Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: piotrek
2011-01-26, 14:21
Ilość znaków w adresie kontrahenta
Autor Wiadomość
Chomicki K. 

Pomógł: 5 razy
Posty: 147
Wysłany: 2010-12-21, 09:26   Ilość znaków w adresie kontrahenta

Pytanie jak w temacie: czy istnieje możliwość zwiększenia ilość znaków w adresie kontrahenta? Importowałem firmy z Subiekta 5 i adres typu "ul. Konstantego Ciołkowskiego 9" został obcięty. Oczywiście takich firm jest znacznie więcej.
 
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2011-01-21, 12:47   

Witam
Podepne się do tematu. Również potrzebuję rozszerzyć długość nazwy kontrahenta oraz adres kontrahenta.

Jest jakaś szansa?
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
Sheyk 

Posty: 8
Wysłany: 2011-01-21, 14:40   

Witam,
Już myślałem że jestem jedyny któremu trafiają się klienci z nazwą firmy na 3-4 wiersze i adresami które bardzo nie gramatycznie muszę na siłę skracać.

Również podpinam się pod temat z prośbą o jak najszybsze poprawienie szerokości tych pól.

Pozostając dalej w temacie, żeby już nie zakładać nowego wątku potrzebuję zwiększyć szerokość pól Index (PLU) i Symbol do 25 znaków.
Pola PLU używam do wprowadzenia kodu producenta a nie do numeracji w kasie fiskalnej (mam drukarkę fiskalną) i często po tych kodach prowadzę sprzedaż w opcji WYSTAW - przy dłuższych niż 16 znaków kodach pojawiają się różne produkty z tym samym PLU (kilka podobnych ale różniących się ostatnimi 3 znakami).
Pola symbol (Kod kreskowy) używam do wprowadzania kodu EAN ale również do wprowadzania numerów seryjnych (kod kreskowy) i w tym drugim przypadku niestety jest to zdecydowanie za mało miejsca.

Sprawdzałem już wszystkie możliwe wtyczki, a jedyna pasująca (naglowki.exe) niestety działa TYLKO wizualnie. Zwiększenie szerokości pola w tabeli nawet do 50 znaków niestety nie ma nic wspólnego z możliwością wpisania tam 30 znaków :(
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-01-21, 14:57   

Sheyk napisał/a:
Sprawdzałem już wszystkie możliwe wtyczki, a jedyna pasująca (naglowki.exe) niestety działa TYLKO wizualnie. Zwiększenie szerokości pola w tabeli nawet do 50 znaków niestety nie ma nic wspólnego z możliwością wpisania tam 30 znaków :(

Bo tabela jest odwzorowaniem bazy danych. Zwiększenie szerokości rubryk związane jest z tzw. przeformatowaniem, czyli przesunięciem wszystkich rubryk, które następują po wydłużanym polu.
To pociąga za sobą konieczność przeformatowania wszystkich tabel, które z tej rubryki korzystają, zrobienia wszystkich wzorów wydruku na nowo we wszystkich tych tabelach.
Jeżeli u jednego z klientów po aktualizacji przeformatowanie nie wyjdzie, to mogą mu zniknąć wszystkie dane.
 
 
 
Sheyk 

Posty: 8
Wysłany: 2011-01-21, 15:08   

piotrek napisał/a:
Bo tabela jest odwzorowaniem bazy danych. Zwiększenie szerokości rubryk związane jest z tzw. przeformatowaniem, czyli przesunięciem wszystkich rubryk, które następują po wydłużanym polu.
To pociąga za sobą konieczność przeformatowania wszystkich tabel, które z tej rubryki korzystają, zrobienia wszystkich wzorów wydruku na nowo we wszystkich tych tabelach.

Czy mogę to zrobić samodzielnie? Jeżeli tak, a wymaga to tylko mojego czasu to nie ma problemu - zrobię to bo jest mi to potrzebne do pracy.
Jeżeli wymaga to zmian programowych to sam nie jestem w stanie tego zrobić :(
piotrek napisał/a:

Jeżeli u jednego z klientów po aktualizacji przeformatowanie nie wyjdzie, to mogą mu zniknąć wszystkie dane.

