Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Czytnik kodów kreskowych w opcji wystaw
Autor Wiadomość
tabnet 

Posty: 65
Wysłany: 2012-12-28, 10:25   Czytnik kodów kreskowych w opcji wystaw

Witam

Mam taki problem. Podczas czytania kodu kreskowego w opcji "wystaw", którego nie ma w systemie program zatrzymuje się na tym kodzie i nie pokazuje komunikatu "brak towaru o takim kodzie kreskowym". Na końcu kodu kreskowego jest enter. Nie rozumiem dlaczego ten komunikat się nie wyświetla. Wpisanie tego samego kodu kreskowego z ręki i naciśnięcie klawisza enter wyświetla komunikat "brak towaru o takim kodzie kreskowym", a przeczytanie czytnikiem nie. Dopiero kolejne naciśnięcie klawisza enter pokazuje komunikat.
Proszę o podpowiedź co należy ustawić w programie lub czytniku, żeby działało prawidłowo.
_________________
GIERA
 
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1893
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-01-02, 11:55   

Proponuję przejrzeć instrukcję do skanera i sprawdzić, czy jest włączone ENTER na końcu kodu. Poza tym proszę sprawdzić, czy kod odczytuje się prawidłowo.
_________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro
 
 
 
tabnet 

Posty: 65
Wysłany: 2013-01-04, 17:43   

Siedzę już nad tematem jakiś czas. Wykasowałem w czytniku wszystkie sufixy i wprowadziłem enter z instrukcji [A8 - hex]. W notatniku czyta się kod i enter przenosi kursor do następnej linii. Testuje to akurat na czytniku voyager 1250G, ale u klienta jest magellan i jest to samo. Podejrzewałem, że jeżeli na końcu kodu jest CR (cokolwiek to znaczy - chyba powrót karetki) to powinno być ENTER. Niestety po zmianie nie ma efektu.
_________________
GIERA
 
 
 
tenetkasy 
tenet

Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: 2013-01-04, 19:10   

Tez to miałem na czytniku voyager 1250G, po kilku próbach ustawienie czytnika z instrukcji załączonej w pudełku działa prawidłowo, czytnik po prostu po odczytaniu kodu dawał ENTER i przechodził strzałka w dół.

I to każdy czytnik nowy wyciągnięty z pudelka to robi.

Jutro sprawdzę które kody trzeba zeskanować i napiszę.
_________________
Jacek tenet
 
 
 
ATMN
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-07, 15:20   

tabnet napisał/a:
Podejrzewałem, że jeżeli na końcu kodu jest CR (cokolwiek to znaczy - chyba powrót karetki) to powinno być ENTER. Niestety po zmianie nie ma efektu.


CR to tylko powrót karetki, potrzebny jeszcze LF
 
 
tenetkasy 
tenet

Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: 2013-01-07, 21:34   

Odczytaj najpierw kod reseru Standard Product Defaults, następnie SuffixRemove, i Save
_________________
Jacek tenet
 
 
 
Dafne 

Posty: 40
Wysłany: 2017-03-11, 18:36   

Mam problem z czytnikiem Voyager 1400g.
Mianowicie nie mogę ustawić go aby dawał po zeskanowaniu enter oraz aby aktywował się po zbliżeniu towaru.
Nie mam do niego polskiej instrukcji jedynie ang. co nie ułatwia konfiguracji :)
 
 
zborciu 
zborciu

Posty: 21
Wysłany: 2017-03-12, 21:58   

Dafne napisał/a:
Mam problem z czytnikiem Voyager 1400g.
Mianowicie nie mogę ustawić go aby dawał po zeskanowaniu enter oraz aby aktywował się po zbliżeniu towaru.
Nie mam do niego polskiej instrukcji jedynie ang. co nie ułatwia konfiguracji :)


https://www.manualslib.co...l?page=8#manual
Strzel kod presentation mode i będziesz miał automat
Strzel Add CR suffix i będziesz miał enter po kodzie
_________________
Pozdrawiam
Marcin Zborowski
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group