Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Zasada dzialania filii. Pytania i/lub sugestie...
Autor Wiadomość
a.kistelski 

Posty: 2
Wysłany: 2012-06-13, 15:06   Zasada dzialania filii. Pytania i/lub sugestie...

Witam,

Wypunktuje ponizej co trapi moja glowe i moze przy Waszym wsparciu oszczedze sobie naturalnego kolorytu mej czupryny. Mianowicie:

* czy jest sposob aby dokumenty zaimportowane przez harmonogram automatycznie sie odpisaly?
* czy jest jakikolwiek cien szansy aby centrala w filiach magazynowych miala wplyw na ceny w filiach np. wspolne promocje, zdalne korygowanie cen, ustalanie narzutow ect?
* czy jest sposob aby zdalnie z centrali ujednolicic baze kontrahentow [jedna we wszystkich filiach]?
* czy jest mozliwosc ujednolicenia bazy towarowej aby we wszystkich oddzialach pojawialy sie te same produktu [oczywiscie z innymi stanami ewentualnie cenami] np. po dodaniu w centrali?
* jak sprawic aby towary przysuniete laczyly sie w calosc pomimo braku identycznych barkodow? chodzi o sytuacje kiedy jakis towar jest pod jednym barkodem, w centrali jest dostawa z nowym i ja przysylajac go do filii wiem, ze tam jest ale nie mam jak go zdalnie poprawic aby mial w sobie nowy barkod a pracownik moze tylko jako nowy go przyjac...
* czy jest szansa aby dokumenty wpisane w filii a nastepnie poprawione w centrali [np. nr wewnetrzny, jakies dane] byly eksportowane do filii aby tam byly identycznie odwzorowane?
* jak powinno wygladac zamkniecie miesiaca w centrali i filiach? jaka kolejnosc, czy filie maja tez zamykac?
* jak zniwelowac dziwne zachowanie systemu podczas importu dokumentow do filii, mianowicie do pozycji dodaje sie ilosc z przesuniecia a nastepnie pojawia sie pozycja "Symplex EDI" i zeruje stan asortymentu?

Na teraz chyba wystarczy. To te najbardziej trapiace problemy. Wiem ze czesc z nich rozwiazuje filia pos a nie magazynowa tyle, ze w filiach POS brak pewnych funkcji, ktorych potrzebuje...

Licze na Wasza pomoc! Z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie!
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2012-06-14, 12:28   Re: Zasada dzialania filii. Pytania i/lub sugestie...

a.kistelski napisał/a:

* czy jest sposob aby dokumenty zaimportowane przez harmonogram automatycznie sie odpisaly?


A po co? Przecież to wpisy ręczne! (rozumiem, że mówimy o imporcie dokumentów z filii magazynowych)

a.kistelski napisał/a:

* czy jest jakikolwiek cien szansy aby centrala w filiach magazynowych miala wplyw na ceny w filiach np. wspolne promocje, zdalne korygowanie cen, ustalanie narzutow ect?


Oczywiście! Z filii magazynowych można nawet zrobić pseudoPosowe. Wystarczy przesyłać ceny z centrali, a na filii ustawić ich wczytywanie.

a.kistelski napisał/a:

* czy jest sposob aby zdalnie z centrali ujednolicic baze kontrahentow [jedna we wszystkich filiach]?


Export EDI kontrahentów.

a.kistelski napisał/a:

* czy jest mozliwosc ujednolicenia bazy towarowej aby we wszystkich oddzialach pojawialy sie te same produktu [oczywiscie z innymi stanami ewentualnie cenami] np. po dodaniu w centrali?


Export EDI towarów.

a.kistelski napisał/a:

* jak sprawic aby towary przysuniete laczyly sie w calosc pomimo braku identycznych barkodow? chodzi o sytuacje kiedy jakis towar jest pod jednym barkodem, w centrali jest dostawa z nowym i ja przysylajac go do filii wiem, ze tam jest ale nie mam jak go zdalnie poprawic aby mial w sobie nowy barkod a pracownik moze tylko jako nowy go przyjac...


Export EDI towarów.

a.kistelski napisał/a:

* czy jest szansa aby dokumenty wpisane w filii a nastepnie poprawione w centrali [np. nr wewnetrzny, jakies dane] byly eksportowane do filii aby tam byly identycznie odwzorowane?


Nie.

a.kistelski napisał/a:

* jak powinno wygladac zamkniecie miesiaca w centrali i filiach? jaka kolejnosc, czy filie maja tez zamykac?


