Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Archiwizacja na pendrive'a
Autor Wiadomość
electronic 

Posty: 50
Wysłany: 2021-04-10, 16:19   Archiwizacja na pendrive'a

Dzień dobry,
Proszę o info jak szybko i pewnie wykonać automatyczną archiwizację programu na pendrive.

Teraz mam tak: harmonogram zadań windows wyje syreną (raz na dobę 1h przed zamknięciem sklepu), Panie w sklepie wpinają pena, po 5 min mam ustawiony odczyt danych z kasy, po następnych 5 harmonogram uruchamia skrypt .bat kopiujący katalog sb4 na pena, przy zamknięciu sklepu Panie wyciągają pena z komputera. Trwa to jednak ciut długo.
_________________
eletech
 
 
Izelito 

Pomógł: 1 raz
Posty: 94
Wysłany: 2021-04-17, 12:30   

Może poratować się programem Cobian Backup? Można zaplanować sobie w jakie dni i godziny oraz wybrać katalog docelowy gdzie ma być wykonana kopia danego pliku/katalogu.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-04-20, 10:35   

W menu:
Miesiące->Instalacja, konfiguracja->Opcje->Kopie danych
Ustawiamy katalog, do którego będzie się automatycznie zapisywała kopia podczas pakowania danych (np. katalog na pendrive), program sam będzie utrzymywał 7 ostatnich kopii, a starsze będzie kasował.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
electronic 

Posty: 50
Wysłany: 2021-04-22, 21:19   

Dziękuję za odpowiedzi.

Pamięć usb ma pozostawać w konkuterze jak najkrócej - przecież chodzi o uniknięcie awarii np. przepięcia.

Czyli myślę że najlepiej wg. p. Piotrka:
Miesiące->Instalacja, konfiguracja->Opcje->Kopie danych->katalog na pendrive
Pani wpina pendrive'a odczytuje kasę, zamyka i uruchamia program, wypina pendrive'a.
_________________
eletech
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2021-04-23, 15:58   

Przy okazji spytam - kiedyś w opcjach archiwizacji, jeśli ścieżka odnosiła się do pamięci usb, w chwili archiwizacji, jeśli pamięć nie była podłączona, pojawiał się komunikat wymuszający jej podłączenie (z możliwością anulowania). Korzystałem z tej funkcjonalności. Ale od pewnego czasu, przy braku pendrive nie ma żadnego komunikatu archiwum się nie tworzy. Czy opcja zniknęła definitywnie, czy jest możliwość jej włączenia w jakiejś konfiguracji?
 
 
 
electronic 

Posty: 50
Wysłany: 2021-04-26, 11:59   

piotrek napisał/a:
W menu:
Miesiące->Instalacja, konfiguracja->Opcje->Kopie danych
Ustawiamy katalog, do którego będzie się automatycznie zapisywała kopia podczas pakowania danych (np. katalog na pendrive), program sam będzie utrzymywał 7 ostatnich kopii, a starsze będzie kasował.



Robię testy, (komputer spalony czyli mam tylko plik na pendrive) :

- nie można pobrać instalki ze strony symplex - aktualizacja przekroczona czyli że nawet tej archiwalnej wersji programu nie ściągnę? (to nie problem skopiuję instalkę jeśli znajdę na pena)

- jak odtworzyć program mając tylko na pendrivie plik KPRBEZP.B01 ?
_________________
eletech
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-04-27, 12:17   

electronic napisał/a:

- nie można pobrać instalki ze strony symplex - aktualizacja przekroczona czyli że nawet tej archiwalnej wersji programu nie ściągnę? (to nie problem skopiuję instalkę jeśli znajdę na pena)

- jak odtworzyć program mając tylko na pendrivie plik KPRBEZP.B01 ?


Nie, instalka jest dostępna tylko przez rok od daty zakupu, ewentualnie rok po wykupieniu aktualizacji. Można wykupić aktualizację i będzie można pobrać instalkę.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
electronic 

Posty: 50
Wysłany: 2021-04-27, 12:51   

Ok, wiem że kiedyś była po prostu dostępna do pobrana ostatnia zapłacona wersja, widać kryzys.
A w jaki sposób z tego pliku odtworzyć program? instalkę znalazłem na szczęście.
_________________
eletech
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-04-28, 10:27   

electronic napisał/a:
Ok, wiem że kiedyś była po prostu dostępna do pobrana ostatnia zapłacona wersja, widać kryzys.


Nie, nigdy tak nie było. Nie trzymaliśmy osobnej wersji programu dla każdego klienta, tylko uniwersalne instalatory. Nawet teraz personalizacja instalatora wykonuje się dopiero w momencie pobierania instalatora. Sam instalator jest jeden, dla wszystkich taki sam. Pod linkiem, który klienci dostają, jest zawsze podstawiona najnowsza wersja programu, w zakładce "archiwalne wersje programu" można znaleźć na wszelki wypadek kilka wcześniejszych instalek:
http://symplex.eu/?q=node/390

electronic napisał/a:
A w jaki sposób z tego pliku odtworzyć program? instalkę znalazłem na szczęście.

http://symplex.eu/?q=node/166
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
electronic 

Posty: 50
Wysłany: 2021-04-29, 13:09   

Proszę o info jak odtworzyć program:
1. mając tylko na pendrivie plik KPRBEZP.B01 i kopię programu z przed miesiąca
2. jak odtworzyć mając plik KPRBEZP.B01 i instalkę smalla instaluj.exe
_________________
eletech
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-05-04, 08:10   

electronic napisał/a:
Proszę o info jak odtworzyć program:
1. mając tylko na pendrivie plik KPRBEZP.B01 i kopię programu z przed miesiąca
2. jak odtworzyć mając plik KPRBEZP.B01 i instalkę smalla instaluj.exe

Instalujemy czysty program
Odtwarzamy w nim kopię bezpieczeństwa (Miesiące->Wybierz Miesiąc->F2 rozpakowanie miesiąca z kopii bezpiecz.)
Pliki podegrać do podkatalogu ZIP w katalogu Smalla.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
electronic 

Posty: 50
Wysłany: 2021-05-05, 19:43   

Dzięki za odp,
Jeszcze jedno pytanie dla jednego sklepu mam instalkę, dla drugiego nie - można w nim odtworzyć na kopii z przed pół roku?
_________________
eletech
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group