Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Słownik towarów - błędne wczytywanie stawek VAT?
Autor Wiadomość
Panoram 

Posty: 2
Wysłany: 2020-12-21, 15:56   Słownik towarów - błędne wczytywanie stawek VAT?

Witam Wszystkich Serdecznie!
Mam problem z prawidłowym wczytywaniem stawek VAT ze słownika towarów.
Prawie wszystkie znalezione w słowniku towary wczytywane są ze stawką 23%.
Wygląda to na jakiś błąd w programie, jakąś źle ustawioną opcję(?), bo raczej niemożliwe jest, by wszystkie bazy użytkowników miały błędnie zdefiniowany VAT?
Czy możliwe, że to tylko u mnie źle działa, albo nie wiem o jakimś dodatkowym ustawieniu?
Pozdrawiam,
Jacek G.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-12-31, 08:56   

Algorytm tworzenia słownika przyjmuje zawsze najwyższą stawkę VAT jako najlepszą (najbardziej bezpieczną). Z tego też powodu jeżeli chociaż raz pojawiła się stawka 23%, to już pozostanie w słowniku.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Panoram 

Posty: 2
Wysłany: 2021-01-04, 14:20   

Dziękuję za odpowiedź.
Jednak z tego powodu, że ta funkcjonalność jest istotną przewagą SB4 nad innymi programami,
czy nie należało by jednak spróbować nad tymi stawkami VAT jakoś zapanować?
Np. posiadam bazę danych z hurtowni spożywczej z prawidłowymi stawkami VAT, ale nie mogę z tego skorzystać. Jeśli podłączam ją jako "dodatkowa baza", to i tak ściągane są dane ze stawkami 23% ze "słownika towarów".
Kiedy odinstaluję "słownik towarów", to również wyłączane jest przeszukiwanie "dodatkowej bazy".
Rozwiązaniem była by możliwość korzystania z "dodatkowej bazy" przy odinstalowanym "słowniku towarów".
Lub możliwość aktualizowania stawek VAT w "słowniku towarów" danymi z "dodatkowej bazy"
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-01-04, 14:36   

Panoram napisał/a:
Posiadam bazę danych z hurtowni spożywczej z prawidłowymi stawkami VAT, ale nie mogę z tego skorzystać. Jeśli podłączam ją jako "dodatkowa baza", to i tak ściągane są dane ze stawkami 23% ze "słownika towarów".

Jeśli pobiera dane z dodatkowej bazy, to stawki vat też na pewno pobiera z dodatkowej bazy. Problem polega pewnie na tym, że format zapisu stawki vat jest w tym pliku nieprawidłowy.
Format pliku jak poniżej:

Kolejność pól:
symbol_towaru, nazwa_towaru, VAT zak., VAT spr., PKWIU, Cena zak.netto, Cena spr. netto

Gdzie wartość stawki vat powinna zostać określona przez następującą liczbę całkowitą:
dla stawki 22%: 1 - zostanie automatycznie zamienione na 23%, o ile jesteśmy w miesiącu od 2011 roku
dla stawki 23%: 33
stawka 7%: 2 - zostanie automatycznie zamieniona na 8% (po 2011 roku)
stawka 8%: 18
stawka 3%: 13 - zostanie zamieniona na stawkę 5%
stawka 5%: 15
stawka 0%: 3
stawka zwolniona: 5
opakowania: 8
nie podlega: 9

jeśli podamy cyfrę 0, albo jakiś tekst, to jako stawka nierozpoznana też zostanie ustawiona na 23%
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group