Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Export do prestashop
Autor Wiadomość
ROBERTINA 

Posty: 15
Wysłany: 2011-06-06, 13:06   Export do prestashop

Witam.
Czy ktoś może ma lub widział moduł dla PrestaShop importu danych z SB?? Lub jak skonfigurować export z SB, żeby zaimportować go do presty.
 
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2011-06-06, 23:05   

nie znam tego systemu ale dwie minuty w Google i dostałem takie coś

http://prestashop.pl/odpo...azy-danych.html

z tego wynika w jaki sposób możesz zrobić import towarów.
Więc analogicznie trzeba zrobić eksport według instrukcji.

eksport import danych -> eksport do sklepu internetowego -> konfiguracja 1

i tam musisz ustawić sobie zakładkę "Struktura" według tego co chcesz wyeksportować.
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-06-16, 09:35   

Zrobiłem wtyczkę, która umożliwia automatyczny eksport produktów i import zamówień, ale to trochę bardziej złożony temat.
Szczegóły są na stronie:

http://baltek.pl/integracje
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
ROBERTINA 

Posty: 15
Wysłany: 2011-07-05, 15:25   

piotrek napisał/a:
Zrobiłem też wtyczkę, która umożliwia eksport automatyczny, ale to trochę bardziej złożony temat, bo wymaga dopisania w sklepie modułu wymiany danych ze Smallem.


Co do wprowadzenia modułu wymiany danych small - presta nie ma problemu mogę dodać taki moduł, pytanie czy jest taki dedykowany dla smalla??

Jeśli można coś więcej informacji to bardzo chętnie:)
Jakby co mój email to michal (a) kormex.pl
pozdrawiam
Michał
 
 
 
oskardto 

Posty: 50
Wysłany: 2012-11-12, 17:37   

Panie Piotrze,
czy wtyczka o której Pan pisze wyżej, potrafi wyeksportować do presty produkty z cechami (rozmiary) ?
Rafał
 
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-11-16, 09:43   

Wtyczka potrafi eksportować dane o rozmiarówce. Pozostaje tylko odpowiednio zaimportować do Presty. Ta część jest do zrobienia i mogę się tego podjąć. Na razie rozmiarówkę eksportowałem tylko do oscGold.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
hantomek 

Posty: 10
Wysłany: 2012-12-24, 02:06   

Witam,

czy istnieją możliwości połączenia Presty z SB? Chodzi o automatyczne powiązanie baz danych.

pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-01-02, 12:30   

Tak, jest taka możliwość. Właśnie dzięki tej wtyczce:

http://baltek.pl/integracje
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
Ostatnio zmieniony przez piotrek 2015-11-27, 15:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
GSMSWIDNICA 

Posty: 7
Wysłany: 2013-01-24, 11:06   

odświeżam kotleta :) ja rowniez planuje polaczyc z prestahop - cos sie ruszylo w zwiazku z wtyczka ?:)

ktos już wie jak skonfogurować dokladnie SB żeby wysyłał wszystko to co potrzeba do presty? widze tutki na forum ale do innych sklepów :)
 
 
hantomek 

Posty: 10
Wysłany: 2013-01-24, 17:12   

U mnie stanęło na tym że 1500zł netto kosztuje integracja Presty z SB i dlatego szukam jeszcze innych dużo tańszych rozwiązań. Macie może jakieś sprawdzone rozwiązanie współpracujące z Prestą?
 
 
nurek 
nurek

Pomógł: 1 raz
Posty: 39
Wysłany: 2013-01-26, 01:50   

Tak się zastanawiam, czego oczekujecie. Podstawowa integracja zawarta jest w zakładce " Eksport do sklepu internetowego". Pewnie chodzi o moduł, który da się zainstalować w Preście 1.4 czy 1.5- bo to inna bajka. Moduł, który zaimportuje informacje o towarze i wyśle pliki zamówień do SB. Na dodatek wykona to wszystko o określonej porze i niezależnie od limitów czasu serwera. Każdy chciałby wersję demo by nie kupować "kota w worku". Może się mylę, ale dla specjalistów z Symplexu takie zadanie jest możliwe do wykonania. Może lekceważą sobie wagę problemu, choć Insert ten problem rozwiązał. To raczej brak nacisku z naszej strony - bo widać, że zapotrzebowanie jest coraz większe. No i bez przesady z ceną - jak na dodatek do darmowego oprogramowania sklepu internetowego. Chcemy pozostać przy SB licząc na jego walor szybkiego przystosowywania się do potrzeb rynkowych. Kto jest za? Pozwolę sobie-wybaczcie-być pierwszym.
_________________
Kto pyta nie błądzi!
 