Kolejność nie ma znaczenia. Nowe miesiące to dodatkowe kopie danych, więc zalecamy zakładanie nowych miesięcy i w centrali, i na filiach.

a.kistelski napisał/a:

* jak zniwelowac dziwne zachowanie systemu podczas importu dokumentow do filii, mianowicie do pozycji dodaje sie ilosc z przesuniecia a nastepnie pojawia sie pozycja "Symplex EDI" i zeruje stan asortymentu?


Musielibyśmy się połączyć i ewentualnie sprawdzić o co chodzi.
 
 
a.kistelski 

Posty: 2
Wysłany: 2012-06-15, 18:16   Re: Zasada dzialania filii. Pytania i/lub sugestie...

Bardzo dziekuje za odpowiedz! Pozwole sobie odpisac takze w tresci:

grzesiek napisał/a:
a.kistelski napisał/a:

* czy jest sposob aby dokumenty zaimportowane przez harmonogram automatycznie sie odpisaly?


A po co? Przecież to wpisy ręczne! (rozumiem, że mówimy o imporcie dokumentów z filii magazynowych)


Ano po to aby miec identyczne stany w odzwierciedlonym magazynie w centrali. Chyba, ze nie trzeba tego robic... tylko wtedy podczas funkcji "Dokumenty, ktore nalezy odpisac" nie powinny mi sie wyswietlac razem z dokumentami centralowymi prawda?

grzesiek napisał/a:
a.kistelski napisał/a:

* czy jest jakikolwiek cien szansy aby centrala w filiach magazynowych miala wplyw na ceny w filiach np. wspolne promocje, zdalne korygowanie cen, ustalanie narzutow ect?


Oczywiście! Z filii magazynowych można nawet zrobić pseudoPosowe. Wystarczy przesyłać ceny z centrali, a na filii ustawić ich wczytywanie.


Czy podpowiesz mi jak to zrobic?

grzesiek napisał/a:
a.kistelski napisał/a:

* czy jest sposob aby zdalnie z centrali ujednolicic baze kontrahentow [jedna we wszystkich filiach]?


Export EDI kontrahentów.


Tylko, ze ta funkcja nie poprawia juz wgranych kontrahentow a jak zmieni sie jakis z parametrow to zostaje tylko i wylacznie reczne poprawianie w kazdej filii prawda?


grzesiek napisał/a:
a.kistelski napisał/a:

* czy jest mozliwosc ujednolicenia bazy towarowej aby we wszystkich oddzialach pojawialy sie te same produktu [oczywiscie z innymi stanami ewentualnie cenami] np. po dodaniu w centrali?


Export EDI towarów.


a.kistelski napisał/a:

* jak sprawic aby towary przysuniete laczyly sie w calosc pomimo braku identycznych barkodow? chodzi o sytuacje kiedy jakis towar jest pod jednym barkodem, w centrali jest dostawa z nowym i ja przysylajac go do filii wiem, ze tam jest ale nie mam jak go zdalnie poprawic aby mial w sobie nowy barkod a pracownik moze tylko jako nowy go przyjac...


Export EDI towarów.


Argument j.w. Poza tym, ze nie mam pomyslu jak zrobic tenze Export automatycznie, gdyz reczne wykonywanie tej czynnosci jest wybitnie pracochlonne i w wiekszej sieci sklepow wrecz chyba nierealne do wykonania...

grzesiek napisał/a:
a.kistelski napisał/a:

* czy jest szansa aby dokumenty wpisane w filii a nastepnie poprawione w centrali [np. nr wewnetrzny, jakies dane] byly eksportowane do filii aby tam byly identycznie odwzorowane?


Nie.


Czemu? Nie bylaby to dobra i przydatna funkcja? Ewentualnie jak zrobic aby dokument wpisany w centrali a dotyczacy filii mial wplyw na filie? Wydaje mi sie, ze byloby to bardzo ulatwiajace prace.

grzesiek napisał/a:
a.kistelski napisał/a:

* jak zniwelowac dziwne zachowanie systemu podczas importu dokumentow do filii, mianowicie do pozycji dodaje sie ilosc z przesuniecia a nastepnie pojawia sie pozycja "Symplex EDI" i zeruje stan asortymentu?


Musielibyśmy się połączyć i ewentualnie sprawdzić o co chodzi.


Jak moglibysmy sie do tego zabrac?
 
 
grzesiek 


Pomógł: 21 razy
Posty: 396
Wysłany: 2012-11-09, 15:38   

Proszę o telefon. Wszytko postaram się wyjaśnić i rozwiązać przy pomocy połączenia zdalnego.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group