Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak przerwać wydruki narastającch raportów z 2010r
Autor Wiadomość
SPORTEX 

Posty: 5
Wysłany: 2011-02-21, 22:42   Jak przerwać wydruki narastającch raportów z 2010r

Witam !!
Nie wiem czy to jest możliwe.mam drukarkę posnet,i przy drukowaniu raportów sprzedaży czy to dobowych,czy miesięcznych,oprócz tego drukuje narastające raporty sprzedaży od chwili zakupu i uruchomienia drukarki, co miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku,Ja chciałbym zamknąć rok 2010,i od nowego 2011 niech by sumowała,ale za dany rok a nie na okrągło
pozdrawiam Adam :oops:
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-02-22, 13:25   

o ile wiem to nie do wyłaczenia

[ Dodano: 2011-02-22, 13:28 ]
Dotyczy to tylko nowych drukarek z zapisem elektronicznym
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-22, 14:48   

A ja myślałem, że te drukarki to mają papier oszczędzać... :)
 
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-02-22, 15:01   

Prawie tyle samo papieru idzie co w dwurolkowych. Paragony wieksze z sumą kontrolną, raporty dobowe wieksze o sumaryczny raport od poczatku drukarki, raporty mieszięczne jak tasiemiec 2-3 razy dłuższe. Klienci nie są zadowoleni z tego powodu. Tylko nie trzeba przechowywac kopi papierowe przez kilka lat bo jej nie ma ;)
 
 
SPORTEX 

Posty: 5
Wysłany: 2011-02-22, 22:33   

Witam!
Dzięki, no to będę się musiał męczyć przez co najmniej pięć lat, no chyba że coś wymyślą wcześniej.
pozdrawiam
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-02-23, 08:54   

Nie wiem, czy coś da się z tym zrobić. To, w jaki sposób wyglądają wydruki jest chyba ściśle określone w homologacji. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.
 
 
 
dantex 

Pomógł: 3 razy
Posty: 68
Wysłany: 2011-02-23, 13:06   

piotrek napisał/a:
Nie wiem, czy coś da się z tym zrobić. To, w jaki sposób wyglądają wydruki jest chyba ściśle określone w homologacji. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.


Wydruki tak, ale sytuacja opisana wyżej nie. U moich klientów nic takiego nie ma miejsca, raport dobowy na koniec dnia i to wszystko.

Która to drukarka? Czy od początku drukarka pracuje ze Small Busnessem?
Jak jest zainstalowana w programie?
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2011-02-23, 16:13   

Drukarki Posnet z zapisem elektronicznym. Widziałeś raport u klienta ?
 
 
bastizg 

Pomógł: 31 razy
Posty: 225
Wysłany: 2011-02-23, 18:30   

W urządzeniach z kopią elektroniczną raporty dobowe oprócz "standardowej" zawartości raportu dobowego znanej z urządzeń "normalnych" zawierają blok "TOTALIZERY STAWEK VAT ( NARASTAJĄCO ), gdzie umieszczane są informacje o wartościach naliczonego PTU dla poszczególnych stawek VAT , a także faktur VAT w poszczególnych stawkach - o ile drukarka ma taką funkcjonalność i łącznej należności. Naliczanie odbywa się w sposób ciągły od monety fiskalizacji do 1830 raportu dobowego. Nie da się tego ani wyłączyć, ani usunąć ani zresetować. Jest to zawarte w części fiskalnej raportu i jest zgodne z wymaganiami MF . Powoduje to że raport dobowy jest zdecydowanie dłuższy od raportu z drukarki tradycyjnej , dochodzi około 20 linii do raportu, do tego "odcisk pamięci elektronicznej" kolejne linie. Jakby dobrze policzyć, to wyjdzie z 30 dodatkowych linii do każdego raportu dobowego.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group