Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: piotrek
2012-01-09, 08:35
Inwentaryzacja w Smalu
Autor Wiadomość
bartula 

Posty: 49
Wysłany: 2011-12-12, 15:14   

kiedy ide w miesiace->inne urzadzenia->inwentaryzatory-> to widze liste inwentaryzator 1, inwentaryzator 2, 3,4,
przy wyborze dowolnego z nich pojawia sie okienko gdzie mam liste dostepnych urzadzen, mam wybrac jakies konkretne?
bo nie widze w dalszym ciagu opcji exportu

wersja softu 5.1.2412.4658
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-12-12, 20:07   

Tak, trzeba wybrac kolektor który mamy
Jeżeli chcemy wyeksportować dane jako plik dbf lub txt i potrzebny nam tylko ten plik a nie bedziemy nim programowac kolektor to w zasadzie możemy wybrac dowolny
Nie wybieramy tylko takich, gdzie pojawi sie nam ostrzeżenie, ze nie mozna wysłac do niego danych podczas próby wysłania danych
Jeżeli potrzebujemy tylko plik np baza,dbf to:
wybieramy kolektor np mikel 1-2-3
potem uruchamiamy zakładkę parametry załadowania
wybieramy magazyn do eksportu i F12
W oknie wybieramy jakie pola mają być wyeksportowane i z jaką szerokością
Na dole wybieramy plik dbf
możemy skasowac ustawienia w oknach parametr 1, 2, 3 bo niepotrzebne
w oknie nazwa pliku wpisujemy gdzie ma być zapisany plik i jak sie nazywa np
c:\baza.dbf czyli na dysku c plik baza
dajemy F12 i wchodzimy do zakładki
Załadowanie towarów . Program napisze że brak danych parametrów do programowania ale zapisze plik na dysku c
Jak coś niejasno napisałem to pytać
 
 
bartula 

Posty: 49
Wysłany: 2011-12-12, 23:41   

wszystko jasne, tyle ze chyba maly babol : nie exportuje mi stawki VAT, cała kolumna jest pusta
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-12-13, 06:53   

bartula napisał/a:
wszystko jasne, tyle ze chyba maly babol : nie exportuje mi stawki VAT, cała kolumna jest pusta

Otwórz ten plik w ekscelu lub Oo. U mnie eksportuje . Jest 23%, 8%,5%,0%,zwol
jest znak procentu. Może dlatego cos nie tak wyswietla
 
 
bartula 

Posty: 49
Wysłany: 2011-12-13, 09:34   

Zazwyczaj używam do tego excela ;)
Sęk w tym ze jak exportuje bez zaznaczonej opcji: plik w formacie dbf to stawki Vat pieknie laduja w pliku, natomiat przy zaptaszkowanej opcji "format dbf" kolumna z Vatem pusta,
Probowalem tez na czystej instalce SB, i bazach przykladowych, to samo.

Jakby mozna pogrymasic, to do tego exportu przydaloby mi się jeszcze jedno wstawianie liczy porzadkowej . Wiem ze mozna to zrobic z palca w excelu, ale bylo by milo jakby to program sam robil.
Juz wyjasniam po co mi to potrzebne: moj soft na pda oprocz kodu kreskowego potrzebuje w razie towaru z barkodem jakiejs innej zmiennej ktora rozrozni dwa towary o tej samej nazwie a roznych barkodach. ta zmienna byla by wlasnie liczba porzadkowa

[ Dodano: 2011-12-14, 09:29 ]
Ciekawostka,
Zainstalowałem sobie OPEnOffice żeby podejrzeć jak on widzi exportowany dbf, w nim kolumna z Vat jest poprawna.
Jak w OO zrobię zapisz jako dbf i potem otworzę w Excelu to juz kolumnę VAT widzę poprawnie.