 
GSMSWIDNICA 

Posty: 7
Wysłany: 2013-01-26, 12:53   

Nurek masz racje :)

Mi chodzi raczej o coś prostego - zamowienia i tak robie zupełnie inaczej (przez screeny magazynu)

Chociaz nie obraziłbym sie gdyby to jednak była pełna integracja z SB. Oczywiscie za opłatą i... nie aż taka wielką. bo prosze wybaczyc ale sa oferty w necie sklepów za 1000zł Z WSZELKIMI WTYCZKAMI nawet jesli nie ma to jakis kolo to napisze. To i tak dość dużo za skonfigurowanie DARMOWEGO sklepu pod danego klienta. Ostatnimi czasy za 2tys znalazłem oferte sklepu inetrentowego opartego na ecommerce i... w tym jest szablon (całkowicie pod klienta) 5 wtyczek ktore beda potzrebne w TYM ALLEGRO I DOPASOWANIE DO WYBRANEGO systemu klienta odpowiadajacego za stany magazynowe. Wiec wybaczcie ale ja byłbym zainteresowany lecz... sklep musi okazac sie rentowny zeby pakowac 2 kola :) inwestycja inwestycją ale... nie kupuje sie (jak wyzej Napisałes) kota w worku.
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-01-28, 11:08   

Panowie, żebyście mogli przetestować tę funkcjonalność, tak naprawdę trzeba wykonać integrację, czyli połączyć sklep z wtyczką. Klient nie "kupuje kota w worku", bo płaci dopiero wtedy, gdy wszystko mu pasuje. Aby tak było, trzeba spędzić wiele godzin nad dostosowaniem bazy Smalla i sklepu do potrzeb klienta. Elastyczność tego rozwiązania daje duże możliwości, ale też przez to wymaga sporo pracy.
Problemem jest to, że każdy klient ma inaczej zorganizowane dane, np. część osób wysyła ze Smalla obrazki i opisy, a część wprowadza je w sklepie.
Być może doczekamy się drugiej wtyczki, która będzie działała przez webservice ze sklepami, które dają taką możliwość. Wtedy wersja demo będzie działała od razu i koszt powinien być niższy, gdyż nie będzie trzeba "ręcznie" integrować każdego sklepu. Ale to kwestia co najmniej kilku miesięcy.

Często klienci uważają, że najlepsze oprogramowanie to takie, które jest darmowe. Proszę jednak nie zapominać, że w usługach płatnych najcenniejszy jest support.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
hantomek 

Posty: 10
Wysłany: 2013-02-19, 21:58   

Witam,

czy coś ruszyło się w sprawie integracji ze sklepami internetowymi?

A może ktoś potrafi mi pomóc i podpowiedzieć, chodzi o Prestashop. Najbardziej mi zależy na stanach magazynowych. Najtańszym sposobem jaki wymyśliłem to odpisywanie sprzedanego towaru w internecie przez nabicie go na kasę fiskalną i ściągniecie w SB. Może to niestety działać z opóźnieniem ale jakoś działa.

Niestety problem jest inny, w eksportowaniu towarów do sklepu internetowego nie ma opcji ID :( Tzn nr na podstawie którego będzie się towar z SB identyfikował z towarem bazie MySQL. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak połączyć import z SB z bazą MySQL? Czy trzeba stworzyć nową wtyczkę w Presta identyfikującą produkt po indexie?

Sklep internetowy już postawiłem na localhoscie, ale potrzebuję pomysłu jak najprościej rozwiązać problem eksportu z SB do Presty, żeby szybko aktualizować stany i nie tylko.

A może jest inny sposób na aktualizację stanów w sklepie internetowym?

pozdr
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-20, 11:25   

Nie bardzo rozumiem, co ma ruszyć w sprawie integracji? Rozwiązanie jest, tylko że nie za darmo. Jeżeli uważa Pan, że ręczne nabijanie na kasie zamówień ze sklepu jest dla Pana rozwiązaniem, to życzę powodzenia.
Proszę się jednak zastanowić, co będzie w przypadku, gdy akurat sprzedał Pan w swoim sklepie stacjonarnym ostatnie sztuki produktu, a przyszło na nie zamówienie ze sklepu www. Do tego w żadnej hurtowni już tego produktu nie ma. Bez automatu nie uniknie Pan takiego problemu. Poza tym proszę sobie policzyć, ile w skali roku będzie Pana kosztowało ręcznie nabijanie wszystkich zamówień ze sklepu www na kasę fiskalną, nawet jeśli założymy, że przyjdzie Panu ok. 5 zamówień dziennie.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group