Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Zamówienia do dostawcow
Autor Wiadomość
kierzek.robert 

Posty: 19
Wysłany: 2021-12-11, 23:32   Zamówienia do dostawcow

Dobry wieczór.
Czy w kartotece towarowej jest przechowywana informacja o zamówionym towarze(rezerwacja, back order)
Chodzi o to, że dostawcy mają długi termin realizacji zamówienia i muszę robić nowe zamówienie zanim przyjdzie poprzednie.
Problem w tym że robiąc zamówienie " z ręki", nie widzę ile danego towaru mam w tzw back order.
Przykładowo zamawiam dziś 100 sz z terminem realizacji na marzec. W styczniu muszę zrobić kolejne zamowienie i biorąc pozycje do zamówienia, chciałbym widzieć ile zamówiłem poprzednio i z jakim terminem realizacji.
Czy taka informacja jest gdzieś dostępna?
Dziękuję z góry za pomoc
_________________
robert
 
 
Piekary 

Pomógł: 6 razy
Posty: 136
Wysłany: 2021-12-16, 12:32   

Raporty -> Wyciągi -> Zakup Wyciąg z dokumentów -> F4 wypełnij
Określasz zakres dat, który Cię interesuje i z pola wyboru dokumentów wybierasz tylko ZAMÓWIENIA. Z doświadczenia wiem, że jeśli zakres dat ma być do "dzisiaj" to dobrze jest wpisać godzinę 23:59:00.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2021-12-28, 10:28   Re: Zamówienia do dostawcow

kierzek.robert napisał/a:
Dobry wieczór.
Czy w kartotece towarowej jest przechowywana informacja o zamówionym towarze(rezerwacja, back order)

Domyślnie zamówienia sprzedaży nie rezerwują towarów w magazynie. Można jednak to zmienić w opcjach: Miesiące->Instalacja, konfiguracja->Opcje->Sprzedaż
tam proszę wyszukać opcję "zatwierdzaj rezerwacje w magazynie" i zaznaczyć przy niej haczyk. Będą się zatwierdzały jak każda faktura sprzedaży. W momencie realizacji zamówienia postępujemy podobnie jak z WZ - klawiszem F9 wystawiamy fakturę z zamówienia. Zamówienie wówczas znika, odblokowując stan towarowy, który jest ściągany przez fakturę.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
kierzek.robert 

Posty: 19
Wysłany: 2022-01-02, 13:39   

Dzień dobry p Piotrze.
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
Co do mojego postu to chyba się nie do końca rozumiemy albo ja źle interpretuję Pańską odpowiedź.
Ja nie mam problemu z zamówieniami od moich klientów. Ja mam problem z moim zamówieniem do dostawcy.
Pan opisał relacje ja - mój klient.
A tak jak pisze, nie znalazłem w systemie informacji na temat towaru jaki zamówiłem. Jedyne miejsce to zakładka "zamówienia do dostawcy" ale mając kilka zrobionych zamówień do tego samego dostawcy, trudno za każdym razem przeglądać wszystkie zrobione zamówienia.
Brak jest okienka, które pokazywałoby z pozycji kartoteki towarowej historie zamówień.
Czy ktoś z użytkowników forum ma może podobne problemy czy to ja mam problem 😊
_________________
robert
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-01-07, 15:18   

W opcjach do zakupów jest "zatwierdzaj zamówienia od dostawców w magazynach".
Jak Pan to zaznaczy, to zamówienia będą traktowane jak zakupy - zupełnie analogicznie do tego, co opisałem przy sprzedaży.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
kierzek.robert 

Posty: 19
Wysłany: 2022-01-07, 23:40   

Bardzo dziękuję za info. Nie bardzo wiedziałem jak ta opcja zamówień działa. Niepokój budził towar pojawiający się w kartotece po zamknięciu zamówienia.
Ale rozumiem, że po wprowadzeniu faktury zamówienie znika i jest podmienione właśnie przez fakturę.
Popróbuje.
Dzięki za pomoc 😊

[ Dodano: 2022-01-11, 14:44 ]
Panie Piotrze
Mam jeszcze jedno pytanie.
Jeśli zatwierdzę zamówienie w magazynie to zamówiony towar "wskakuje" na stan.
Mam w magazynie np 2 szt towaru, zamawiam jedna, zatwierdzam i w programie sprzedaży widzę, że mam trzy szt na stanie.
Nie sprawdziłem co się stanie jak chciałbym te trzy szt sprzedać. Czy system zasygnalizuje, że tylko dwie są dostępne?
Czy nie można w karcie towaru lub/i w programie sprzedaży pokazać okienka w którym byłaby ilość zamówiona?

[ Dodano: 2022-01-12, 00:29 ]
dobry wieczór
wgrałem zamówienie z opcją "zatwierdzaj w magazynie". efekt jest taki , ze towar pojawił sie jakby był dostepny . moge go spokojnie sprzedać , chyba powinna być jakas blokada ??
_________________
robert
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-01-19, 14:36   

kierzek.robert napisał/a:

Nie sprawdziłem co się stanie jak chciałbym te trzy szt sprzedać. Czy system zasygnalizuje, że tylko dwie są dostępne?
wgrałem zamówienie z opcją "zatwierdzaj w magazynie". efekt jest taki , ze towar pojawił sie jakby był dostepny . moge go spokojnie sprzedać , chyba powinna być jakas blokada ??

Nie, niestety można wtedy normalnie sprzedać tę ilość. Zadziała to dokładnie tak, jak zwyczajna faktura zakupu. Nie mamy osobnej ewidencji ilości towarów na zamówieniach, jak to jest w innych programach i dlatego nie będzie osobnego okienka z informacją o ilości zamówionej.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
kierzek.robert 

Posty: 19
Wysłany: 2022-02-11, 07:00   

Szkoda ☹️. Może warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem.
Ciężko w SB zapanowac nad zamówieniami z dłuższym terminem realizacji ☹️☹️
_________________
robert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group