Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Brakujące ceny zakupy netto w RW
Autor Wiadomość
KsięgowyMafii 


Posty: 9
Wysłany: 2021-01-28, 15:09   Brakujące ceny zakupy netto w RW

Witam,
problem jest następujący. Mam zeszyt strat z całego roku z jednego punktu sprzedaży, który wprowadziłem jako RW z datą dzień przed remanentem. Wydruk chcę przekazać księgowości, jednak mam problem, ponieważ przy niektórych pozycjach brakuje cenny netto zakupu. Ceny te oczywiście pojawiają się, zmieniają lub znikają w zależności od tego z jaką datą zatwierdzę ten RW.

Czy jest możliwość aby w programie ręcznie uzupełnić te ceny, lub żeby RW pobrał brakujące ceny z innego magazynu?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-02-01, 13:23   

Ceny zakupu wynikają z kolejki fifo. Jeżeli sprzedajemy coś na minus, to tak jakbyśmy tego nie kupili, program nie umie wtedy wyznaczyć jaka była cena zakupu, bo nie ma dostawy.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
KsięgowyMafii 


Posty: 9
Wysłany: 2021-02-16, 17:22   

Cytat:

Ceny zakupu wynikają z kolejki fifo. Jeżeli sprzedajemy coś na minus, to tak jakbyśmy tego nie kupili, program nie umie wtedy wyznaczyć jaka była cena zakupu, bo nie ma dostawy.

Zrobiłem względny porządek w kartotekach i wprowadziłem straty z wcześniejszą datą, i teraz na ponad tysiąc pozycji kilkanaście jest bez cen netto zakupu. Doszedłem do tego że wynika to z błędów przy dostawach i nieuwzględnieniu kilku przerzutów. W tym roku zmienię nieco politykę i będę wprowadzał wszystkie ruchy na bieżąco.

Wynik mnie satysfakcjonuje, ale mam nietypowe pytanie, a raczej prośbę o radę - wyliczać te kilkanaście pozycji ręcznie czy po prostu je sobie odpuścić? Jak to wygląda ze strony księgowości?

Jestem pracownikiem biurowym i magazynierem w jednym, a w księgowości prosili o informację o stratach w towarze, jednak jako że na punktach sprzedaży preferują prowadzić zeszyt niż wypełniać protokoły strat, a ja prowadzę gospodarkę magazynową na odległość, to trochę komplikuje sprawę. Za wszelkie wskazówki byłbym wdzięczny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group