W zasadzie to by mi wystarczyło, chyba zeby dało sie do exportu dodac pole liczba porządkowa, ta jak już wyjaśniałem jest mi konieczna do jednoznaczej identyfikacji towarów posiadających barkody
 
 
robotek 

Posty: 18
Wysłany: 2011-12-24, 12:16   

Powiem tak, "instrukcja" do inwentaryzacji jest do d.....

Naznaczony starymi praktykami z poprzedniego programu usiłuje zrobić roczną inwentaryzację ręcznie i pytam jak pogodzić instrukcję obsługi Small B z realiami.

Instrukcja pięknie napisana podaje tak :

"... Podstawowymi czynnościami wykonywanymi podczas inwentaryzacji są:
Pobranie aktualnych stanów magazynowych.
Wydruk spisu z natury dla komisji inwentaryzacyjnej.
Wprowadzenie ilości spisanych przez komisję do programu.
Aktualizacja stanów magazynowych.
Wydruk remanentu..."


No i rubryki w programie zupełnie nie pasują do w/w tekstu nie dość
że okienka w instrukcji są z DOS owskiej wersji to nazewnictwo i lokalizacje są zupełnie nie do zaakceptowania.

Zrobiłem ten protokół różnic dla jednego magazynu mamy ich 14 ! i zaczął się cały koszmar poprawnego wydruku. Program pokazuje w podsumowaniu inwentaryzacji ceny sprzedaży i marżę !! za nic nie mogę tego usunąć. PO CO !! się pytam takie dane podawać w inwentaryzacji rocznej.... Rozliczenie ma być z cenach zakupu netto i to jest wszystko !

W ogóle opcja inwentaryzacji jest tak dziwnie napisana nie ma prostoty w stylu przechodzenia z jednej czynności w drugą tak jak to pięknie napisano w instrukcji.

Przez cały rok nie mieliśmy większych kłopotów z działaniem programu, ale teraz gdy jest problem z tym cholernym remanentem a firma od której nabyliśmy program nie kwapi się do odbierania telefonów, tyle razy dzwoniliśmy o pomoc zupełnie się załamałem.


Pomijając fakt że tak został zrobiony import danych z starego programu przez informatyka ze sklepu co sprzedał nam program, że wszystkie ceny zakupu i ilości zostały pomieszane, pracownice przez cały rok poprawiały ponad 10 tys pozycji !! a ponoć import miał być "pikusiem..."

Stary nasz program : OPTIMUS COMFORT działał prawie 10 lat i nie było NIGDY kłopotu, niestety był to DOS-wski program i trza był zmienić, bo "dosów" już nie ma. Teraz w związku z tą inwenturą BARDZO ŻAŁUJĘ że kupiliśmy Small B. Porażka i masakra bo za tydzień trzeba zamknąć sklep i razem z tym programem pociąć się

Wesołych Świąt :-|
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-12-24, 12:33   

Inwentaryzacje drukuje sie z zakladki inwentaryzacjia wg towarow lub wg dostaw. Jak bys pomyslal zanim zaczniesz nazekac to zauwazylbys ze nie mozna podac ceny zakupu towaru jaki jest na stanie dopoki nie porowna sie go z magazynem Ten sam towar moze miec kilka cen zakupu a to musi byc uwzglednione przy podawaniu wartosci sklepu Zakladka protokol roznic jest tylko arkuszem spisowym i tam sa takie dane ktore moga sie przydac przy spisie towaru, np jak nie mozemy rozpoznac towaru po kodzie i nazwie to mozna jeszcze sprawdzic cene sprzedazy itp
Co do serwisu to moze go zmien, widocznie wie nie wiecej od ciebie. Przeniesienie cen zakupu z jednego programu do drugiego jest prawie niemozliwe, chyba ze jest tylko jedna cena zakupu towaru a to przy tysiacach towarow jest niespotykane
Potrzebna pomoc to napisz na priva to moze cos pomoge
spokojnych swiat
Ps moja klawiatura nie ma polskich liter
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-12-27, 08:26   

