To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.
Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro.

Drukowanie - Jak przerwać wydruki narastającch raportów z 2010r

SPORTEX - 2011-02-21, 22:42
Temat postu: Jak przerwać wydruki narastającch raportów z 2010r
Witam !!
Nie wiem czy to jest możliwe.mam drukarkę posnet,i przy drukowaniu raportów sprzedaży czy to dobowych,czy miesięcznych,oprócz tego drukuje narastające raporty sprzedaży od chwili zakupu i uruchomienia drukarki, co miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku,Ja chciałbym zamknąć rok 2010,i od nowego 2011 niech by sumowała,ale za dany rok a nie na okrągło
pozdrawiam Adam :oops:

ted - 2011-02-22, 13:25

o ile wiem to nie do wyłaczenia

[ Dodano: 2011-02-22, 13:28 ]
Dotyczy to tylko nowych drukarek z zapisem elektronicznym

piotrek - 2011-02-22, 14:48

A ja myślałem, że te drukarki to mają papier oszczędzać... :)
ted - 2011-02-22, 15:01

Prawie tyle samo papieru idzie co w dwurolkowych. Paragony wieksze z sumą kontrolną, raporty dobowe wieksze o sumaryczny raport od poczatku drukarki, raporty mieszięczne jak tasiemiec 2-3 razy dłuższe. Klienci nie są zadowoleni z tego powodu. Tylko nie trzeba przechowywac kopi papierowe przez kilka lat bo jej nie ma ;)
SPORTEX - 2011-02-22, 22:33

Witam!
Dzięki, no to będę się musiał męczyć przez co najmniej pięć lat, no chyba że coś wymyślą wcześniej.
pozdrawiam

piotrek - 2011-02-23, 08:54

Nie wiem, czy coś da się z tym zrobić. To, w jaki sposób wyglądają wydruki jest chyba ściśle określone w homologacji. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.
dantex - 2011-02-23, 13:06

piotrek napisał/a:
Nie wiem, czy coś da się z tym zrobić. To, w jaki sposób wyglądają wydruki jest chyba ściśle określone w homologacji. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.


Wydruki tak, ale sytuacja opisana wyżej nie. U moich klientów nic takiego nie ma miejsca, raport dobowy na koniec dnia i to wszystko.

Która to drukarka? Czy od początku drukarka pracuje ze Small Busnessem?
Jak jest zainstalowana w programie?

ted - 2011-02-23, 16:13

Drukarki Posnet z zapisem elektronicznym. Widziałeś raport u klienta ?
bastizg - 2011-02-23, 18:30

W urządzeniach z kopią elektroniczną raporty dobowe oprócz "standardowej" zawartości raportu dobowego znanej z urządzeń "normalnych" zawierają blok "TOTALIZERY STAWEK VAT ( NARASTAJĄCO ), gdzie umieszczane są informacje o wartościach naliczonego PTU dla poszczególnych stawek VAT , a także faktur VAT w poszczególnych stawkach - o ile drukarka ma taką funkcjonalność i łącznej należności. Naliczanie odbywa się w sposób ciągły od monety fiskalizacji do 1830 raportu dobowego. Nie da się tego ani wyłączyć, ani usunąć ani zresetować. Jest to zawarte w części fiskalnej raportu i jest zgodne z wymaganiami MF . Powoduje to że raport dobowy jest zdecydowanie dłuższy od raportu z drukarki tradycyjnej , dochodzi około 20 linii do raportu, do tego "odcisk pamięci elektronicznej" kolejne linie. Jakby dobrze policzyć, to wyjdzie z 30 dodatkowych linii do każdego raportu dobowego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group