Home ::  FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy



Poprzedni temat «» Następny temat
Paragony imienne
Autor Wiadomość
POL-GRAB 

Posty: 157
Wysłany: 2010-06-30, 15:04   Paragony imienne

Czy po wstawieniu kontrahenta w opcji sprzedaż za każdym razem musi być drukowana faktura VAT
chodzi o wprowadzenie zniżek dla stałych klientów i żeby podczas sprzedaży nie drukować faktury kiedy nie jest potrzebna
_________________
Kazik
 
 
Basia 


Pomogła: 18 razy
Posty: 124
Wysłany: 2010-07-01, 08:48   

Można by było wystawić dokument w Tabele-> Sprzedaż ->Paragony faktury dla osób i tylko go zafiskalizować przez Ctrl-P, wtedy wydrukuje się paragon, o ile drukarka fiskalna nie posiada funkcji drukowania faktur.

Pozdrawiam
Basia
74-6475961
Ostatnio zmieniony przez Basia 2010-07-01, 10:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ania 


Pomogła: 5 razy
Posty: 114
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-01, 09:51   

Jest taki dokument jak "Paragon imienny" tworzy on się miedzy innymi gdy używamy kart lojalnościowych. Faktura nie musi być wystawiana.
_________________
Indywidualne szkolenia Small Business i Bistro
https://szkoleniasb4.wixsite.com/szkoleniasb4
 
 
 
POL-GRAB 

Posty: 157
Wysłany: 2010-07-02, 19:14   

w programie podczas sprzedaży nazywa się to paragon imienny ale drukuje się jako faktura .
A mam problem z jeszcze 1 sprawa a mianowicie do wydrukowanych faktur dopinam paragony
Chodzi o to czy w każdej sytuacji mam obowiązek drukować faktury.
Albo przychodzi do mnie klient za jakieś dwa trzy tygodnie i chce żebym wystawił mu fakturę za wcześniej zakupiony towar .
Czy jest obowiązek archiwizowania paragonów w momencie kiedy sprzedaż towaru następuje równocześnie z wystawieniem faktury? I dzieje się to za pośrednictwem programu komputerowego.
_________________
Kazik
 
 
ted 

Pomógł: 24 razy
Posty: 568
Wysłany: 2010-07-02, 19:53   

Troche dokładniej specyzuj problem
:
POL-GRAB napisał/a:
Czy jest obowiązek archiwizowania paragonów w momencie kiedy sprzedaż towaru następuje równocześnie z wystawieniem faktury?

Kopie paragonów trzeba przechowywac bez wzgledu na to czy była wystawiona faktura czy nie
a to nie za bardzo jest jasne?
Cytat:
Chodzi o to czy w każdej sytuacji mam obowiązek drukować faktury
Albo faktura, albo paragon fiskalny. Innej opcji nie ma (nie licząc wz a potem z tego faktura)
 
 
kaleon 

Pomógł: 24 razy
Posty: 492
Wysłany: 2010-07-02, 20:08   

POL-GRAB napisał/a:
do wydrukowanych faktur dopinam paragony
Chodzi o to czy w każdej sytuacji mam obowiązek drukować faktury.


Jeśli drukujesz faktury dla osoby fizycznej musisz mięć fakturę i na podkładkę paragon.

POL-GRAB napisał/a:

Albo przychodzi do mnie klient za jakieś dwa trzy tygodnie i chce żebym wystawił mu fakturę za wcześniej zakupiony towar .
Czy jest obowiązek archiwizowania paragonów w momencie kiedy sprzedaż towaru następuje równocześnie z wystawieniem faktury? I dzieje się to za pośrednictwem programu komputerowego.


Niektóre sklepy rozwiązują to w prosty sposób. Przy kasie jest kartka iż jeśli ktoś chce wystawić fakturę do paragonu musi to wykonać np. w ciągu 3 dni i musi mieć paragon. wtedy drukujesz fakturę i odbierasz paragon od klienta. Podpinasz go do swojej kopii faktury a klient zabiera oryginalną fakturę.
_________________
Jeśli pomogłem to nie krępuj się. Postaw piwo :D

---
www.chorzepa.pl - usługi informatyczne, strony i sklepy internetowe
www.chorzepa.eu - serwery, domeny, hosting, ubezpieczenie stron www
 
 
 
bastizg 

Pomógł: 31 razy
Posty: 225
Wysłany: 2010-07-02, 20:38   

Kartkę przy kasie możesz sobie wypisywać jaką chcesz :mrgreen: I tak nie ma
to żadnego znaczenia. Kartka przy kasie nie ma mocy zmiany ustaw i rozporządzeń.
Zgodnie z ordynacją podatkową, przy sprzedaży na rzecz osób fizycznych, w przypadku gdy transakcja została zarejestrowana na kasie fiskalnej, masz obowiązek wystawienia faktury w okresie 3 miesięcy od daty sprzedaży ( paragonu ) i masz na to siedem dni. Warunkiem oczywiście jest zwrot paragonu przez klienta.

W przypadku, gdy faktura jest wystawiana osobie fizycznej to nie zależnie od faktury musi być paragon, podpinany pod kopie faktury.
 
 
 
POL-GRAB 

Posty: 157
Wysłany: 2010-07-05, 21:49   

Mi osobiście to nie jest potrzebne ale wprowadziłem dla stałych klientów zniżkę więc jak klient upomina się o takową zniżkę u mojego pracownika to wystarczy że poda dane i program sam nada takie zniżki jakie będą wpisane w spisie klientów .
A w takim wypadku lepiej wydrukować fakturę i mieć problem z głowy, a wydać jak klient sobie zażyczy .
_________________
Kazik
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-06, 09:28   

POL-GRAB napisał/a:
Mi osobiście to nie jest potrzebne ale wprowadziłem dla stałych klientów zniżkę więc jak klient upomina się o takową zniżkę u mojego pracownika to wystarczy że poda dane i program sam nada takie zniżki jakie będą wpisane w spisie klientów .

Proszę w tym przypadku pomyśleć o kartach rabatowych, może to usprawnić pracę.
 
 
 
POL-GRAB 

Posty: 157
Wysłany: 2010-07-06, 12:30   

Czyli jak będą karty rabatowe to wydruku faktury nie będzie?
_________________
Kazik
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-06, 12:46   

Nie, chodzi o to, że użycie karty rabatowej ułatwi życie - pozwoli w szybki sposób powiązać kontrahenta z dokumentem i przydzielić mu określone rabaty. W opcjach karty rabatowej można określić, czy wystawiany dokument ma być fakturą, paragonem imiennym, czy paragonem nieimiennym.
 
 
 
Izelito 

Pomógł: 1 raz
Posty: 94
Wysłany: 2010-09-09, 10:52   

Czy takie karty rabatowe zczytuje się czytnikiem czy wprowadza ręcznie numer karty?

Jeśli klient ma wprowadzony cennik indywidualny na poszczególne pozycję to w przypadku paragonu też zadziałają rabaty?
 
 
piotrek 
Administrator
programista


Pomógł: 77 razy
Posty: 1894
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-09-10, 08:48   

Izelito napisał/a:
Czy takie karty rabatowe zczytuje się czytnikiem czy wprowadza ręcznie numer karty?

Jeśli klient ma wprowadzony cennik indywidualny na poszczególne pozycję to w przypadku paragonu też zadziałają rabaty?


Można zarówno czytnikiem, jak i ręcznie. Co do rabatów - zadziałają. Można ewentualnie wyłączyć pewną grupę towarów, żeby nie podlegały rabatom.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group