Czytał Pan starą instrukcję papierową, która rzeczywiście była przestarzała już kilka lat temu.
Polecam opis na stronie:
http://symplex.eu/inwentaryzacja
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2011-12-27, 08:43   

Cytat:
Stary nasz program : OPTIMUS COMFORT działał prawie 10 lat i nie było NIGDY kłopotu, niestety był to DOS-wski program i trza był zmienić, bo "dosów" już nie ma. Teraz w związku z tą inwenturą BARDZO ŻAŁUJĘ że kupiliśmy Small B. Porażka i masakra bo za tydzień trzeba zamknąć sklep i razem z tym programem pociąć się

Wesołych Świąt :-|


Rozumiem, że jest Pan rozżalony, ale...

1. Jeśli nie potrafi Pan czegoś znaleźć w instrukcji (bądź nie do końca się to pokrywa z rzeczywistością - niestety, bądź raczej "stety" program ewoluuje) sugeruję wejść na stronę internetową producenta oprogramowania. Od zeszłego tygodnia na stronie głównej jest informacja jak przeprowadzić inwentaryzację roczną (artykuł "Inwentura 2011").
2. Jeśli nie potrafi się Pan skontaktować z firmą która sprzedała Panu program, a internet nie działa, to proszę zadzwonić na naszą infolinię (74) 647 59 61-63. Tam znajdą się kompetentne osoby, które udzielą Panu informacji na nurtujące Pana problemy.

Cytat:
Zrobiłem ten protokół różnic dla jednego magazynu mamy ich 14 ! i zaczął się cały koszmar poprawnego wydruku. Program pokazuje w podsumowaniu inwentaryzacji ceny sprzedaży i marżę !! za nic nie mogę tego usunąć. PO CO !! się pytam takie dane podawać w inwentaryzacji rocznej.... Rozliczenie ma być z cenach zakupu netto i to jest wszystko !


1. Nie rozumiem dlaczego zrobił Pan inwenturę tylko dla jednego magazynu? Przecież jeśli jest taka potrzeba można ich wybrać i 100.
2. " Program pokazuje w podsumowaniu inwentaryzacji ceny sprzedaży i marżę. PO CO !!" - dla sklepów rozliczających się z wartości magazynu w cenach brutto (oczywiście do US idą ceny netto, ale właściciel chce wiedzieć jaka jest różnica w cenach brutto sprzedaży przed i po inwentaryzacji). Jeśli nie chce Pan tych rubryk na protokole, może je Pan ukryć (klawisz Ctrl-X stojąc w konkretnej kolumnie)

Cytat:
Przez cały rok nie mieliśmy większych kłopotów z działaniem programu, ale teraz gdy jest problem z tym cholernym remanentem a firma od której nabyliśmy program nie kwapi się do odbierania telefonów, tyle razy dzwoniliśmy o pomoc zupełnie się załamałem.

Pomijając fakt że tak został zrobiony import danych z starego programu przez informatyka ze sklepu co sprzedał nam program, że wszystkie ceny zakupu i ilości zostały pomieszane, pracownice przez cały rok poprawiały ponad 10 tys pozycji !! a ponoć import miał być "pikusiem..."


Niestety firmy handlujące naszym oprogramowaniem to niezależne od nas jednostki. Jedyne co mogę zasugerować to to, że obowiązuje wolny rynek i ma Pan pełne prawo poszukać firmy, która lepiej Pana obsłuży. Sugeruję zapoznać się z listą dealerów na naszej stronie internetowej, aby znaleźć inną firmę do obsługi naszego programu.
 
 
robotek 

Posty: 18
Wysłany: 2011-12-27, 09:20   

grzesiek napisał/a:

2. " Program pokazuje w podsumowaniu inwentaryzacji ceny sprzedaży i marżę. PO CO !!" - dla sklepów rozliczających się z wartości magazynu w cenach brutto (oczywiście do US idą ceny netto, ale właściciel chce wiedzieć jaka jest różnica w cenach brutto sprzedaży przed i po inwentaryzacji). Jeśli nie chce Pan tych rubryk na protokole, może je Pan ukryć (klawisz Ctrl-X stojąc w konkretnej kolumnie)


Za późno na zmianę programu, a jeżeli piszecie osobny artykuł na temat inwentaryzacji to świadczy tylko o tym że jest to czynność bardzo nie przyjazna dla użytkowników.