Od takich sytuacji chroni nas zrobienie wcześniej kopii zapasowej :)
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-01-21, 15:20   

Sheyk napisał/a:
Czy mogę to zrobić samodzielnie? Jeżeli tak, a wymaga to tylko mojego czasu to nie ma problemu - zrobię to bo jest mi to potrzebne do pracy.
Jeżeli wymaga to zmian programowych to sam nie jestem w stanie tego zrobić :(

My musimy to zrobić - zmienić format tabeli i przygotować funkcje, które przy aktualizacji przerzucą tabelę do nowego formatu.
Następnie koleżanki muszą na nowo zrobić wszystkie firmowe wzory wydruku, a Pan i tak będzie do tego musiał przerobić wszystkie swoje wzory wydruku. Będą je również musiały przerobić te setki czy tysiące użytkowników, które wcale nie chciały szerszej rubryki, ale zaktualizowały program :(

Sheyk napisał/a:
Od takich sytuacji chroni nas zrobienie wcześniej kopii zapasowej :)

Niestety mało kto o tym myśli przy wgrywaniu aktualizacji. Niektórzy nawet nie pamiętają o tym, żeby w sieci wyłączyć Smalla na wszystkich stanowiskach. I wtedy właśnie stary Small, który wykryje zmienioną tabelę w bazie danych, traktuje ją jako uszkodzoną i wycina, bo nie zna nowego formatu.
 
 
 
Sheyk 

Posty: 8
Wysłany: 2011-01-21, 16:53   

Rozumiem, że jest to dość skomplikowana operacja która wymaga sporo pracy z Państwa strony, lecz o ile dla jednego klienta może nie być zasadne wykonywanie tej pracy (PLU czy Symbol) o tyle dla całej reszty klientów wydaje mi się niestety konieczne do wykonania (myślę tutaj o adresie i nazwie kontrahenta).
Wczoraj miałem przeprawę z klientem który nie zgadzał się na skrócenie nazwy ulicy:
Al. Stanów Zjednoczonych xx/xx lok.14
00-000 Miasto

a kilka dni temu musiałem wpisać nazwę firmy:
Studio Fotografii Artystycznej i Video-Reportażu <NAZWA FIRMY> Sp.J. <Imię i Nazwisko>, <Imię i Nazwisko>

i były problemy...

Tej zmiany wydaje mi się, że Państwo nie unikniecie a i tak się dziwię że nikt wcześniej na to nie zwracał uwagi.
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2011-01-21, 19:08   

Może nikt nie zakładał, ze to będzie problem. Mi raz się zdarzyło, wpisałem tak żeby było zrozumiałe. Warszawa wpiszemy W-wa i już mamy miejsce. Nie myślałem o tym, żeby zgłosić. Wg mnie są inne brakujące rzeczy i o nich wtedy piszę. Dla jednego to dla innego tamto.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-01-24, 08:22   

Problem został wpisany na listę zadań dla informatyków. O tym, czy i kiedy zostanie podjęty, niestety ja już nie decyduję. Powiem tylko, że duże zapotrzebowanie na tę zmianę może mieć wpływ na decyzję o podjęciu tych prac. Na razie mamy 4 osoby...
 
 
 
bastizg 

Pomógł: 31 razy
Posty: 225
Wysłany: 2011-01-24, 09:23   

piotrek napisał/a:
Problem został wpisany na listę zadań dla informatyków. O tym, czy i kiedy zostanie podjęty, niestety ja już nie decyduję. Powiem tylko, że duże zapotrzebowanie na tę zmianę może mieć wpływ na decyzję o podjęciu tych prac. Na razie mamy 4 osoby...


To ja się dopisuję jako piąty , podobnie jak do zwiększenia pola SYMBOL i INDEX.
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2011-01-24, 09:31   

A ja potrzebuję koło nazwy średnio dzienny rozchód i automatyczny przelicznik na ile dni zapas towary wystarczy
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 76 razy
Posty: 1882
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-01-24, 14:01   

titamida napisał/a:
A ja potrzebuję koło nazwy średnio dzienny rozchód i automatyczny przelicznik na ile dni zapas towary wystarczy


:-) coraz lepiej
 
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2011-01-24, 14:39   

Ale ja już dawno prosiłem.
 
 
test 
Test

Posty: 1
Wysłany: 2011-01-24, 15:13   

titamida napisał/a:
Ale ja już dawno prosiłem.

Trzeba to robić w opcji "tworzenie zamówień". Robienie tej opcji w magazynie wyliczanej automatycznie strasznie by spowolniło działanie programu.
 
 
titamida 

Pomógł: 2 razy
Posty: 436
Wysłany: 2011-01-24, 17:40   

test napisał/a:

Trzeba to robić w opcji "tworzenie zamówień". Robienie tej opcji w magazynie wyliczanej automatycznie strasznie by spowolniło działanie programu.



Tu chyba troszkę przesadziłeś. Już nie pracujemy na 386. Kiedyś (ponad 10 lat temu) pracowałem na programie firmy forcom (chyba tak się nazywali z Poznania) z kasami IBM entry odczyt raz na dobę i takie dane były tworzone raz na dobę właśnie z automatu lub na zawołanie ręcznie. Komputer nie pamiętam może P1. Nie musi być online.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group