Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Elzab Mera TE windows 10
Autor Wiadomość
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2021-12-17, 13:09   Elzab Mera TE windows 10

Witam,

Samodzielne stanowisko POS ekran dotykowy,
Drukarka Elzab Mera TE,
Windows 10

Mam taki problem.
Po dłuższej chwili nieużytkowania (10-15 minut) stanowiska, wyskakuje błąd, a raczej brak komunikacji z drukarką fiskalną. Na ekranie monitora cały czas wyświetlany jest komunikat, komunikacja z drukarką czy tak jakoś.

Czy ktoś już miał do czynienia z takim problemem?

Sterowniki pobrałem ze strony Elzabu.
Opcje zasilania w SSPOS ustawione na najwyższa wydajność, zakaz trybu uśpienia i takich tam.

Ktoś ma jakiś pomysł?
Ostatnio zmieniony przez Pawilon Handlowy 2021-12-17, 15:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2021-12-17, 14:55   

Tak, bujałem się z tym problemem niejednokrotnie. Kiedyś zauważyłem, że dla tych Elzabów jest nawet w opcjach SB w ustawieniach drukarki fiskalnej specjalny checkbox: Parametry->Parametry i w zakładce opcje ogólne można zaznaczyć "Drukarka podłączona przez USB", ale to też nie rozwiązało problemu. Ale w takich przypadkach robiłem kabel RS, bo komputery miały taką opcję. W sprawie problemu co prawda nigdy do nikogo dzwoniłem, skoro miałem rozwiązanie alternatywne i zawsze stabilne. Dla Posnetów łączonych przez USb nigdy takiego problemu nie było. W skrajnej sytuacji doposażyć POSa w kabelek USB-RS i dorobić kabel do drukarki.
 
 
 
Pawilon Handlowy 


Pomógł: 9 razy
Posty: 380
Wysłany: 2021-12-17, 15:38   

Brałem pod uwagę RS, ale może jest jakiś patent na usb. Może jeszcze ktoś miał do czynienia z takim przypadkiem.

[ Dodano: 2021-12-21, 09:40 ]
USB nie działa prawidłowo. Przerobione na RS.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group