021-06-11, 08:14   

Cytat:
ale ja twierdziłem uparcie, że problem jest po stronie biuro księgowego, a nie Smalla


I dobrze Pan twierdził :mrgreen:
Standard JPK to nie jest nasz wymysł. Standard nie przewiduje dla zakupów rozbicia na stawki VAT, więc nie ma też takiego u nas w ewidencji JPK.
Można takie rozbicie uzyskać na potrzeby np. wydruku wybierając opcję Ctr+F6 Ewidencja zakupów, ale oczywiście export JPK do Ministerstwa w ogóle nie bierze tego pod uwagę.

Ewentualnie można pobawić się exportem uniwersalnym (Ctrl-Y->F6) w ewidencji zakupów, ale to już jest rzeźbienie ewidentnie pod KAPERA i obawiam się, że musi się tym zająć dealer...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group