Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Export do prestashop
Autor Wiadomość
hantomek 

Posty: 10
Wysłany: 2013-03-16, 14:51   

Po pierwsze to dziękuję bardzo za życzenia, cokolwiek miałyby one znaczyć.

Pytając czy coś się ruszyło, miałem na myśli drugą wtyczkę:
"Być może doczekamy się drugiej wtyczki, która będzie działała przez webservice ze sklepami, które dają taką możliwość. Wtedy wersja demo będzie działała od razu i koszt powinien być niższy, gdyż nie będzie trzeba "ręcznie" integrować każdego sklepu. Ale to kwestia co najmniej kilku miesięcy. "

Czy w tej sprawie coś wiadomo?

Zgadzam się z Pańskimi argumentami na temat automatyzacji, ale też proszę zrozumieć sytuację w jakiej jestem. Uruchamiam darmowy sklep PrestaShop z powodu ograniczonych finansów i braku pewności, że to wypali. Gdybym miał nadmiar gotówki i pewność to zakupiłbym sklep dedykowany wraz z integracją z SB. Koszt integracji z SB to koszt podstawowego gotowego sklepu internetowego, oczywiście nie dedykowanego. Na rynku jest już kilka sprawdzonych rozwiązań integrujących inne programy magazynowe ze sklepami internetowymi w niższej cenie. Ja jednak jestem zadowolony z SB i miałem nadzieję, że pozostanę przy programie SB. Rozumiem Państwa postawę, bo płatna automatyczna integracja i tak będzie się sprzedawać a stworzenie drugiej wtyczki zakłóciłoby przychody z płatnej integracji. Nie mniej zapytać można...
 
 
nurek 
nurek

Pomógł: 1 raz
Posty: 39
Wysłany: 2013-03-17, 16:11   

Czyli mamy sytuację patową. Nie za bardzo zrozumiałem jak mam sprawdzić przydatność wtyczki bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Nie wierzę w możliwość 100%-go zabezpieczenia realizacji zamówienia internetowego działającego w oparciu o sklep stacjonarny (przecież towary w koszykach klientów nie skasowane jeszcze przez kasjera są tak naprawdę już sprzedane i mogą krążyć po sklepie jeszcze kilkanaście minut). Z drugiej strony w Preście zamówiony produkt jest blokowany do czasu realizacji zamówienia czyli fizycznego zdjęcia go z półki i nadania odpowiedniego statusu. To wykonuje człowiek i żaden system go w tym nie wyręczy. Tak więc mówimy o wtyczce (module), które rozwiązują tylko ujęcie kilku procesów dotyczących transmisji danych w sposób automatyczny z zadaną częstotliwością. Jego użyteczność zależy od skali obrotów w sklepie stacjonarnym i internetowym. Przy proponowanej cenie wydaje mi się, że w przypadku małego sklepu korzyść z jego zakupu może być wątpliwa. Tak przy okazji - pisząc o "kocie w worku" - miałem na myśli brak jakichkolwiek informacji o produkcie-jak działa, jakie są wymagania, czego dotyczy cena itp. Z tego co widzę to bardziej jest to usługa niż gotowy element do wykorzystania przez użytkowników. Zachęcam do rozwinięcia tematu bo gdzie to robić jak nie tu ?
_________________
Kto pyta nie błądzi!
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-03-19, 15:36   

hantomek napisał/a:
Rozumiem Państwa postawę, bo płatna automatyczna integracja i tak będzie się sprzedawać a stworzenie drugiej wtyczki zakłóciłoby przychody z płatnej integracji. Nie mniej zapytać można...

Brak kolejnej wtyczki wynika tylko i wyłącznie z braku czasu. Mam w tej chwili inne zobowiązania, którymi jestem zajęty. Proszę mi wierzyć, że lepiej byłoby sprzedawać wtyczkę, która zarabia na siebie nie wymagając żadnej ingerencji z mojej strony.

[ Dodano: 2013-03-19, 15:50 ]
nurek napisał/a:
Czyli mamy sytuację patową. Nie za bardzo zrozumiałem jak mam sprawdzić przydatność wtyczki bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Wydaje mi się, że to wyjaśniłem kilka postów powyżej.
nurek napisał/a:
Nie wierzę w możliwość 100%-go zabezpieczenia realizacji zamówienia internetowego działającego w oparciu o sklep stacjonarny (przecież towary w koszykach klientów nie skasowane jeszcze przez kasjera są tak naprawdę już sprzedane i mogą krążyć po sklepie jeszcze kilkanaście minut).

