Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kaleon
2011-02-22, 18:27
Przesunięcie między-magazynowe
Autor Wiadomość
Lukas 

Posty: 11
Wysłany: 2011-02-21, 15:49   Przesunięcie między-magazynowe

Witam

Mam problem.

Chcę zrobić przesunięcie m-mag do filii.
W centrali robię przesunięcie m-mag z magazynu 0 do 1. ( po odpisaniu F7 wysyłam do filii )

W Filii odbieram przeniesienie przez F8 przebiega import ale nie mogę odpisać ponieważ nie zgadzają się stany kartoteki ( W centrali magazyn dla filli to nr 1 a w filii utworzył sie spis towarów jako magazyn 0 ). Czy da się zmienić w filii nr magazynu w spisie towarów na 1 ??
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2011-02-21, 23:36   

O ile mi wiadomo (chociąz nie pracuję na filiach) to magazyn 0 jest magazynem głównym i jego chyba nie można zmienić na inny numer. Ale mogę się mylić.

Czytałeś poradniki zamieszczone przez specjalistów? :lol:

Filie POS - zastosowanie i wdrożenie

Filie uproszczone i magazynowe
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
Lukas 

Posty: 11
Wysłany: 2011-02-22, 10:11   

Czyli nie da się mając filie POS przenieść dokumentów MM ??
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2011-02-23, 10:08   

Nie, nie ma takiej możliwości. To co Pan wykonał n9e powinno mieć miejsca w filiach POS.

Nie przeczytał Pan dokładnie opisu:
Filie POS - zastosowanie i wdrożenie

Nie ma tam nic o exporcie i imporcie dokumentów mm. Wysyła się cały zmieniony magazyn.
Niestety nie ma możliwości wysłać dokumentu mm z centrali, ponieważ dokument MM wew. dotyczy dwóch magazynów: źródłowego i docelowego. Niestety w filii, nie dość, że te magazyny sobie nie odpowiadają, to jeszcze w ogóle może ich nie być. Były już próby podchodzenia do wysyłania MM wew. z centrali, aby filiia mogła sprawdzić u siebie w systemie dokument, którym wszedł towar na stan, ale niestety nie jest to takie proste.

W tej chwili czeka na realizację (już od jakiegoś czasu) projekt przesyłania MM-ek z centrali w postaci wpisów ręcznych (nie będą miały skutków magazynowych, ale będzie można zobaczyć jak wyglądał dokument w centrali).
 
 
robotek 

Posty: 18
Wysłany: 2013-08-22, 16:32   

Odnawiam temat

Od początku ta funkcja u nas nie działa, z rok temu był serwisant, narobił tylko tyle że ceny zakupów przy inwentaryzacji były jakieś z kosmosu wiec więcej się nie decydowałem na wezwanie gościa .

Problem jest z przesunięciem towaru, mamy 13 magazynów dziś po wprowadzeniu przez pracownika w zły magazyn postanowiłem go przenieść.

Z magazynu 1 do 13 wziąłem na próbę dwie kartoteki .
Wynik jest taki że z 1 magazynu "zabrało" towar mam stan zerowy , a w 13 w ogóle się nie pojawił. Towar było odpisany wszystko zadziałało żadnych komunikatów.

W czym jest problem mam sporo do przenoszenia ale na razie nie da się nic zrobić
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2013-08-23, 09:37   

Jaka "ta" funkcja? Export/import przesunięć? Przesunięcia wysyłane/otrzymane?

Post wyżej pisałem, że tych funkcji NIE używa się w filiach POS. W filiach POS robi się przesunięcie m-mag wew i przesyła się cały, przygotowany w ten sposób, magazyn.

Export/import przesunięć i przesunięcia wysyłane/otrzymane wykorzystuje się w filiach uproszczonych i magazynowych ponieważ w tym wypadku filia nie ma nadpisywanego magazynu przez centralę.
 
 
robotek 

Posty: 18
Wysłany: 2013-08-24, 10:30   

Nie piszę o filach nie chcę przesuwać towarów do filli itp.

Mamy jeden program w którym mam 13 magazynów i chcę przesuwać pojedyncze towary
między magazynami funkcją :

Tabele> Przesunięcia> Przesunięcia m-mag wew.> F7 i podałem magazyn źródłowy i docelowy

Pobrałem towar i odpisałem, żadnych błędów, jednak finał jest taki że "zabrało" towar z magazynu źródłowego tzn. mam stan zerowy, a NIE pojawił się towar z magazynie docelowym.

[ Dodano: 2013-08-27, 12:50 ]
Noooooo i problem rozwiązany :lol: Ta metoda łączenia się serwisu z programem to duży + na tak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group