Pytanie brzmiało jak po co program drukuje PODSUMOWANIE inwentaryzacji wg towarów.
Ukryłem zbędne pionowe kolumny pozostawiając tylko Lp. , Nazwa towaru, index, jedn. miary, cena jedn.netto, wartość netto a program na końcu wydrukował mi podsumowanie w cenach zakupu w cenach sprzedaży Marża
Jak zrobić żeby tylko podsumowanie pozostało w cenach zakupu .
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2011-12-27, 09:50   

Cytat:
Za późno na zmianę programu, a jeżeli piszecie osobny artykuł na temat inwentaryzacji to świadczy tylko o tym że jest to czynność bardzo nie przyjazna dla użytkowników.


Ja sugerowałem zmianę firmy obsługującej, a nie programu. Po co wymieniać coś co działa dobrze tylko dlatego, że pewne rzeczy trzeba zrobić inaczej niż w programie, do którego się Pan przyzwyczaił?

Cytat:
Pytanie brzmiało jak po co program drukuje PODSUMOWANIE inwentaryzacji wg towarów.
Ukryłem zbędne pionowe kolumny pozostawiając tylko Lp. , Nazwa towaru, index, jedn. miary, cena jedn.netto, wartość netto a program na końcu wydrukował mi podsumowanie w cenach zakupu w cenach sprzedaży Marża
Jak zrobić żeby tylko podsumowanie pozostało w cenach zakupu .



Przepraszam. Nie zrozumieliśmy się. Proszę wyedytować wzór wydruku, który wymyśliliśmy (być może w Pana wypadku się nie sprawdza) i usunąć z niego ramki dotyczące cen sprzedaży i marży (każdą można usunąć osobno). Jeśli nigdy Pan tego nie robił proszę o kontakt z naszym działem pomocy technicznej, a koleżanki na pewno chętnie Panu pomogą.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-12-27, 10:02   

robotek napisał/a:
Za późno na zmianę programu, a jeżeli piszecie osobny artykuł na temat inwentaryzacji to świadczy tylko o tym że jest to czynność bardzo nie przyjazna dla użytkowników.

Zaraz zaraz. Jeżeli chodzi o artykuł na temat inwentaryzacji, to sam Pan jeszcze niedawno takiego poszukiwał. Teraz twierdzo Pan, że lepiej, żebyśmy takiego artykułu nie pisali!?
Mam takie wrażenie, że wszystko, co jest zorganizowane w Smallu inaczej, niż w Pańskim starym programie, będzie Pan uważał za błędne i złe. No cóż... nie zmuszamy nikogo do zakupu naszego programu. Każdy klient ma 60 dni wersji testowej (wersja demo), podczas której może wypróbować, czy działanie programu odpowiada jego potrzebom. Jeżeli Pan zakupił program, to nie wierzę, żeby Pan został przez kogoś do tego przymuszony.

Mamy spore grono użytkowników zadowolonych z tego, jak funkcjonuje Small Business. Większość opcji powstała we współpracy z nimi.

Inwentaryzacja w swej istocie jest bardzo prosta. Polega na ZLICZANIU towarów i wprowadzeniu do komputera RZECZYWISTYCH stanów.
Wycena magazynu po inwentaryzacji wg cen zakupu to zupełnie odrębna sprawa. U nas dokonuje się jej za pomocą opcji "Inwentaryzacja wg towarów" lub też "Inwentaryzacja wg dostaw".
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
robotek 

Posty: 18
Wysłany: 2011-12-27, 11:34   

Kupiliśmy program bo jest bardzo przyjazny, i nie ukrywam elastyczny. Jednak niektóre moduły w tym przypadku inwentaryzacja to zupełna porażka. Może i jest to proste ale funkcje sa zupełnie "nieczytelne" Może jednak należało przyłożyć się do wyszkolenia swoich dealerów aby właściwie prezentowali Państwa produkt a nie na zasadzie sprzedać za wszelką cenę. a potem jakoś se poradzimy .