Zgadza się. Nikt w to nie powinien wierzyć, bo to nie jest możliwe. Żeby być na 100% pewnym, że nie będzie takiej sytuacji, że klient złoży zamówienie na towar, którego nie mamy, trzeba założyć osobny magazyn na sprzedaż internetową i poprzez przesunięcia wysyłać do niego towary, które chcemy wystawić do sprzedaży internetowej. Te towary trzeba też zdjąć z półek.
Jeżeli jednak nie mamy sklepu samoobsługowego, a zamówienia ze sklepu internetowego ściągają nam się np. co minutę, to możemy ustawić sobie w Smallu "zakaz sprzedaży poniżej zera". Wtedy ekspedient od razu zobaczy, że towaru brak na stanie i nie będzie do tej półki podchodził.
W praktyce wiele firm sprzedaje towar, który może szybko zamówić w razie braku. Spotkałem się z takimi rozwiązaniami, że 100% asortymentu w sklepie internetowym to towary, których brak w magazynie. Ot, kwestia specyfiki danej firmy.
nurek napisał/a:
Z tego co widzę to bardziej jest to usługa niż gotowy element do wykorzystania przez użytkowników.

Można tak powiedzieć. Sama wtyczka jest bezużyteczna bez wykonanej usługi. Zresztą każdy klient otrzymuje spersonalizowaną wersję tej wtyczki, więc wersja demo będzie zawierała tylko jakieś domyślne opcje. Wynika to z tego, że każdy ma inaczej zorganizowaną bazę danych.
Stąd też taka cena.

Wszechstronność wielu rozwiązań, mimo że jest postrzegana jako zaleta, rodzi też wiele problemów. Oczywiście łatwiej założyć tylko jedną jedynie słuszną specyfikę działania firmy i terroryzować wszystkich wymuszając taką filozofię pracy.
Ja staram się włączyć integrację do działającego organizmu poprzez jak najmniejszą w niego ingerencję, oczywiście kosztem mojej pracy.

Nie mówię, że takie rozwiązanie jest najlepsze, ale takie przyjąłem. Przydałoby się drugie rozwiązanie, do którego to Państwo będziecie się musieli dopasować. Być może powstanie za kilka miesięcy.

Proszę pytać dalej, bo każde uwagi są bardzo cenne.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
oskardto 

Posty: 50
Wysłany: 2013-03-23, 10:15   

Witam,
Pytanie dotyczące exportu.
W jaki sposób wprowadzić do exportowanego pliku pole, którego wartość będzie zależała od warunku.
Chodzi mi konkretnie o to, aby w przypadku gdy ilość jest większa od 0, pojawiła się w danym polu cyfra 1, a w przeciwnym wypadku cyfra 0.
Myślę o Parametrach użytkownika - w konfiguracji eksportu do sklepu internetowego, ale nie bardzo wiem jak tam zapisać warunek.

Ktoś podpowie ?

oskardto
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2013-03-23, 12:29   

Podaj dokładnie z którego miejsca tworzysz plik do eksportu
 
 
oskardto 

Posty: 50
Wysłany: 2013-03-24, 15:23   

Plik tworzony w export do sklepu internetowego

oskardto
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2013-03-24, 17:56   

W eksporcie z magazynów, ale uniwersalnym, jest zrobiona taka funkcja jak plik wymiany.
Nie ma tego w sklepie internetowym. Jeżeli są to ilości całkowite to widze na razie tylko bardzo okrężne rozwiązanie problemu.
Jak ustawiasz eksport towaru to w zakładce struktura , wchodzimy na pole stan magazynowy i dajemy modyfikuj
Tam ustawiamy prefiks np xxx , szerokość pola 1 i offset 0. Wyeksportowane zostanie do pliku tylko pierwsza cyfra z ilości czyli xxx0 dla zerowej ilości i np xxx1, xxx2 xxx3 dla ilości zaczynających sie 1,2,3.
Taki plik tekstowy możemy edytować np w notatniku i zamienić xxx0 na 0, xxx1 na 1, xxx2 na 1 xxx3 na 1 itp. Jest to bardzo pogmatwany sposób ale można na razie jakość rozwiązać problem ;-)
 
 
nurek 
nurek

Pomógł: 1 raz
Posty: 39
Wysłany: 2013-03-24, 19:16   

A może by zastosować inny sposób? Konfigurujesz eksport wszystkich towarów z parametrem 0 a następnie powtarzasz z parametrem 1 ale z wyłączeniem stanów zerowych. Stosuję takie rozwiązanie do wyłączenia wyświetlania towarów o stanach zerowych.
_________________
Kto pyta nie błądzi!
 
 
oskardto 

Posty: 50
Wysłany: 2013-03-24, 23:54   

Nurek: pomysł dobry, ale przy "rozmiarówce" odpada.
Mam sytuacje taką (indeks+rozszerzenie rozmiarowe):
123456 śpiochy ilość zawsze zero (bo to jest "wzorzec")
123456-56 śpiochy wzrost 56 cm ilość 1
123456-62 śpiochy wzrost 62 cm ilość 0
Zagadnienie, które usiłuje rozwiązać, polega na tym, aby ustawić status 0 (nie wyświetlaj produktu) w momencie, gdy wszystkie ilości będą zero (dla każdego rozmiaru ilość będzie zero), w przeciwnym wypadku status 1, wyświetlaj produkt.
Ogarnąłem z grubsza rozmiarówkę na prestashop, i śmiga mi ładnie export na "kombinacjach" (przy czym export dotyczy wyłącznie aktualizacji stanów magazynowych i cen sprzedaży).
Jedyny problem którego automagicznie nie potrafię rozwiązać, to właśnie kwestia nie pokazywania produktu z ilością zerową i ponownego pokazywania gdy ilość będzie większa od zera.
oskardto
 
