Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Drukowanie etykiet ze składem komenda głupieje przy %.
Autor Wiadomość
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2017-07-22, 20:27   Drukowanie etykiet ze składem komenda głupieje przy %.

Witam,
Mam taki problem postępuje zgodnie z instrukcją:
"Program umożliwia wstawienie wyróżnienia tekstu - Style tekstu. Funkcja przydatna jest np. do drukowania na etykiecie informacji o alergenach. Wyróżnienie części tekstu można zrobić innym krojem, stylem, rozmiarem, ściskiem lub kolorem czcionki. Aby to osiągnąć należy do przełączania stylu tekstu zastosować w tekście zapis %Tn%. Aby zdefiniować styl tekstu należy najpierw na oknie edytowania etykiety, wybrać Nr czcionki a następnie ustawić żądane parametry. W tekście napisu wpisujemy odpowiednie znaki przed tekstem, który ma być wyróżniony np.: %T2%, a po nim np. takie, które spowodują powrót do zwykłej czcionki np.: %T1%. Takie wyróżnienie można stosować do tekstu wpisywanego bezpośrednio w edytorze etykiety lub np. w tekście zapisanym w polu dodatkowym "Skład" które jest drukowane na etykiecie."

Wszystko działa poprawnie do momentu kiedy w składzie nie pojawią się % zawartości jakiegoś składnika np.:

Składniki: Cukier, oleje roślinne (z nasion rzepaku, olej palmowy), %T2% (5.5%) odtłuszczone mleko w proszku, proszku słodkiej serwatki ,%T1% (2.5%) kakao w proszku o niskiej zawartości tłuszczu, %T2% (1%) orzechy laskowe, emulgator: lecytyna %T1% .

Gdy skasuję znak % w nawiasach wszystko działa bez zarzutu, natomiast gdy w nawiasach są procenty to tekst jest pogrubiony i nie zmienia się już na normalny.

Jak należy zrobić aby wyświetlało się poprawnie. Próbowałem na różne sposoby i nie znalazłem rozwiązania.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2017-07-25, 13:26   

aby wydrukować symbol '%' należy użyć podwójnego procentu. Np. (2.5%%).
 
 
redbek 

Posty: 109
Wysłany: 2017-08-01, 19:14   

Rozumiem, dziękuje za pomoc.
 
 
bwojtek 

Posty: 8
Wysłany: 2018-11-15, 15:04   

Witam,

czy ktoś mi może pomóc z etykietkami na sery i wędliny, jak dodać alergeny?

pzdr,

Wojtek
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2018-11-16, 08:57   

Gdzie i w jakiej formie przechowujesz informacje o alergenach dla danego towaru?
 
 
bwojtek 

Posty: 8
Wysłany: 2018-11-16, 14:54   

Jako Opcje- skład, i tego właśnie nie mogę dołączyć do etykietek.
masz jakieś sugestie jak to zrobić inaczej?
 
 
slawek 

Pomógł: 14 razy
Posty: 275
Wysłany: 2018-11-19, 08:50   

W definicji etykiety należy umieścić poniższy zapis
%DOD(sklad)%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group