Na szczęście przez rok jakoś sobie poradziliśmy program nie robił większych problemów ale w przypadku gdzie zrobił się problem po parunastu próbach kontaktu,w końcu raz udało się serwisanta wezwać, raczył był przyjechać , nie potrafił jednak pomóc a chodziło o przenoszenie towarów z jednego magazynu do drugiego, po prostu nie pojawiał się w magazynie docelowym, miał z Wami ten problem wyjaśnić, minęło cztery miesiące i nic.

Ps. Kolejny raz piszę, kretyństwem jest podawać w podliczeniu inwentaryzacji ceny sprzedaży + marża. Jak to ukryć !, żadnej zasadnej odpowiedzi oprócz "obrony" programu do którego nic nie mam a jedynie do formy instrukcji i pomocy dealerskiej.

Nie ma NIC w instrukcji na temat edytowania wydruków
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-12-27, 11:39   

Prosze łagodniej traktować użytkowników ;)
Ja czasami sprzedaje program osobom które już miały inny program
Jeszcze nigdy nie było tak aby nie miały uwag co do funkcjonalności programu
Bo np po co jest ta kolumna, dlaczego wydruk faktury jest taki a nie jak w ....
Dlaczego jest tyle opcji jak mu niepotrzebne (bo gdzieś tam w innym programie nie było)
Trzeba dać czas na oswojenie się z nowym programem
Pewnie że zawsze można coś zmienić w SB ale klienci zawsze szukali tego co mieli w innym programie
Z czasem przyzwyczają się
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2011-12-27, 12:14   

Cytat:
Może jednak należało przyłożyć się do wyszkolenia swoich dealerów aby właściwie prezentowali Państwa produkt a nie na zasadzie sprzedać za wszelką cenę. a potem jakoś se poradzimy.


Akurat ja jestem jedną z dwóch osób, które szkolą dealerów i proszę mi wierzyć - przykładam się do swojej pracy. Proszę sobie wyobrazić, że dealerzy przysyłają pracownika na szkolenie, a potem on odchodzi. Na jego miejsce przychodzi ktoś "zielony" i jest wysyłany do Pana. Czy to świadczy o tym, że ja nie przłożyłem się do mojej pracy?

Cytat:
Na szczęście przez rok jakoś sobie poradziliśmy program nie robił większych problemów ale w przypadku gdzie zrobił się problem po parunastu próbach kontaktu,w końcu raz udało się serwisanta wezwać, raczył był przyjechać , nie potrafił jednak pomóc a chodziło o przenoszenie towarów z jednego magazynu do drugiego, po prostu nie pojawiał się w magazynie docelowym, miał z Wami ten problem wyjaśnić, minęło cztery miesiące i nic.


Jeszcze raz napiszę - PROSZĘ ZMIENIĆ SERWISANTA JEŚLI JEST NIEKOMPETENTNY!

Cytat:
żadnej zasadnej odpowiedzi oprócz "obrony" programu do którego nic nie mam a jedynie do formy instrukcji i pomocy dealerskiej


Zasadną odpowiedź ma Pan cztery posty wyżej - PROSZĘ WYEDYTOWAĆ WZÓR WYDRUKU. Jeśli nie wie Pan jak to zrobić to proszę zadzwonić na podane przeze mnie wcześniej numery
Cytat:
na naszą infolinię (74) 647 59 61-63


ted napisał/a:
Prosze łagodniej traktować użytkowników ;)


Ja cały czas byłem bardzo grzeczny :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group