 
 
hantomek 

Posty: 10
Wysłany: 2013-07-23, 12:01   

Wiadomo coś w sprawie uniwersalnej/testowej integracji z Prestashop? Czy dalej z wiadomych powodów cisza i cisza...
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-08-28, 12:58   

oskardto napisał/a:
Nurek: pomysł dobry, ale przy "rozmiarówce" odpada.
Zagadnienie, które usiłuje rozwiązać, polega na tym, aby ustawić status 0 (nie wyświetlaj produktu) w momencie, gdy wszystkie ilości będą zero (dla każdego rozmiaru ilość będzie zero), w przeciwnym wypadku status 1, wyświetlaj produkt.

Tego nie da się zrobić. Pole "parametr użytkownika" to stała wartość, niezależna od żadnych warunków. Jedyne wyjście to puszczać makro w magazynie (makrem można coś takiego zrobić w magazynie, ale jest to b. pracochłonne)
Lepsze wyjście to zmuszenie programistów Symplexu, aby dorobili taką opcję jako nowe "pole z magazynu".
Jest już "stan magazynu (gdy dodatni)", "ilość bez przecinków", musiałoby się jeszcze na liście znaleźć pole z magazynu pod tytułem "czy jest na stanie" albo coś w tym stylu.

hantomek napisał/a:

Wiadomo coś w sprawie uniwersalnej/testowej integracji z Prestashop? Czy dalej z wiadomych powodów cisza i cisza...


Ostatnio praktycznie nie zaglądam na forum. Do Prestashopa przymierzałem się ponownie, ale znowu polegliśmy na dodawaniu obrazków. Chodzi o to, że dodanie obrazka w tym sklepie jest równoznaczne z wygenerowaniem dla niego losowego identyfikatora i stworzeniem dla niego miniaturek, które trzeba zapisać na serwerze. Gdybym chciał dodawać towary z obrazkami ze Smalla, musiałbym:
1. Wgrać na serwer plik obrazka
2. Wydłubać z kodu sklepu i uruchomić procedury przypisania obrazka do towaru
3. Procedura ta zapisze na serwerze kilka plików (rozmiar oryginalny pod swoją nazwą i zestaw miniatur)
I to wszystko powtórzyć np. 2 tys. razy (jeżeli mamy tyle towarów w Smallu)
Całość trwa koszmarnie długo i nie nadaje się do użytku. Dla porównania w innych sklepach wystarczy wgrać plik poprzez FTP do odpowiedniej lokalizacji i zapisać w bazie jego nazwę.
Jest natomiast jedno wdrożenie, w którym połączyłem Prestę ze Smallem, ale w mniejszym zakresie - tylko aktualizacja stanów towarowych i cen produktów, na podstawie kodów kreskowych. U tego klienta baza ze Smalla jest zupełnie niezależna od bazy w sklepie internetowym. Punktem zaczepienia pomiędzy nimi są tylko kody kreskowe.
Taka integracja wymagała drobnej modyfikacji bazy Presty (dołożenie dodatkowych indeksów), ale wszystko działa bez zarzutu już od kilkunastu miesięcy.
Myślę, że zrobienie importu zamówień również byłoby wykonalne.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
hantomek 

Posty: 10
Wysłany: 2013-10-09, 21:40   

Cytat:
Jest natomiast jedno wdrożenie, w którym połączyłem Prestę ze Smallem, ale w mniejszym zakresie - tylko aktualizacja stanów towarowych i cen produktów, na podstawie kodów kreskowych. U tego klienta baza ze Smalla jest zupełnie niezależna od bazy w sklepie internetowym. Punktem zaczepienia pomiędzy nimi są tylko kody kreskowe.
Taka integracja wymagała drobnej modyfikacji bazy Presty (dołożenie dodatkowych indeksów), ale wszystko działa bez zarzutu już od kilkunastu miesięcy.


Z kim trzeba się kontaktować w sprawie tego wdrożenia? pozdr
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-11-15, 10:42   

Ze mną, przepraszam że tak późno odpisuję.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
Dawid 

Posty: 2
Wysłany: 2015-03-09, 20:50   

witam. Jak obecnie wygląda sprawa współpracy smalla z Prestashop?
Z moich wytycznych, potrzebuje ściągać stany magazynowe ze smalla, przy sprzedaży internetowej, czyli po prostu stany mają się na bieżąco aktualizować.
Przy czym nie ma przypisanych kodów kreskowych przy produktach
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-03-10, 08:46   

Jeżeli chodzi o wtyczkę, to jest już kilka sklepów współpracujących w ten sposób z Prestą - można dodawać nowe towary, aktualizować stany i ceny, a także importować zamówienia do programu.


-----------------------------------------------
Small Business integracja z Prestashop
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group